• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hastaneye malzeme desteği
12 Eylül 2005 Pazartesi 00:00

Hastaneye malzeme desteği

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanarak geçtiğimiz yıl hizmete giren Kemah Devlet Hastanesi'ne malzeme desteği sağlandı.Erzincan'ın Kemah İlçesi Belediyesi ve Kemah Kaymakamlığı

Hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanarak geçtiğimiz yıl hizmete giren Kemah Devlet Hastanesi'ne malzeme desteği sağlandı.

Erzincan'ın Kemah İlçesi Belediyesi ve Kemah Kaymakamlığı öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde, hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanarak geçtiğimiz yıl hizmete giren Kemah Devlet Hastanesi'ne malzeme desteği sağlandı.


Erzincan İl Sağlık Müdürü Mesut Turan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, hizmete giren hastanenin bir çok ilçedeki hastanelerden daha teşekkülü olduğunu belirtti. Turan, "Hastanemiz 30 yatak kapasiteli olup, tüm odalarda konfor, hijyen ve görüntü açısından son teknoloji donanımı sağlandı. Avrupa standartları düzeyinde halkın hizmetine giren hastanemizde, 2 uzman doktor, 4 pratisyen hekim, 3 sağlık memuru, 3 laboratuvar teknisyeni, 3 radyoloji teknisyeni, 2 tıbbi sekreter, 2 ebe olmak üzere toplam 19 kişilik bir ekiple bölgede hizmet verilmektedir" dedi.

HASTANEYE VATANDAŞ DESTEĞİ SÜRÜYOR


Dr. Mesut Turan, çoğunluğu hayırsever vatandaşların desteği olmak üzere toplam 1 milyon 500 bin YTL 'ye mal olan hastaneye yine hayırsever vatandaşlar tarafından 9 adet etajer, 7 adet etajer tipi dolap, 2 adet klima, 12 adet oturma koltuğu, 7 adet büyük tip dolap, 15 adet battaniye, 12 adet 37 ekran televizyon, 1adet telefon santrali, 1adet santrifüj, üçlü morg,1 adet fırın,1adet et çekme makinesi,1adet sanayi tipi buzdolabı, 2 adet çamaşır makinesi, 1 adet bulaşık makinesi, 1 adet pres ütü, 1 adet jeneratör, soğuk hava deposu, 1 adet şofben, 3 adet Türk bayrağı, 1 adet Kızılay bayrağı, 1 adet el matkabı, pens ve teknisyen aleti vb . gibi tıbbi araç ve gerecin hediye edildiğini ifade etti. Dr. Mesut Turan, "Bu malzemelere ek olarak, hastane yönetimi tarafından idrar analizatörü, biyokimya cihazı, hemogram cihazı, bin oküler mikroskop, cerrahi espirarrözler, NTS cihazı, şeker ölçüm cihazı, defibilatör ve EKG cihazı alınarak hastane hizmet ağı genişletildi. Daha önce yine Kemah halkı tarafından Kemah merkez sağlık ocağına hediye edilen radyoloji ünitesi de, hastaneye aktarılarak faal duruma getirildi. Bütün bu ekipman ve tecrübeli kadro ile Acil Servis, poliklinik hizmeti, tansiyon hastalıkları, romatizma hastalıkları, çocuk hastalıkları, bulaşıcı hastalıklar, mide ve bağırsak hastalıkları, diş ünitesi, doğum ünitesi, küçük cerrahi ünitesi, radyoloji ünitesi, ultrosonografi ünitesi, gebe kontrol ve bakım ünitesi intralezyonel girişimler, yara ve yanık bakımının yanı sıra laboratuvar hizmetleri verilmeye başlandı. Kemah halkı, bugün yıllardır özlemini çektiği hastanesine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor" diye konuştu.

İHA

Bu haber toplam 1246 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA