• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Haber Kültürde Kemahlı Damgası
13 Ocak 2011 Perşembe 00:00

Haber Kültür'de Kemahlı Damgası

Yazı işleri müdürlüğünü Kemahlı hemşerimizin yaptığı Haber Kültür Sitesi www.haberkultur.net Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2010 yılı elektronik yayıncılık dalında ödül aldı. “Türkiye

Yazı işleri müdürlüğünü Kemahlı hemşerimizin yaptığı Haber Kültür Sitesi www.haberkultur.net Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2010 yılı elektronik yayıncılık dalında ödül aldı.

 

“Türkiye Yazarlar Birliği kültür sanat camiasının heyecanla beklediği 2010 yılı ödüllerini açıkladı. Kültür sanata ömrünü veren ve bu alanda hizmet eden birçok isme değişik kategorilerde ödül verildi.  Elektronik yayıncılık dalında da sitemiz HaberKültür.NET seçildi. Bu mutluluğu siz değerli okuyucularımızla paylaşmanın sevinci içinde bugüne kadar sitemize emeği geçen bütün dostlarımıza bitimsiz teşekkürlerimizi sunuyoruz..

 

 Patronsuz parasız uzun yürüyüşümüzde sadece kültür sanat aşkıyla her zaman yanımızda oldukları için bu anlamlı ödülün coşkusunu güzel gönüllü dostlarımızla büyük heyecanla paylaşıyoruz..”

 

Haber Kültür Kadrosu

Genel Yayın Yönetmeni

Mahmut Bıyıklı

Yazı İşleri Müdürü

Nidayi Sevim Kemah Bozoğlak Köyünden Hemşerimiz

Editörler

Ercan Yılmaz-

Betül Kaymaz

Rukiye Günal

 

Nidayi Sevim Kimdir:


1967 yılında Erzincan'ın Kemah ilçesi, Bozoğlak nahiyesinde doğdu. Medeniyetimizin tapu senetleri tarihi mezar taşları, mezar kültürümüz ve mezarlıklarımızın sorunlarını geniş kitlelere aktarmak üzere 2006 yılında "mezartaslari.com" isimli internet sitesini kurarak genel koordinatörlüğünü üstlendi. 2008 yılında yayın hayatına başlayan "medeniyetimiz.com" sitesinin yayın yönetmenidir. Osmanlı mezar taşları ile ilgili çeşitli radyo ve televizyon programlarına misafir ve konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli gazete ve dergilerde makaleleri, röportajları yayımlandı. "Türkiye Yazarlar Birliği" üyesi, "Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği" (ESKADER) kurucu yönetim kurulu üyesidir. Sevim'in Tarihi Camii, çeşme, türbe, hazire vs. gibi eserlerimizin ihya edilmesi ile ilgili birçok girişimi bulunmaktadır. Yeni Dünya Dergisi'nde yazılarına devam eden sevim Evli ve üç çocuk babasıdır.

ESERLERİ:
Medeniyetimizin Sessiz Tanıkları (Osmanlı Mezar Taşları), Mephisto, İst. 2007

Sadaka Taşları, Kitap Dostu, İstanbul, 2009

Bu haber toplam 988 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA