• İstanbul28 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçemize Meslek Yüksek Okulu Açılıyor
04 Kasım 2007 Pazar 00:00

İlçemize Meslek Yüksek Okulu Açılıyor

KEMAH’A HAYIRLI OLSUN!..       İlçemize Meslek Yüksek Okulu Açılıyor       Çağımız, bilgi ve ileri teknoloji çağıdır. Bu çağın

KEMAH’A HAYIRLI OLSUN!..

       İlçemize Meslek Yüksek Okulu Açılıyor

 

      Çağımız, bilgi ve ileri teknoloji çağıdır. Bu çağın en temel ve vazgeçilmez unsuru bilgili, eğitimli insan gücü ve bilgi toplumudur. Bu çağı yakalamak, gelişen dünya ve onun koşulları paralelinde ilerlemek ancak eğitimle olacaktır.
 

      Bu bilinç ve düşüncelerle Kemah Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri ve Siyasi Parti Temsilcilerinin ortak girişimleri neticesinde Meslek Yüksek Okulunun kurulması ile ilgili hazırlıklar yapılmış ve Erzincan Üniversitesi Rektörlüğü’nün teklifi ile 18/10/2007 tarihli Yüksek Öğretim Genel Kurul Toplantısında incelenmiş ve 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, Kemah Meslek Yüksek Okulu kurulması uygun görülmüştür.     

       İlçemizde, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne tahsisli bulunan ve öğrenci olmadığından kapatılan Kemah İmam-Hatip Lisesinin bina ve arazisi Meslek Yüksek Okulu olarak kullanılmak üzere Maliye Bakanlığınca Erzincan Üniversitesine tahsis edilmiştir. Hâlihazırda 27.703.85 m2’lik alan üzerinde; 20 lojman, 1 derslik ve idari bina, 1 kız öğrenci pansiyonu, 1 erkek öğrenci pansiyonu olmak üzere 4 farklı bloktan oluşmaktadır. Ayrıca Çarşı Mahallesinde bulunan ve öğrenci yurduna dönüştürülmek üzere 3 katlı Belediye eski oteli’de Belediye Meclisince Yüksek okula tahsis edilmiştir.

Kemah Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğüne Erzincan Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Yard.Dç.Dr. Hüseyin BULUT’un ataması gerçekleştirilmiş olup, çalışmalar bütün hızıyla devam etmektedir.      Meslek Yüksek Okulunun İlçemizde kurulması çalışmaları ile ilgili olarak başta Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Sayın Valimiz Ali GÜNGÖR, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erdoğan BÜYÜKKASAP ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Yaşar SÜTBEYAZ olmak üzere desteklerini esirgemeyen İstanbul Milletvekili Sayın İbrahim YİĞİT, hayırsever işadamımız Sayın Mehmet TORUN, İstanbul Kemahlılar Derneği, Yüksek Okulumuzun faaliyet göstereceği binaların her türlü   bakım-onarım ve tadilatında destek olacaklarını ifade eden Cevdet Kolak Eğitim Vakfı yöneticileri ve İşadamlarımızdan Salim MUTLUTÜRK ile emeği geçen Kemah Kaymakamlığı Personeli, Belediye Personeli, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Siyasi Partilerimizin İlçe Temsilcilerine şahsım ve ilçem adına teşekkür eder, saygılar sunarım.

                                                           

                                                            Eyüp ÇALIŞIR

                                                        Kemah Kaymakamı


Kaynak: www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 2959 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA