• İstanbul19 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÖĞRENCİLERİ KEMAHTA
24 Temmuz 2008 Perşembe 00:00

GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÖĞRENCİLERİ KEMAH'TA

GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÖĞRENCİLERİ KEMAH'TA          Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Turkcell'in ana sponsorluğunda yürütülen

GÖNÜL KÖPRÜSÜ ÖĞRENCİLERİ KEMAH'TA

          

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ve Turkcell'in ana sponsorluğunda yürütülen "Gönül Köprüsü Projesi"; ülkemizin doğusundaki öğrencilerin batı illerine, batı illerindeki öğrencilerinde doğudaki illerimizi ziyaretiyle gerçekleştiriliyor.

 

Gönül Köprüsü Projesi; Kültürümüzün zenginliğini, insanlarımızın hoşgörüsünü-misafirperverliklerini, ülkemizin coğrafik güzelliklerini gençlerimize göstermenin yanında yakınlaşma, kaynaşmayı da sağlaması açısından örnek bir projedir.

 

Proje kapsamında kullanılan gökkuşağı renkleri ülkemizin yedi coğrafik bölgesindeki güzellikleri, değerleri temsili açısından seçilmiştir.

 


Proje kapsamında Muğla’dan gelen toplam 356 öğrenci 16 Temmuz ve 21 Temmuz günleri Kemah’ı ziyaret ettiler. Sabah programında Kemah Kalesi, Tanasur vadisi, Sultan Melik türbesi gezildi. Kemah YİBO da öğlen yemeğinden sonra Kömür Köyü Doğal tuz kaynakları ve Soğuk Sular Gizli Bahçe piknik alanının gezilmesinden sonra misafir öğrenciler Erzincan’a uğurlandı.

 


Proje kapsamında İlçemizi gezen öğrenci ve öğretmenler, Erzincan ve Kemah’ı çok beğendiklerini, doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını, özellikle Kemah kalesi ve Tanasur vadisinden etkilendiklerini, gezi güzergahında akan dereler, ve suların küresel ısınmanın buraları olumsuz etkilemediğini, su kaynakları ve doğal güzellikler açısından zengin bir bölge olduğunu, insanların huzur ve güven içinde mutlu yaşayabileceklerini ifade ettiler.

 

Ancak bölgenin bu güzelliklerinin tanıtılmamasından dolayı bölge hakkında fazla bir bilgiye sahip olmadan geldiklerini, bildikleriyle gördüklerinin çok farklı olduğunu, ülkemizin her tarafının eşsiz güzelliklerle dolu olduğunu ifade eden misafir öğretmen ve öğrenciler Kemah ziyaretlerinde çokça resim çekerek güzel hatıralarıyla birlikte Kemah’tan ayrıldılar.

 

Kaynak : www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1370 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA