• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) iftar yemeği geleneğini sürdürdü.
04 Temmuz 2015 Cumartesi 10:07

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) iftar yemeği geleneğini sürdürdü.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) iftar yemeği geleneğini sürdürdü.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği, (ERSİAD) iftar yemeği geleneğini sürdürdü.


ERSİAD, Gayrettepe’de bulunan Sürmeli Otel’de düzenlediği iftar yemeğinde üyelerini ve işadamlarını bir araya getirdi.

İftar yemeği öncesinde Adapazarı Söğütlü İlçesi’nde yapılacak olan Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, simülasyon eşliğinde bilgiler verdi. 

İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan ERSİAD Başkanı Canikli, geleneksel hale getirdikleri iftar programını bu yılda devam ettirdiklerini belirterek, katılımcılara teşekkür etti.

Ramazan Ayının anlam ve önemine değinen Başkan Yavuz Canikli,  Birlik ve beraberliği pekiştirmek adına etkinlikler düzenleyeceklerini de ifade etti. 

Başkan Canikli, ERSİAD’ın başlatmış olduğu OSB Projesinin ilk defa sivil toplum kuruluşları tarafından hayata geçirilmiş olmasının büyük önem arz ettiğini ve Türkiye’de ilk olduğunu söyledi. 

Derneğin yapmış olduğu çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler veren Başkan Yavuz Canikli, “İstanbul’da yaptığımız faaliyetlerle birlikte, Erzincan’da da çeşitli faaliyetlerde bulunduk. Ziyaretlerimizde şehrimiz için neler yapabiliriz düşüncesiyle incelemelerde bulunduk” dedi. 

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Yavuz Canikli, İstanbul’da bir Erzincan Park kurmak için çalışmalara başladık. Yine öğrencilere sağladığı destekle Türkiye’de adından söz ettiren Erzincan Kültür Eğitim Vakfı’na işadamları olarak desteğimiz devam edecek” şeklinde konuştu. 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca da konuşmasında, “mübarek Ramazan Ayı’nda bizleri iftar sofrasında buluşturan ERSİAD başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Ağca, EKEV tarafından yürütülen çalışmalar hakkında da çeşitli bilgiler verdi. 

İftar yemeğine, Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Kemaliye Dernek Başkanı İbrahim Güner, ERSİAD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Ersiad

  

  

  

  

 

Bu haber toplam 1461 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA