• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hemşerimiz Recep Babacan'dan Bir Eser Daha
01 Ekim 2013 Salı 08:17

Hemşerimiz Recep Babacan'dan Bir Eser Daha

Kemahlılar Derneği Başkan Vekili Recep Babacan; tarih araştırmalarına “Oğuz Onbaşı” eserinden sonra, “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” isimli eserini okurları ile buluşturarak devam ediyor.

Kemahlılar Derneği Başkan Vekili Recep Babacan;  tarih araştırmalarına “Oğuz Onbaşı” eserinden sonra, “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han” isimli eserini okurları ile buluşturarak devam ediyor.

Yayınlanmasının üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen kitapseverler tarafından “İmparatorluğun Son Nefesi Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han”  adlı eser büyük ilgi odağı haline geldi.

Proje Yapımcılığını Next&NextStar’ın yaptığı eserin Genel Yayın Yönetmenliğini Sedat Sevim, Genel Yayın Koordinatörlüğünü Kemahlılar.com İmtiyaz SahibiErcan Babacan, Editörlüğünü Sultan Haşhaş, Grafik ve Tasarımını Lavena Tasarımdan Musab Babacan üstlendi.

Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel’in Takdim, Eserin Yazarı Recep Babacan’ın Sunuş yazısının bulunduğu Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının anlatıldığı eser 408 sayfadan oluşuyor.

Abdülhamid Han ile ilgili olarak bu güne kadar birçok kitap yazıldığını ifade eden, Araştırmacı Yazar Recep Babacan, “Abdülhamid Han’ın siyasi ve kişisel dâhiyane hayatını öven eserler bulunduğu gibi dönemini insafsızca eleştiren eserler de yazıldı.

Hatta büyük Sultan bu ülkenin okullarında ‘Kızıl Sultan’ unvanı ile Türk çocuklarına tanıtıldı. Oysa yazılı tarih ve belgeler Sultan Hamid’in insafsızca yargılandığını ortaya koymaktaydı. 20 yıl evvel merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın da işaret buyurduğu gibi ‘Bilim ve teknolojinin bu denli geliştiği bir çağda bu milletin çocuklarına tarih eğitimi diye niçin bunca iftira ve yalan öğrettiklerini anlamakta zorluk çekiyorum.’

2. Abdülhamid Han’ı kötüleme nedenlerini uzun yıllardan beri araştırmaktayım. Abdülhamid Han’ın 33 yıllık saltanatı boyunca yaşadıklarını bir nebze olsun yazmaktan maksadım, sevgili milletime yüce Hakanı bir kez daha hatırlatmaktır. Sarayda geçen hususi hayatlarını hikâye etmek ve tarihimizin son devirlerinde yaşanan ve birçok şahidi bulunan olayları bildirmekle mümtaz bir şahsiyet olan Abdülhamid Han’ın aziz hatırasına ufak bir hizmette bulunmak arzusudur” dedi.

Türkiye genelinde birçok seçkin kitapçıda satışı gerçekleştirilen eserin, birinci baskısının az sayıda kaldığı, yakın zamanda ikinci baskısının yapılacağı ifade edildi.

Bu haber toplam 2043 defa okunmuştur
YORUMLAR
Kitap Hakkında
Şükrü Ünal
Recep Babacan, kardeşim seni canı gönülden kutlarım, Kitabını aldım ve de okudum. İçeriği bir harika, akıcı bir üslüp kullanılmış, hiç sıkılmadan okudum. kitabın görünümünü daha da çok beğendim. beni oku diye bağırıyor. Başta yazarı, Yöntm.,Koordtör.,editörü,grafik tasarım, Kapak dizayini için gayret göstereleri kutluyorm. Takdim bir harika olmuş. Recep Babacan ve diğer yazarlara kucak açan ve de bu eserin bize ulaşmasına yardımcı olan NEXT- NEXTSTAR - Erol Yüksel'i de ayrıca kutluyorum. Selam
07 Ekim 2013 Pazartesi 01:46
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA