• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İLÇE KAYMAKAMIMIZ ÖDÜLÜNÜ ALDI
23 Ocak 2008 Çarşamba 00:00

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ÖDÜLÜNÜ ALDI

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ÖDÜLÜNÜ ALDI      Türk İdareciler Derneği tarafından “YILIN İDARECİSİ” seçilerek Vali Celalettin Tüfekçi meslek ödülüne layık görülen

İLÇE KAYMAKAMIMIZ ÖDÜLÜNÜ ALDI

      Türk İdareciler Derneği tarafından “YILIN İDARECİSİ” seçilerek Vali Celalettin Tüfekçi meslek ödülüne layık görülen İlçemiz kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR, 10 Ocak Perşembe günü Ankara’da düzenlenen törenle ödülünü aldı. 

        Sayın ÇALIŞIR yaptığı açıklamada; ilçemize kazandırılan hizmetlerde Erzincan Valimiz Sayın Ali GÜNGÖR’ün katkılarının çok büyük olduğunu, her konuda kendilerinden büyük destek gördüklerini ifade ederek,  ilçemizle ilgili projelere ve doğup büyüdükleri yerlere cömertçe sahip çıkan ve her türlü katkıyı sağlayan hayırsever işadamlarımızdan Sayın Mehmet TORUN, Sayın Baki YILDIZAYDIN, Sayın Yavuz PEKER, Sayın Mustafa KAÇMAZ, İstanbul Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İhsan PAYALAN ve Yönetim Kurulunun birbirinden kıymetli Üyelerine, Türk TELEKOM Yetkililerine ve Cevdet Kolak Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hamit ERİM ve Üyeleri ile Sayın Salim MUTLUTÜRK ve Erol YÜKSEL’e  ayrıca olağanüstü emek sarf eden kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm personelime şükranlarımı sunuyorum diyerek, bu başarının Kemah halkına ait olduğunu söyledi.

       Sayın ÇALIŞIR, Kemah’taki görevine 27 Ekim 2006 tarihinde başladığını hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “Göreve başladığım ilk günlerde dikkatimi çeken en önemli şey; ilçe içinde ve dışında yaşayan Kemahlıların umutsuzluğu ve “Buralarda hiçbir şey olmaz.” anlayışıydı. Görev ve sorumluluğumun ağırlığı ve ciddiyeti ortadaydı. Şark hizmeti kapsamında geldiğim ve mahrumiyet bölgesi olarak addedilen Kemah’ta neler yapabilir, neleri değiştirebilir ve buraları nasıl canlandırabilirdik. Önce, insanlarımıza buralarda da güzel projelerin ortaya konabileceğini göstermek, buna inandırmak ve onların “Buralarda hiçbir şey olmaz.” önyargılarını kırmak gerekiyordu. Bu bilinçle, göreve başladığım ilk aylardan itibaren ilçenin ihtiyaçları ve potansiyelleri doğrultusunda yerinde ve sağlıklı projeler ortaya koyabilmek için hummalı bir çalışmanın içerisine girdik bütün mesai arkadaşlarımla birlikte. Şubat 2007’ye geldiğimizde, “biz” fikri etrafında oluşturduğumuz takım ruhuyla uygulanabilir projeler ortaya koyduk. Artık sıra, önce bu projelere kaynak bulmaya sonra da bu projeleri teker teker uygulamaya gelmişti.

       Bütün bu çalışmaları yaparken temel hedefimiz Kemah’ın makûs talihini yenmek ve ilçemizde eğitim, sağlık, tarım, tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkmak, sosyal ve kültürel faaliyetlerde bir dönüşüm yaparak bu alanlarda iyi bir seviye ve standart yakalamaktı. Mesai arkadaşlarımızla oluşturduğumuz sağlam bir takım ruhuyla, zikredilen hedeflerimizin tamamı olamasa da büyük bir kısmını 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirdik” dedi.

         Halkla beraber ve onları da işin içerisine katarak, devlet-vatandaş işbirliği ile üstesinden gelinmeyecek işin olmadığını asla unutmadıklarını, bundan böyle sorumluluklarının ve ilçe halkının beklentilerinin daha da arttığının bilincinde olduklarını ve bu doğrultuda, çıtayı biraz daha yükselterek çalışmalarına devam edeceklerini ifade ettiler.  

Kaynak: www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA