• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İHSAN PAYALAN İLE KEMAHLILAR DERNEĞİ
28 Ocak 2009 Çarşamba 00:00

İHSAN PAYALAN İLE KEMAHLILAR DERNEĞİ

KEMAHLILAR SOSYAL, KÜLTÜR veYARDIMLAŞMA DERNEĞİ  BAŞKANI SN.İHSAN PAYALAN BEY İLE RÖPORTAJ Kemahlim.com  Sn. Başkanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? İhsan Payalan 

KEMAHLILAR SOSYAL, KÜLTÜR ve
 

YARDIMLAŞMA DERNEĞİ  BAŞKANI


 

SN.İHSAN PAYALAN BEY İLE RÖPORTAJ


 

 


 

Kemahlim.com  Sn. Başkanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? 


 

 


 

İhsan Payalan   16.07.1961 Erzincan Kemah Bozoğlak Köyü doğumluyum.1973 yılında İstanbul’a gelerek ticaret hayatına hem çalışarak hem de eğitimime devam ederek başladım. 1985 yılında otomotiv sektöründe faaliyette bulunmak üzere kendi iş yerimi kurdum. Çeşitli bayilikler ve markamızı oluşturduktan sonra Türkiye otomotiv sektöründe yurt içi pazar ağımızı oluşturduk. Bunun yanı sıra yurtdışı ithalat ve ihracat alanında da profesyonelce çalışmalar yapmaktayız.


 

Kemah Köyleri Dostluk turnuvasının doğuş yıllarındaki sosyal faaliyetlerime, 1996 yılında kendi köyüm olan Bozoğlak Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve Spor kulübü başkanlığım ile devam ettim. 2000 yılında Kemah Spor kulübü başkanlığı görevinde bulundum. 2004 yılında Kemahlılar sosyal,kültürel ve yardımlaşma  derneği başkanlık görevine geldim ve hala devam etmekteyim. Büyük bir haz alarak devam ettiğim bu görevler haricinde; Fenerbahçe Spor kulübü kongre üyeliği, Fenerbahçe gönüllüler derneği kurucu üyeliği, Tüsiad, Ersiad ve İstanbul Aksaray sanayici ve işadamları derneği üyeliklerim var.


 

İşlerim gereği  seyahat ederim ve seyahat etmeyi de çok severim. Bu sebepden  ülkemizde ve dünyada gezip dolaşmadığım yer azdır. Buna rağmen Kemah ve Erzincan’ın bende her zaman özel bir yeri vardır.


 

Evli ve iki çocuk babasıyım, yabancı dil olarak İngilizce bilmekteyim.                                                     


 

 


 


 

 


 

Kemahlim.com    Sizin dernek başkanlığına gelişiniz ve sonrası ilk faaliyetlerinizi kısaca özetleyecek olursak neler anlatırdınız.


 

 


 

İhsan Payalan              Kemahlılar derneğinin kuruluşu; bir nevi 1978 yılında Kemah gençliği Türk sporunun hizmetinde sloganı ile start almıştı diyebiliriz. Büyüklerimiz 31 yıl önce ne iyi yapmışlarda bu yolu açmışlar. Turnuva organizasyonu ile Kemahlılar; spor, tarih, kültür ve sosyal alanlarda birlikte güzel çalışma ve organizasyonlara imza atmışlardır. Başta Bozoğlak, Gediktepe ve diğer kurucu köy takımlarına, idealist ve memleket sevdalısı turnuvayı oluşturan tüm hemşerilerime özellikle teşekkürlerimi bu anlamda arz etmek isterim. Bu güzellikleri dünden bugünlere  taşıyan başkanından yöneticisine, malzemecisinden iştirakçisine, sponsorundan iğne ucu kadar  katkı sağlayan herkese özellikle ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu gün Turnuvamızın kurumsal kimliğe kavuşmuş olması da ayrı bir övünç kaynağımızdır.


 

Şimdi sorunuza dönecek olursak, Biz samimi gayretlerle kurulan ve günün şartları ile ihtiyaçları karşılayamayacak ve olası organizasyonlara müsait olması zor görünen dernek merkezinde; görevi devraldık. Bizden öncekilerin vefakâr ve samimi gayretlerini, bizim yönetimimiz ile daha geniş ufuklara taşımayı hedefledik. Yönetime gelir gelmez görev dağılımını gerçekleştirdik. Her bir yönetici arkadaşımız kendi alanında gerekli donanım ve bilgi tecrübeye sahipti. İlk iş olarak Kemahlılar derneğine yakışır bir mekân alımını gerçekleştirdik. Alınan mekânda Kemahlılara hizmet için gerekli donanım ve imkânları sağladık.Kemahlılar Derneğini,İstanbul Kemah Sporu ve Turnuvamızı bir çatı altında toparladık.Bu kurumlara ait görev dağılımlarını altyapılarını hazırlayarak yaptık. Artık yeterlilik sorunumuz kalmamıştı. Hizmet; daha iyi ve geniş sunulabiliyordu.


 

Bu gün dernek merkezimiz sabah 09 ile 18.00 arası idari sorumlusu ile sürekli açık bulunmaktadır. Anında bilgilendirme sistemimiz olan SMS sistemi ile sürekli hemşerilerimize ulaşmaktayız. Yine dernek merkezimizde oluşturulan köy dosyaları ile sürekli proje ve köy sorunları takip edilmektedir. Telefon ve fax ile anında köy dernek ve ilgili kuruluşlarla paylaşımlarımızı yapmaktayız.


 

Tekrar söylemek de fayda görüyorum. Geçmişi yargılamadan iğne ucu kadar dahi hizmeti olan herkese saygı ile eğildiğimi belirterek bu gün geldiğimiz noktanın yakışan olduğunu vurgulamak isterim.


 

 


 

 


 

 


 


 

 

Kemahlim.com          Kemahlılar Derneği gectiğimiz yıllarda birçok önemli projeyi hayata geçirdi.Bunlardan özellikle Kemah’a yapılan yatırımlardan bahseder misiniz?


 

 


 

İhsan Payalan             Göreve geldiğimiz tarihten itibaren en önemli iş olarak daha öncede vurguladığım gibi Kemahlılara yakışır dernek merkezimizi; ihtiyacımızı giderecek şekilde derneğe kazandırmak oldu. Buna paralel turnuvamızın ve İst. Kemah Spor’u daha iyi organize ve profesyonelleşmesi yönünde ciddi çalışmalarımız oldu. Turnuva sadece sportif faaliyetlerin icrasından ibaret olmaktan çıkarıldı. Beraberinde; kan ve organ bağışı gibi sağlık konusunda, sporcu ve idarecilere yönelik istişare toplantıları gibi bilgilendirme yönünde de etkinliklerimiz  oldu. Uluslararası arası Emitt fuarında Kaymakamlık ile ortak çalışarak güzel ilçemiz Kemah’ın tanıtım faaliyetlerini en iyi şekilde organize ettik.Yüksek istişare toplantıları ile bölgemiz mülki erkanın ve köy yöneticilerini belirli aralıklarla bir araya getirdik.Hızlı ve güncel haberleşme ile Kemahlıları ilgilendiren her konuda hemşerilerimizi haberdar ettik.İstanbul Erzincan Ankara ve diğer illerden Kemah’ı ilgilendiren konularda ziyaret ve çalışmaları sürekli takip ettik.


 

 


 

         Bölgesel olarak Sultan Melik şenlikleri ve Turnuva finallerini coşkulu ve dolu dolu gerçekleştirmeye çalıştık. Gerek bölgeye bu etkinlikler vasıtası ile gerekse diğer etkinlikler vasıtası ile gelen hemşeri ve ilgililerden, Kemah’ın istifadesine başarılı faaliyet ve projelerin üretilmesi ile sonuçlandırılmasını başardık.


 

 


 

Biz az konuşup çok iş yapmayı hedeflemiştik. Sanırım bunda da başarılı olduk. 


 

Yine Kemah Öğretmen evi; derneğimiz yönetim kurulu sponsorluğunda  tadilat ve teşrifatı ile yenilendi.Bu gün İstanbul Kemahlılar Derneği Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu ismi ile İlçemize yakışır bir halde hizmetini devam ettirmektedir. 


 

Dernek yönetim kurulumuz ve Sn. Kaymakamımız Eyüp Bey’in gayetleri, Erzincan Telekom Müdürlüğü ve Sn. Telekom müdürümüz Timur Sevim’in destekleri ile Kemah’a Standartlara uygun futbol sahası ve İdari binaları kazandırdık. Her zaman bizler ile beraber olan, gücümüze güç katan ve bu kazanımda da desteklerini esirgemeyen Sn. Bakanımız Binali Yıldırım Bey’in Kemah’a ve Kemahlılara kazandırdığı futbol sahası ve tesisleri, ilçemizdeki gurur kaynağımız olmuştur. Yönetim kurulu üyelerimizden Erol Yüksel Bey’in Erzincan’da yaptırdığı öğrenci yurdu,  Dernek yönetim kurulumuzdan Baki Yıldızaydın Bey’in Kemah Kız öğrenci yurdu restorasyonu, Dernek yönetim kurulumuzdan Salim Mutlutürk Bey’in üstlendiği gençlik merkezi, sponsorlarımızdan Mehmet Torun Bey’in yaptıracağı YİBO Pansiyonu, sponsorlarımızdan Mustafa Kaçmaz Bey’in üstlendiği Kütüphane ve internet evi ve sayamadığım birçok projede Yönetim kurulumuz ve değerli büyüklerimizin destek ve gayretlerini organize ettik.


 

 


 


 

 


 

         Yapılan büyüğünden küçüğüne her faaliyetimizde bir bütün olarak hareket ettik. Erzincan valiliği, Kemah kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve diğer kurumlarımızla hep birlikte olduk. Kemahlı hemşerilerimizin de gayretleri ile bu güzel çalışmaları hep birlikte başardık. Bu birliktelik iyi organize olmamızdan ve derneğimize kazandırdığımız kurumsal kimliktendir. Bu gün bölgemizi ilgilendiren herhangi bir proje veya faaliyette Kemahlılar sız bir organizasyon düşünülemez durumda.


 

         Kemahlılar Derneği olarak yapılan bu güzel faaliyet ve yatırımlarda sürekli yanımızda olan Başta Sn. Bakanımız Binali Yıldırım olmak üzere  Erzincan eski ve yeni millet vekillerimize, Erzincan valimiz Sn. Ali Güngör Bey’e, Kemah kaymakamımız Sn. Eyüp Çalışır Bey’e, Kemah Belediye Başkanımız Şükrü Balcı Bey’e, destekleri ile hep yanımızda olan; işadamlarımızdan Mehmet Torun Bey’e, Erol Yüksel Bey’e, Salim Mutlutürk Bey’e, Ömer Cebeci Bey’e, Baki Yıldızaydın Bey’e Mustafa Kaçmaz Bey’e ve Yönetim Kurulu üyelerime ayrı ayrı şükranlarımı sunarım.


 

 

Kemahlim.com              Sn Başkanım, Sıraladığınız çalışmaları biz geniş olarak ayrı bir kategoride aktaracağız.Genel konular üzerine sorularımıza devam edecek olursak; Kemahlılar derneğinin İstanbul’daki Kemahlıların sosyalleşmesi noktasındaki katkısı büyük.Bu açıdan yapılan ve yapılması düşünülen faaliyetleriniz nelerdir.


 

 


 

İhsan Payalan          Kemahlılar Derneği; İstanbul’da faaliyet gösteren  köy dernekleri ve Turnuvamızın kuruluşundan sonraki süreçte  vazgeçilmez bir ihtiyaç olmaya başlamıştı. Kemahlılar Derneği; geçmişten gelen birlik ve beraberlik anlayışımızın genel bir ifadesi olmuştur. Derneğimizin misyonu; toparlayıcı olarak, Kemah’a ve hemşerilerimizin yararına büyük proje ve faaliyetlerin, birliktelikle yürütülmesi noktasında özetlenebilir.


 

Derneğimiz; İlçemizin 73 köyünden derneği olanla da olmayanla da irtibat halinde olup, sosyal kurumların çalışma ve organizasyonlarına yardımcı olmaktadır.


 

İlçemiz ve köy sorunları ile birebir ilgilenen derneğimiz, ilgili alanlardaki uzmanlıklarını, özünden aldığı memleket sevgisi ile harmanlayarak çözümler üretmekte ve uygulamaktadır. Dolayısı ile çözüme kavuşturulmuş her başarılı faaliyet, hemşerilerimizin sosyal kuruluşlara ilgi ve katılımını da doğru oranla geliştirmektedir. Bu açıdan bizim başarımız veya çalışmalarımız;  sivil toplum kuruluşu dernek ve vakıflarımızın hizmet aşkı ve projelerinin önünü açmakta ve desteklemektedir. Biz bunun öneminin farkındayız.


 

Ayrıca İlimiz Erzincan bazında da faaliyet gösteren çeşitli dernek ve vakıflar ile  diyaloglarımız; temsil ettiğimiz Kemah ilçemiz ve Kemahlı hemşerilerimize yakışır bir düzeydedir. Ersiad başkanı Sn.Günbey Sezgin bey’e ve Ekev Başkanı Sadık Ağca Bey’e de bu vesile ile bizimle olan yakın ilgileri ve desteklerine teşekkürlerimi bildirmek isterim.


 

Ayrıca eklemek gerekirse; Kemah’a yapılacak Yüksek okul ile ilgili resmi kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalarımız neticesini vermiştir. Yine Uluslar arası fuarlarda İlçemiz tanıtımına sponsorluk yapmaktayız. Turnuvamızın İstanbul ayağında da tesisleşme çalışmalarımız, turnuvaya paralel veya turnuva harici zamanlarda da yeni sosyal ve sportif faaliyet olanakları açacaktır mutlaka.


 

Kemahlılar ile ilgili gerek sosyal ve kültürel olsun gerekse sportif , ekonomik faaliyetler olsun, ciddi projeler ile sürekli takip edilmektedir. Bizim sadece yapılan her faaliyette hemşerilerimizin katılımı noktasında eksiklik gözlemimiz var. Bu noktada hemşerilerimizden biraz daha duyarlılık beklemekteyiz.


 

 


 

 


 

Kemahlim.com    Kemah Köyleri derneklerinin Kemahlılar derneği ile koordinasyonu ve katkıları sizce nasıl?


 

 


 

İhsan Payalan             73 köyün dernek veya ilgili kişileri ile 2 ayda bir istişare toplantıları yapıyoruz. Eskiden birkaç dernek ile mümkün olan toplantılar bu gün yaklaşık 50 dernek yetkilisi ile yapılmaktadır. Kemahlılar Derneği olarak yapılan tüm faaliyetlerde derneklerin katılımı önemlidir bizim için.Biz dernekleri konuşturduk,çünkü dernekler konuşunca köyler konuşmuş oluyor.Katılım ve öneriler daha iyi şekilleniyor.Köy dernekleri veya derneği olmayan köyleri ile irtibatlarımız bu açıdan iyi ve daha da verimli hale getirmeye çalışıyoruz.


 

 


 

Kemahlim.com              Erzincan ve Kemah’da bulunan siyasi ve yerel yöneticiler ile bölgeye yatırım ve katkı sağlanması noktasındaki çalışmalarınız ne aşamada?


 

 


 

İhsan Payalan              Gerek bakanlıklar seviyesinde olsun gerekse ilgili kuruluşlar ile olsun sürekli koordineli çalışmalar yürüttük. Bölge milletvekillerimiz ile Valilik, İl ve ilçe Belediye başkanlarımızla bir bütün olduk. Yatırım ve faaliyetlerimizi bu sayede sıkı takip ederek sonuçlandırdık. Derneğimiz bu noktada lokomotif olmuştur. Birçok faaliyetimizde kurum ve kişiler ile ayrı gayrı olmadık. Her zaman bir bütün olarak ortak hareket ederek koordinasyonu kusursuzca sağladık.


 

          Erzincan Üniversitesinin kuruluşundan sonra Kemah meslek yüksek okulunun ilçemize kazandırılmasında Rektörlük ile koordineli ciddi katılımlar ve destekler sağladık. Önümüzde yapılacak yüksek istişare toplantımız yine Kemah’a yapılacak meslek yüksek okulu ile ilgili olacaktır. Bu noktada Erzincan üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sayın Erdoğan Büyükkasap Bey’e ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerimi arz etmek isterim.


 

 


 


 

 


 

Kemahlim.com    Gerek turnuva gerekse dernek faaliyetlerinde katılımcı olan köyler ile katılımcı olamayan köyler hakkında ki düşünceleriniz nelerdir.


 

 


 

İhsan Payalan             Turnuvaya katılan köyler var, katılamayanlar var. Hatta takım çıkaramayan fakat gönlü turnuvada olan hemşerilerimiz var. Turnuvaya veya diğer faaliyetlere, hemşerilerimiz azami derecede iştirak etmeye çalışıyorlar. Turnuva açılışlarında veya Erzincan Kemah organizasyonlarında sürekli iştirak eden köylerimiz var.Memleket ziyaretlerini, Sultan Melik Şenlikleri ve Turnuva finalleri tarihlerine  denk düşürmeye çalışan hemşerilerimiz var.Tabi bu samimiyet ve birliktelikler bizi sevindiriyor. Hepsinden memnunuz ve katılımlarının bize verdiği güç ve motivasyonunun önemine binaen müteşekkiriz.


 

 


 

Kemahlim.com     Kemahlılar Derneği sizin yönetimizde ciddi kurumsal çalışmalar ile birçok ilçe dernekleri yanı sıra mesafe aldı. Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyiz?


 

 


 

İhsan Payalan               2 dönem yani 4 yıldır görevdeyiz. Her zaman Erzincan dernekleri içinde örnek gösterildik. Tüm Erzincan derneklerini ziyaret eder ve onlar ile istişare ederiz. Erzincan dernekleri içinde her alanda lokomotif olduğumuz vurgulanmaktadır.


 

Bu açıdan yönetim ve organizasyon anlayışımız ile -Kemahlılar olarak- sivil toplum kuruluşumuza; ciddi bir vizyon eklediğimizi görmekteyiz.


 

 


 


 

 


 

 


 

Kemahlim.com          Siz aynı zamanda Kemahlı başarılı iş adamlarımızdansınız.Dernek faaliyetleri yanı sıra iş hayatınızla da başarılı çalışmalarınız söz konusu. Dernek Çalışmalarınızın,  İş ve aile hayatınıza etkisi oluyor mu?


 

 


 

İhsan Payalan            Tabiî ki dernek faaliyetlerimiz belli  zamanlarımızı alıyor. Firmamızın kurumsal kimliği ve işletim sistemi ciddi sorunları önlüyor. Yine de sosyal faaliyetlere ayırdığımız zamanlardan dolayı bir takım eksikler veya aksaklıklar da oluyor. Fakat memleket sevdalısı tüm işadamlarımız gibi bizim de bu konuda yürekten bir mazeretiz olsun isterseniz. 


 

 Belirli süreçlerde ailemizden, evimizden uzak kaldığımız da oluyor.Bu konuda  ailemden helallik isterim her zaman. Ailem  her zaman anlayış göstermiş ve daima arkamda olmuştur. Eşim ve çocuklarıma bu konuda minnettarımdır.Ayrıca Yönetim Kuruluma da beraber omuzladığımız bu ağır yükün paylaşımından dolayı, minnettarım. Yönetim kurulumuz ile bir ekibiz. Başkan yardımcılarımız ile kurul üyelerimiz ile Kemah sevdamız, memleket aşkımız bize yorgunluk ve eksikliklerimizi unuttur her zaman.


 

Bizler Kemah’a ve Kemahlılara, ülkemize milletimize artı değerler kazandırmanın peşindeyiz. Her gerçekleştirdiğimiz faaliyetimizde, bunun mutluluğu ve hazzı bizim için yeterlidir. Memleket sevdamız, bize güç verir ve biz bu gücü hemşerilerimiz ile paylaşırız.


 

 


 

        


 

Kemahlim.com     Sn Başkanın son olarak sitemizi nasıl buluyorsunuz?


 

 


 

İhsan Payalan        Sitenizi yakinen takip ediyor ve beğeniyorum. Belli bir yere geldiğini gözlemlemekteyim. İleriye dönük kurumsal anlamda çalışmalar ile toparlanırsa daha iyi faaliyetler de yapacağına inanıyorum. Ekibinizi iyi seçin ve mutlak kolektif çalışmalarınızı devam ettirin.


 

Gerek sizin gibi genel site çalışmalarında bulunan gerekse köy siteleri yapan hemşerilerime de sizin sorunuza ilave olarak şu hususu da eklemek isterim.Yapılan çalışmalarda  Derneğimiz veya  diğer kurumlarımız ile sürekli istişareli olalım.Biz


 

dernek olarak üzerimize düşen noktalarda yanınızdayız her zaman.


 

Başarılı çalışmalarınızın devamı temennisi ile size ve ekibinize teşekkür ederim.


 

 


 

Bize değerli vaktinizi ayırmak sureti ile röportaj yapma nezaketinizden dolayı site yönetimi adına teşekkürlerimizi sunarız. Kemah’a ve Kemahlılara yapmış ve yapacağınız faaliyetlerde başarılar ve tebrikler dileriz.


 

Röportaj: Ercan Babacan

 

 

 

 

YAPILAN YORUMLAR

 

 
 HÜSAMETTİN ŞANAL  Tarih: 27.01.2008 [sil]
SEVGİLİ KARDEŞİMİ KUTLUYOR ŞAHSINIZI VE SOSYAL HAYATINIZDA SİZİN BÜGÜNLERE GELMENİZDE VESİLE OLAN KEMAH CAMİASINA VE "KEMAHLILAR DERNEĞİNE" BENDE TEŞEKKÜR EDİYOR SİZİN VE EKİBİNİZİN BAŞARILARI BİZİM GURURUMUZDUR DİYORUM SELAM VE SEVGİLERİM İLETİYORUM
 

 
 BOZOGLAK GENÇLİK KOMİSYONU  Tarih: 26.01.2008 [sil]
Sevgili İhsan abimize hizmet ve gayretleri için teşekkür ediyoruz. Bozoglaklı olarak sergiledigi preformans bizleri memnun ve mutlu etmektedir. Bundan dolayı kendisine ve ekibine çalışmalarındaki başarılarının devamını diliyor saglıklı uzun, mutlu ve hayırlı bir ömür diliyoruz. BOZOGLAK GENÇLİK KOMİSYONU
 

 
 yavuz ayrancı  Tarih: 23.01.2008 [sil]
tüm kardeşlerime büyüklerime saygılar sevgiler tüm faliyetlerde daha ileri inşallah erzincan içindeki insanlarla güzel aslımızı topragımızı unutmayalım_______oguz köyü
 
 
 gölkaynaklı ekrem  Tarih: 23.01.2008 [sil]
başkanım öncelikle canı gönülden tebrik ederim.derneğimizi her alanda olduğu gibi eğitim alanında da başarılı bir hale getirmeyi düşünürmüsünüz.bir çok gencimiz üniversitede okuyor.
 

 
 yahsilerli...  Tarih: 22.01.2008 [sil]
basarılarınızın devamını dileriz...
 
 
 eriçli kaptan  Tarih: 22.01.2008 [sil]
sevgili başkanım sizlerle ne kadar gurur duysak yinede azdır biz sizlerden razıyız 73 köyün içinde her ne kadar 2 3 tane muhalefet çıksada yolunuz açık olsun
 

 
 tuzla'dan mehmet  Tarih: 21.01.2008 [sil]
sende siyaset,politika,boş laf yok.İcraat var.adın İhsan şanın Kemah.hep öyle kal başkanım.Hürmetlerimle.
 
 
 ARİF ÇAKIR HAKBİLİR  Tarih: 21.01.2008 [sil]
SAYIN BAŞKANIM AZİZ YILDIRIM GİBİ ÇALIŞKAN DÜRÜST VE KİŞİLİKLİ BİR İNSANSIN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM HER ŞEY KEMAH İÇİN BU KEMAH SEVDAN HİÇ BİTMESİN
 

 
 hüseyin yücedal  Tarih: 21.01.2008 [sil]
sevgili ihsan başkanıma göreve geldiklerinden beri göstermiş oldukları başarılardan dolayı tebrik eder yeni çalışmalarında sonsuz başarılar dilerim..ayrıca site yetkilisinden ricam sayın ihsan payalan başkanımda yaptığı hizmetlerden dolayı örnek kemahlılar bölümünde yerini alması gerektiğini düşünüyorum..
 
 
 Faruk KÜÇÜKTAŞ (DÜZCE)  Tarih: 20.01.2008 [sil]
Çok Muhterem Başkanıma Göreve geldiğiniz zaman kendi kendime bir dostuma şöyle demiştim..Şu Kemah binasının anaduvarında yeniki bir taş yerini buldu. Çünki sizi gıyabınızda çok takip etmiş iştigal etmiş olduğunuz işte ve diyaloglarınızdaki farklılığı hissetmiştim.Sadece bir müşterek bir mekanda sohbet içindeyken ..Aynı emsal doğumlu olduğumuzdan olacak ki kibirden uzak insancıl candan davranışlarınız beni etkilemişti .. Sonra çalışmalarınızı yazılı basından ve bazen şu gurbet yanlızlığını unutturmak için yanıma gelen bir Kemah Sevdalısı dostumdan takip ediyorum..Kemah sevdasının iki gurbetlik yönü var biri çocukken kemahtan ayrılıp yıllar sonra dönmek, biride yıllarca yaşayıp sonra kemahtan ayrılmak,hangisinin ağırlığını söylemeye gerek yok .. Ama bu ağırlık sayenizde hafifliyor. Biliyormusunuz buralarda bu yaban ellerde sayenizde övünüyoruz.Hemde göğsümüzü gere gere yaptıklarınızın emsali yok çünki ,ve bu dostluğun çerçevesini buralarda yorumlayacak zihinlerde yok .. Çalıştığım odamın başköşesinde bir Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma derneğinin bir takvimi var..belki yüz kere yerinden çıktı meraklılar için.. Model insanlar topluluğu diyor ..Gıyabınızda sizi hiç tanımayanlar .. Sağ ol BAŞKANIM .. Tüm ekibine ve şahsınıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Vefa adına yaptığınız her şey için rabbim size misli ile karşılığını verir inşallah.
 

 
 faruk EmRe  Tarih: 20.01.2008 [sil]
başkanım babam sizi övüyordu hep gerçekten bende sizi turnuva şenliklerinde gördüm çok gayretliydiniz.tebrik ediyorum.Başarılar diliyorum.:)
 

 
 tufankücükkaya  Tarih: 19.01.2008 [sil]
sevgilibaskan ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkkür ederim başarılarının devamı dilerim
 
 
 kemal - kerer  Tarih: 19.01.2008 [sil]
Başkanım kemahlılar derneği sizin ile vizyonuna kavuştu.size ve ekibinize başarılar dilerim.
 

 
 Mustafauyan@hotmail.com/ G.Tepe köyü  Tarih: 18.01.2008 [sil]
Saygıdeğer başkanım yapmış olduğun hizmetlerden dolayı senden ALLAH razı olsun başarılarının devamını dilerim.Dürüst ve çalışkan memleketini seven kemahımız için çalışan istanbulda bizleri gururla temsil eden vefakar insan yapmış olduğun çalışmalar ortada sana ve ekibine teşekkür ederim .Nice hayırlı çalışmalara imza atman dileğiyle hoşcakal değerli başkanım.Allah yar ve yardımcın olsun .Yolunuz açık kalbınız nurla dolsun.
 
 
 BOZOGLAK SPOR GENÇLER   Tarih: 18.01.2008 [sil]
SEVGLİ BAŞKANIMIZ VE ABİMİZ IYIKI VARSIN ALLAH SENİ KEMAHIMIZ VEDE KOYUMUZDEN EKSIK BIRAKMASIN BİZ GENÇLER HERZAMAN YANINDAYIZ
 

 
 24_54  Tarih: 18.01.2008 [sil]
10 numara insan
 
 
 Recep BABACAN  Tarih: 18.01.2008 [sil]
Sevgili İhsan başkanımıza memleketine, yöresine ve köyüne yaptığı katkılarından dolayı çok teşekkür ederim. İhsan Payalan gibi fertlerin ve bireylerin azaldığı toplumumuzda örnek ve mümtaz şahsiyetlerin değerini bir kez daha bize hatırlatan ve roportajı yapan Ercan BABACAN'ı da bu güzel çalışmasından dolayı tebrik ederim.
 

 
 Hacı İsmail dağdeviren  Tarih: 17.01.2008 [sil]
BAŞKANIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. TURNUVADA DERECE YAPAN TAKIMLARA UFAKTA OLSA Bİ ÖDÜL VERİLSE TURNUVA DAHA ÇOK RENKLENİR. GAYRETLERİNİZİ KUTLUYOR.BİZ KEMAHLİLARI İSTANBULDA BAŞARI İLE TEMSİL ETTİĞİNİZE İNANCIMIZ SONSUZDUR.YAKINDA KEMAHTA SİZLERİ YETKİLİ MAKAMDA GÖRMEK İSTERİZ....
 
 
 İSA SARDOĞAN KAYABAŞI  Tarih: 17.01.2008 [sil]
SEVGİLİ BAŞKANIM RÖPORTAJINIZI ZEVK LE OKUDUM.YAKIŞMIŞ VE KİŞİLİĞİNİZE CUK OTURMUŞ.BANA KALIRSA YERİNİZ ARTIK DAHA YUKARILARDA OLMALI.ALLAH EMEKLERİNİZİ ÖDÜLLENDİRİR İNŞALLAH.SEVGİLERİMLE.İSA SARDOĞAN
 

 
 HÜSEYİN ÇAKMAKTAŞ/BOZOGLAK  Tarih: 17.01.2008 [sil]
Hizmet bayragını tutan ve taşıyan el güzel eldir. Ülkesi için gayret edip çalışan beden güzel bedendir. İnsan için hayırlı fikirler üretmeye çalışan beyin güzel beyindir. Hizmet yolunda koşan adam güzel adamdır. Bütün heryerde ifade ettigim gibi ülkem için milletim için yörem için var olan herkesin yanında varım. Köyümün bir evladı olarak bu yolda var olan İhsan Payalan'a hizmetleri için Tüm Bozoglak Köyü ve şahsım adına teşekkür ediyor, Çalışma arkadaşlarına ve kendisine üstün başarılar, saglık ve mutluluklar temenni ediyorum. Bozoglak Dernegi ve Köyü olarak gerek turnuvanın kuruluşunda ve gerekse Kemahlılar Derneginin kuruluşundaki emek ve çabalarımızın sonucunda bu günlere gelinmiş olması elbetteki bizler için mutluluk vesilesidir. Mutlulugumuza vesile olan her kim varsa Allah razı olsun. Hüseyin Çakmaktaş BOZOGLAK NAHİYESİ MERKEZ KALKINDIRMA DERNEGİ

 
 BOZOGLAK KÖYÜ DERNEGİ  Tarih: 17.01.2008 [sil]
Sayın Köylümüz ve kardeşimiz olması sebebiyle onur duydugumuz, Sn. İhsan Payalanın şahsında yöremiz için yapılan tüm hizmetlere teşekkür eder Kendisine ve yönetici arkadaşlarımıza üstün başarılar dileriz. ....BOZOGLAK NAHİYESİ MERKEZ KALKINDIRMA VE KÜLTÜR DERNEGİ... YÖNETİM KURULU

 
 ıhtikli  Tarih: 17.01.2008 [sil]
bır kardereli olarak baskan ıhsan amca sızı cok sevıorum basarılarınızın devamını dılıorum

 
 zafer payalan  Tarih: 17.01.2008 [sil]
sevgili başkanım ihsan abim seninle herzaman gurur duyduk ve herzamanda gurur duyacağız durmak yok yola devam bozoğlaklı ...gençler zafer payalan dip.not. sevgili başkanım artık çim sahaya geçmenin vakti gelmedimi.sizce saygılarımla

 
 MEHMET ÖZKAN TAN KÖYÜ  Tarih: 17.01.2008 [sil]
sayın başkanım röportajda yaptıgınız güzel işlerden tevazuyla bahsetmişsiniz hizmetleriniz taktire şayandır kemah ve kemahlı sevdanızı unutmayacagız size ve ekip arkadaşlarınıza şahsım adına gönül dolusu teşekkürler bir ricam var eger mümkünse haydarpaşa sahasının çinlendirilmesi ve hizmet kabinlerinin kullanılır hale getirilmesi duş ve tuvaletlerin onarılması geçen sezon çok kötüydü bir sakat tuvaletimiz yoktu başarılarınızın devamını diler selam ve saygılar sunarım

 
 ŞENOLDUMAN  Tarih: 17.01.2008 [sil]
Sayın başkanım seninle nekadar gorurduysam azdır seninle iftahar ediyorum ALLAH sana sağlık sihat ve bol başarılar nasip etsin
 

 
 FERİKÖYLÜ KOCADAĞ....  Tarih: 16.01.2008 [sil]
BAŞKANIM BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. TURNUVADA DERECE YAPAN TAKIMLARA UFAKTA OLSA Bİ ÖDÜL VERİLSE TURNUVA DAHA ÇOK RENKLENİR. ÖNERİMİ DİKKATE ALIRSANIZ SEVİNİRİM...SAYGILAR...
 
 
 
 
 
 
Bu haber toplam 2385 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA