• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hasan Uzunkayanın köşesinden,  Erzincan ile Kemahtaki gelişmeler...
25 Ağustos 2008 Pazartesi 00:00

Hasan Uzunkaya'nın köşesinden, Erzincan ile Kemah'taki gelişmeler...

Erzincan Kemah’dan yola çıkarak Türkiye’nin coğrafyasında ve kültüründe deneyimi ile bizleri uzun yıllar aydınlatan araştırmacı gazeteci yazar Hasan Uzunkaya , geçtiğimiz günlerde Kemah’ta 

Erzincan Kemah’dan yola çıkarak Türkiye’nin coğrafyasında ve kültüründe deneyimi ile bizleri uzun yıllar aydınlatan araştırmacı gazeteci yazar Hasan Uzunkaya , geçtiğimiz günlerde Kemah’ta  yaşanan menfur olay hakkında ilginç açıklamalar kaleme aldı.

 

Erzincan’a özellikle Kemah’a basın yayın ve tanıtım alanlarında büyük hizmetleri geçen usta gazeteci Hasan Uzunkaya; bir çok başarılı projeye imza atmakla beraber  www.sedatsevim.com'da da köşe yazılarına devam etmektedir.

 

Kemah Cevizi ile ilgili uzun zamandır yaptığı araştırmalar ile de bilinen Hasan Uzunkaya’ nın Kemah’ta şehit olan askerlerimiz ve hain saldırı hakkındaki yazısı büyük yankı buldu.

 

HER ŞEYİN BİTTİĞİ AN

 

Hani öyle anlar vardır ki, bir an her şeyin bittiğini düşünürsünüz. Dünyadan koparsınız adeta. Oysa tam tersidir, “Olmak ya da olmamak.” gibi. Kemah’taki o acı haberi duyar duymaz karışık duygulara saptanıp kaldım bir süre.

         Bir yanda şaşkınlık, bir yanda çaresizlik.

Bir anda olup bitenlere bir anlam veremedim, neyin ne olduğuna.

Tabi ki, “Her ölüm, erken bir ölümdür” ama kalleşçesine, adicesine ve de şerefsizcesine olan olaylara bir anlam vermek şöyle dursun, insanın aklının durduğu anlardır.

         Evet, alçak ve şerefsizler tarafından kurulan mayınlı pusu sonucu 9 vatan evladını daha kaybettik ve de kahrolduk. Ama tüm bunlar sadece kahrolmakla da bitmiyor, bitmemeli de. Her şeyden önce bunların yaşanmaması için Türkiye’nin gerçek manada kararlılık göstermesi lazım.

         Konu, malum yıllardır süren enerji ve su savaşları.

Daha 6 Ağustos’ta Refahiye’nin Yurtbaşı Köyü’nde doğal gaz hattında meydana gelen patlama ve 11 Ağustos’ta ise Kemah’ta 9 askerimizin şehit edildiği, hain mayın tuzağı. 

 

Yazının devamı için lütfen tıklayınız

 

Bu haber toplam 2765 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA