• İstanbul21 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
HER KÖYE BİR ORMAN PROJESİ
20 Kasım 2006 Pazartesi 00:00

HER KÖYE BİR ORMAN PROJESİ

   Her Köye Bir Orman Projesi çalışmaları başladı  Orman Genel Müdürlüğü tarafından 2007 yılında orman alanlarının ve orman-halk ilişkilerinin geliştirilmesi

 

 

 

Her Köye Bir Orman Projesi çalışmaları başladı 

 

Orman Genel Müdürlüğü tarafından 2007 yılında orman alanlarının ve orman-halk ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla başlatılan 'Her Köye Bir Orman' kampanyası çalışmalarına Erzincan'da başlandı. Proje kapsamında ilk olarak pilot köyler belirlenerek bu köylerde çalışma yapılacak.

 

Her Köye Bir Orman Projesi kapsamında ilk çalışma, hiç ormanı bulunmayan köylerde başlatılacak. Proje kapsamında yapılacak çalışmalarda köylülerden maddi destek ve iş gücü istenmeyeceği gibi köy tüzel kişiliğine yapılacak ormanlık alanın korunması amacıyla maddi destek yapılacak.

 

Erzincan'da hiç ormanı olmayan yaklaşık 200 köy olduğunu ifade eden Erzincan Orman İşletme Müdürü Ali Osman Sertbaş, 2007 yılında 50 köyde uygulamanın başlayacağını kaydetti. Erzincan Orman İşletme Müdürü Ali Osman Sertbaş, Erzincan'da 8 ilçede proje çalışmalarına başlandığını, bu konuda köy tüzel kişiliklerinden destek beklediklerini vurgulayarak, köylülerden olumlu bir yaklaşım görmek istediklerini söyledi. Sertbaş, 50 köyde 500 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışması yapılacağını söyledi. Sertbaş, Her Köye Bir Orman Projesi'ne en büyük desteği halktan alacaklarını belirten Sertbaş, "Halkın yeşile olan ilgisi bu projeyi kısa zamanda hayata geçirmemize destek olacaktır. Uygulamaların ardından kamuoyu bu konuda daha iyi bilgilendirilecek." şeklinde konuştu.

 

Burhan Torunlar

15/11/2006

www.zaman.com.tr

 

Bu haber toplam 1105 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA