• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İl Genel Meclisi Üyeleri; Yücebelen Köyünü ziyaret etti.
12 Haziran 2009 Cuma 00:00

İl Genel Meclisi Üyeleri; Yücebelen Köyünü ziyaret etti.

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal TUYGUN ve Kemah İl Genel Meclisi üyesi Mahmut CANTEKİN Yücebelen Köyünü ziyaret etti.  Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal TUYGUN ile Kemah

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal TUYGUN ve Kemah İl Genel Meclisi üyesi Mahmut CANTEKİN Yücebelen Köyünü ziyaret etti.

 

Erzincan İl Genel Meclisi Başkanı Ünal TUYGUN ile Kemah İl Genel Meclisi üyesi Mahmut CANTEKİN sabah saat dokuzda Yücebelen köyünün çay mevkiinde bulunan rahmetli Habib EREN ‘in (dayının yeri ) evinde Dernek başkanı Osman KELEŞ, başkan yardımcısı Mehmet ÇAĞLAYAN ve Erzincan Belediye Meclis üyesi ve aynı zamanda daima encümen olan Yücebelenli Hasan İŞCAN ile beraber kahvaltı yaparak sohbet etti. Ünal beye bu kahvaltıda köyün  problemleri ile ilgili ön bir bilgi vererek kendileri köye gitmeden önce bilgilendirildi.

 

Kahvaltı ve sohbetten sonra saat onbirde köye gidildi. Köy girişinde muhtar ve köy sakinlerinden oluşan bir grup tarafından heyet karşılandı. Hoş geldin merasiminden sonra İl Genel Meclisi Başkanı Ünal TUYGUN ‘la birlikte dernek heyeti ve muhtar köyde incelemelerde bulundu. Köyün alt yapısını, harabe olmuş evlerin yerlerini, köy ışıklandırılmalarını, köprüyü, okul ve sağlık ocağını, köy camisini, orta odasını ve değirmeni gezdikten sonra buralarla ilgili eksiklikleri, bu eksikliklerin giderilmesi ile ilgili ne gibi çalışmaların yapılacağını belirleyerek gerekli notlar alındı ve kayıtlar tutuldu. Ayrıca İl Genel Meclis başkanı Ünal TUYGUN Kemah İl Genel Meclisi üyesi Mahmut beye köyün sorunları ile notlar aldırdı.

 

Bu gezi ve incelemelerden sonra köy değirmeninin bulunduğu yerde muhtar ve dernek yönetimi tarafından misafirlere yemek verildi. Ana menünün etli köy bulgur pilavı ve kuzu eti olan yemek esnasında yine sohbete devam edildi problemlerin çözümü noktasında neler yapılabileceği tartışıldı. Ünal beyin dernek heyeti ve muhtarla konuşması esnasında devletin katkısının yanında mutlaka köyün katkısının olması gerektiğini vurgulaması dikkat çekici noktaydı. Muhtar ve dernek yöneticileri Ünal beye cevaben köy katkısının mutlaka olacağını belirtmeleri, yapılacak olan bu devlet yardım ve yatırımlarının köye güzellik katacağını, köyün daha modern bir yapıya kavuşacağını ifade etmeleri önemli bir gelişme olarak değerlendirildi.

 

İl Genel Meclisi başkanı Ünal TUYGUN köy ile ilgili bu konularda gerekli çalışmaların yapılarak meclisten kararlar çıkarılacağına dair söz verdi. Yemek ve sohbetten sonra Ünal Bey köylülerden müsaade isteyerek akşama doğru Yücebelen köyünden ayrılarak Erzincan merkeze hareket etti.

 

Haber Resim: Mustafa Başgöze / Erzincan

www.yucebelenkoyu.com

Bu haber toplam 2149 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA