• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C

İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İhsan Payalan / Erzincan Gazetesi

Hayırla yarışanlarla Erzincan ziyaretimiz bir başkaydı

11 Eylül 2014 Perşembe 11:16

Saygıdeğer dostlar,
Ağustos ayı içerisinde Erol Yüksel kardeşimizden bir telefon geldi. Kendisi heyacanclı bir ses tonuyla, “hayırlı bir işin için Erzincan’a gelirmisin” dedi. Hiç düşünmeden evet dedim.  

Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Kemah’ın önemli sorunlarından bir olan yurt problemine son vermek için ilçeye 160 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu yaptırıyor. 

İstanbul’dan, Erol Yüksel, Rahmi Çakır, Abdullah Gelgeç, Adem Yakut, Yasin Keskin, Avni Yücel ve Sedat sevim ile birlekte Erzincan’a gittik. 
Erzincan’da Kemah Kaymakamı sayın Hayrettin Çiçek ve Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan ve Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İlyas Çapoğluyla biraraya gelerek yurt projesi değerlendirildi. Projeye büyük ilgi gösteren Rektör Çapoğlu, yurdun Kemah’ta kız öğrencilerinin barınma sorununu ortadan kaldırcağını söyledi.

Heyet olarak Erzincan Valisi Sayın Abdurrahman Akdemir’i de ziyaret ettik.  Erol Yüksel kardeşimiz yurt projesini Vali Bey’e sundu. Yurt yapımından dolayı duyduğu menmuniyetini dile getiren Valimiz, “bu güzel ve hayırsever projelerinizde her zaman yanınızdayım” dedi. 

Valimiz Abdurrahman Akdemir ile birlikte Kemah’a giderek çeşitli nicelemelerde bulunduk. Meslek yüksel okulunu ziyaret ederek, yurt yapılacak alanda incelemeler yaptık. Kemah’ta Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan’ın bizlere gösterdiği misafirpervelik ve yaptığımız köy ziyaretlerinde gösterilen ilgi bizleri oldukca mutlu etti. 

Erzincan gezimiz kapsamında Organize Sanayi Bölgesi, Erzincan Üniversitesi ve bazı yurtlarda incelemelerde bulunduk. Ardından Erzincan Belediye Başkanı Celalettin Başsoy’un misafiri olduk ve gezimizi tamamladık. 

Erol Yüksel kardeşimizin vesilesiyle bir çok güzelliklere şahit olduk. Allah ona çok versin, sağlık, huzur versin. Daha çok güzelliklere şahit olacağız.

 

Bu yazı toplam 886 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA