• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERZİNCANLILAR TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU
27 Aralık 2016 Salı 09:59

ERZİNCANLILAR TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU

ERZİNCANLILAR TERÖRE KARŞI TEK YÜREK OLDU

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) önderliğinde oluşturulan Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, 10 Aralık 2016 tarihinde Beşiktaş'ta düzenlenen bombalı saldırıda, 37'si emniyet mensubu 45 kişinin şehit olduğu Şehitler Tepesi'ni ziyaret ederek, terörü kınayıp dualar okudular.

"Teröre Karşı Tek Yürek Oluyoruz, Beşiktaş Şehitler Tepesi'nde Buluşuyoruz" sloganıyla Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii önünde toplanan Erzincanlılar, tekbirler getirerek ve terör örgütü aleyhine sloganlar atarak hain saldırının gerçekleştiği Şehitler Tepesi'ne yürüdü.

Erzincan Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adına açıklama yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, terörü nefretle kınadıklarını belirterek, "Hainler tarafından güvenlik güçlerimizi hedef alan bombalı saldırıları nefretle kınıyoruz. Şehitlerimizin baba ocağına düşen ateş, tüm milletimizin bağrını dağlamıştır. Milletimizin yüreğini yakan bu alçak saldırıları kınıyor, terör ve destekçilerini lanetliyoruz. Milletimizin birlik ve beraberliğine kasteden bu hain saldırılar amacına ulaşamayacaktır. Yüce Türk Milleti hiç bir zaman teröre boyun eğmedi ve asla eğmeyecektir. Devletimizin, bu hainlere ve destekçilerine bedelini en ağır şekilde ödeteceğine yürekten inanıyoruz" dedi.

Erzincanlıların birlik beraberlik içerisinde her zaman devletinin yanında tek yürek olduğunu belirten Başkan Sadık Ağca, Erzincanlılar olarak, Devletimizin ve milletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha bu meydandan haykırıyor, Ülkemizin bekası adına üzerimize düşen her göreve hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Alçakça yapılan bu eylemler, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır. Gün birlik olma ve birbirimize sımsıkı sarılma ve kenetlenme günüdür. Alçakça yapılan hain terör saldırılarında, şahadet şerbeti içen güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyor, gazilerimize acil şifalar diliyoruz" dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy da, hain saldırıda şehit olan polis ve vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek, "Bu saldırılar, 30 yıldır ülkemizde devam ediyor. Ancak son 14 yıldır yapılan saldırılar ülkemizin kalkınmasına ve gelişmesine yönelik yapılmaktadır. Erzincanlılar olarak, Şehitler Tepesi’nden sesleniyoruz; bir olacağız, beraber olacağız, hep birlikte Erzincan, hep birlikte Türkiye olacağız. Bizler 650 yıl üç kıtada at koşturan ecdadın torunları olarak, bu topraklarda, Alevisiyle Sünnisiyle, Türküyle Kürdüyle bir olacağız, bu topraklarda kardeş olarak yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Daha sonra, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dualar edildi.

Programın sonunda, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve STK temsilcileri, nöbet tutan polisleri ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundular.


Erzincanlıların yoğun ilgi gösterdiği programa; Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, EKEV Başkanı Sadık Ağca, MHP Güngören İlçe Başkanı Fuat Gül, Mutlusan A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaçmaz, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Başkanı Sedat Sevim, Erzincanlı Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Öztürk, İliç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, 24 Erzincanlılar Derneği Başkanı Bayram Kola, Kızılay Güngören İlçe Başkanı Atilla Kırali, KEMAV Denetleme Kurulu Başkanı Cebrail Uludağ, Tercan Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı İsmail Taş, Köy Dernek başkanları ve çok sayıda Erzincanlı katıldı.
 

 
Bu haber toplam 1069 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA