• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Erzincanlılar, ERSİAD ın İftarında Buluştu
01 Ağustos 2013 Perşembe 11:27

Erzincanlılar, ERSİAD ın İftarında Buluştu

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) geleneksel olarak her yıl organize ettiği geleneksel iftar yemeğinde, üyelerini ve Erzincanlıları bir araya getirerek, iftar sofrasında buluşturd

 

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) geleneksel olarak her yıl organize ettiği geleneksel iftar yemeğinde, üyelerini ve Erzincanlıları bir araya getirerek, iftar sofrasında buluşturdu.

Levent’te bulunan Şirvan Restaurant da düzenlenen iftar yemeğine Erzincanlılar büyük ilgi gösterdi.

İftar yemeğine; Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Merkez Valisi Necati Şentürk, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Köksal Tandıroğlu, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Sarıyer Milli Eğitim Müdürü Celal Yılmaz Gültekin, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Neşet Yayla, Fatih Milli, Eğitim MüdürüŞeref Çalışır, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Hayırsever İşadamı Hacı Ali Akın, ERSİAD üyeleri ve 500’e yakın davetli katıldı.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Gülbey Sezginyaptığı konuşmada, Geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde Erzincanlılarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Sezgin, “Rahmet, mağfiret, bereket ayı olan ve içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini barındıran Mübarek Ramazan ayında bir arada olmaktan aynı sofrayı paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Ramazan ayı ayrıca, huzur, barış ve hoşgörü ayıdır. Bugün çok sayıda üyemizi burada görmek bizleri çok mutlu etti, katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanı Sadık Ağca da konuşmasında, Kendilerini iftar sofrasında buluşturan ERSİAD Yönetim Kurulunu tebrik ederek, “Bugün burada Erzincanlılarla birlikte aynı çatı altında iftar sofrasında bulunmaktan mutluluk duyuyorum.

Ramazan ayının ülkemize ve tüm dünya Müslümanlarına huzur, barış ve sevgi getirmesini diliyorum” dedi.

Erzincan Valiliğine atandığından sonra ilk kez İstanbul’daki Erzincanlılarla bir araya gelen ve büyük alkışlar arasında konuşmasına başlayan Erzincan ValisiAbdurrahman Akdemir, kendisini İstanbul’da yaşayan Erzincanlılarla buluşturan ERSİAD yönetimine teşekkür etti.

Vali Akdemir, Erzincan için her şeyin en iyisini yapmaya çalışacaklarını da ifade ederek, “Gurbette yaşayan Erzincanlılarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Göreve başladığım iki ay içerisinde Erzincanlılarla birbirimizi tanıma fırsatı buldum ve gördüm ki Erzincan, valilik görevine başlamak için ideal bir yer.

Erzincan, kendi ölçeğindeki iller arasında çok fazla avantajlara sahip bir İl” dedi.

Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, “Erzincanlılar hem il merkezinde hem de il dışında iyi örgütlenmiş ve aktif çalışan dernekleri var. Gurbette yaşayan insanlarımız köylerine sahip çıkıyor. Devlet-vatandaş işbirliği ile yapılacak işler daha kolay bitiriliyor” dedi.

Konuşmaların ardından, bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşayan ERSİAD Üyeleri ve davetliler, bol bol sohbet ettiler.

 

Haber: Hüseyin Fikret Bilgiç
Kaynak: www.erzincanlilarinsesi.com
 
Bu haber toplam 2065 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA