• İstanbul16 °C
  • Erzincan12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Fahri Korutürk Rahmetle Anıldı
14 Ekim 2010 Perşembe 00:00

Fahri Korutürk Rahmetle Anıldı

6'ıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, ölümünün 23'üncü yılında Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.  Düzenlenen törene Korutürk'ün ailesinin yanı sıra devlet temsilcileri

6'ıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, ölümünün 23'üncü yılında Devlet Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

 

Düzenlenen törene Korutürk'ün ailesinin yanı sıra devlet temsilcileri katıldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Korutürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, ölümünün 23. yılında Devlet Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Düzenlenen törene Korutürk'ün oğlu Osman Korutürk ve ailesinin yanı sıra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan ve Genelkurmay Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri Başkanı Koramiral Kadir Sağdıç katıldı.

Korutürk'ün kabrine Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve ailesi adına çelenkler konuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Tören, aile üyelerinin taziyeleri kabul etmesiyle sona erdi. Bu arada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de Korutürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Gül, mesajında "Değerli devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti'nin altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'ü, vefatının yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyor, ailesine bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum'' ifadesini kullandı.

Kaynak: www.kanalb.com

 

 

Erzincan ın Kemah ilçe nüfusuna kayıtlı olan 6. Cumhurbaşkanı Fahri Sabit Korutürk, ölümünün 23. yılında Kemah ilçesinde anıldı. 

 

Erzincan’ın Kemah ilçe nüfusuna kayıtlı olan 6. Cumhurbaşkanı Fahri Sabit Korutürk, ölümünün 23. yılında Kemah ilçesinde anıldı. 6. Cumhurbaşkanı Fahri Sabit Korutürk ölümünün 23. yılında, baba memleketi Kemah ilçesinde adına açılan anı defteri ile anıldı. Vatandaşlar, Korutürk ile ilgili duygularını kaleme aldı. Kemah Belediyesi tarafından belediye binasında adına açılan anı defterini yazmak için Kemahlılar ilgi gösterirken, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal anı defterine Korutürk ile ilgili duygularını kaleme aldı.

Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar olarak 6. Cumhurbaşkanı Fahri Sabit Korutürk’ü ölüm yıldönümünde unutmadıkları belirterek, “Açılan anı defteriyle vatandaşlarımız Kemahlı hemşerileri olan 6. Cumhurbaşkanı Fahri Sabit Korutürk’ü ölüm yıl dönümünde andılar. Anı defterine duygularını yazarak onu unutmadıklarını ifade ettiler” dedi.

 

Kaynak: Habercan.com

 

Ek Bilgi:

Bu haber toplam 1118 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA