• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İst.Kemah Spor Olağan Genel Kurulu Yapılıyor
27 Kasım 2010 Cumartesi 00:00

İst.Kemah Spor Olağan Genel Kurulu Yapılıyor

İSTANBULKEMAH SPOR KULÜBÜ DERNEGİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI İst. Kemah Spor Kulübü Dernegi Olagan Genel Kurul Toplantısı 28 Kasım 2010 Pazar günü Saat 14.00 de Çengelköyde

İSTANBUL

KEMAH SPOR KULÜBÜ DERNEGİ

 

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

 

İst. Kemah Spor Kulübü Dernegi

 

Olagan Genel Kurul Toplantısı

 

28 Kasım 2010 Pazar günü Saat 14.00 de

 

Çengelköyde bulunan Kemahlılar Dernegi Lokalinde yapılacaktır.

 

Tüm üye ve hemşehrilerimizin iştiraklerinden onur duyarız.

 

 Büyük bir istek ve gayretle yıllar önce Kemah caimasına kazandırılan İst. Kemah Spor Kulübü, aradan geçen bunca yıl içersinde ne yazık ki bir türlü yeterli ilgi ve alakayı bulamamış ve bir şekilde gözardı edilegelmiştir.

Herkesin imrenerek baktıgı, İstanbul'da yogun olarak bulunan ilçe ve kentlerin ''bizim niye yok'' diyerek hüzünlendigi bir ortamda Kemah Spor herkese ve her şeye inat edercesine, futbolun tüm coşkusuna tezat teşkil edercesine ne yazıkki içinde bulundugu yalnızlıktan kurtulamamıştır.

Para bulunur, başarı saglanır, ancak gönüllerde yer bulamayınca bunların ne anlamı olabilirki. Yada gönüllerde yer bulamayınca başarı ne kadar sürdürülebilirki. Bırakın gönülleri kulübün yöneticiligini yapmış çok degerli insanların dahi gönlünde buna ragmen yer bulamamışsa Kemah Spor nasıl Kemah Spor olabilirki...

Her yeni gelen yönetim elini taşın altına sokarak elini ezmiş, ekonomik olarak cebini ezmiş, yalnız kalarak gönlünü ezmiştir. Kemah Sporda yönetici olmanın bir onurdan çok, çileli bir yalnızlıgın kurbanı olarak  görülmesi, bu yaşanan sürecin kaçınılmaz talihsizligidir.

Para bulunur, başarı saglanır elbetetki, ancak herşeyin ana unsuru olan insan bulunmazssa bunların anlamıda kalmaz. Kemah Spor için lazım olan, sporcudur, yöneticidir ve taraftardır. Bu üç cephenin birisi olmadan bir kulüp olabilirmi diye sordugumuzda olamaz demek en dogru cevaptır. Bu üç cephenin özellikle taraftar yönü İst. Kemah Spor'un kanayan yarası, sporcu yönü yoksul tarafı, yönetici yönü ise kahır tarafıdır. Söylemesi bile incitici  ifadeler bunlar, ama İst. kemah Spor gerçegi ne yazıkki bunlarda var. 

Geçmişte yaşanan başarılı dönemlerden sonra, ortaya çıkan durgunlugun ardından, 2010 Sezonunda iyi bir çıkışla güzel bir ivme kazanmaya başlayan kulübümüzün bu canlılıgı sürdürülebilir kılması için yukarıda anlatmaya çalıştıgımız sisli ortamdan gün ışıgına çıkması gerekmektedir. İşte bu genel kurul toplantısı bu açıdan iyi bir fırsat olabilir. Yüreginde Kemah Sevdası olan, yönetici kadrolar, yeni isimler, ekonomik destek sahipleri, işadamları, Kemah gönüllüleri topluca gönüllerde yer edecek bir ekip çıkarabilir ve Kemah Spor'u geri dönüşü olmayan bir biçimde ileri taşıyabilir.

Potansiyel olarak ne lazımsa Kemah camiasında herşey fazlasıyla var.  Ve Kemah camiası herşeyin en güzeline fazlasıyla layık. Yani un var, şeker var, yag var, ama helva yapamıyoruz.

Bu genel kurul toplantısı, güç birligi, gönül birligi, eylem ve fikir birligi içersinde topluca Kemah Spor'a sahip çıkılması için yeni bir fırsattır. Tüm kalbimizle dilerizki bu işi en iyi yapacak olan güzel ve yigit insanlar ''ben varım'' diyerek yönetimede, başarıyada, gelecek güzel günlerede talip olarak bu kuruma sahip çıkarlar.

Belki hep üzüldügümüz yönleri ortaya koyduk, ama çok güzel yönleride var İst. Kemah Spor'un. Öyle yada böyle ligde umulan başarıyı yakalayamasakta gücümüzü herkese kabul ettirdik. Her takımın kardeş kulübü olabildik, saygı duyulan bir ekip olduk, TFF il Başkanlıgının takdirini kazanarak kurumsal itibar sagladık,  iyi bir futbol ekibimiz var, altyapı için kolları sıvadık, U19 takımımız hazır, masa tenisi için girişimlerimiz var, dahası İstabul ve spor kamuoyunda saygın bir ismimiz var, itibarımız var. Bunlar kulüp olmak için lazım gelen bir çok şeyin mevcudiyetini ortaya koyan artı degerlerimizdir.

Yönetim olarak çok mutlu bir sezon yaşadık, maçlarımıza gelen Kemah'lılar kadar Kemah'lı olmayan taraftarlarımızada güzel şeyler yaşattık. Kulüp olarak hepimiz birbirimizi bir ailenin ferteleri olarak gördük, halen öyle görüyoruz, sonsuza kadarda öyle görecegiz. Sezon boyunca bize yardımcı ve destek olan herkese teşekkür ediyoruz. sporcu kardeşlerimiz olan ''Cesur yüreklere'' onları bize emanet eden kadirşinas ailelerine, eli taşın altında ezilen Sponsorlarımıza, tribünde yanımızda olan taraftarlarımıza, bizimle ilgilenen Köylerimize, sahada rakip, dışarda dost oldugumuz gurubumuzdaki kulüplerimize, Eski başkan ve yöneticilerimize, teknik kadrolarımıza teşekkür ediyoruz. Leylla Öztürk hocamıza teşekkür ediyoruz. Sezon boyunca elimiz, ayagımız olan hocamız, Sercan Duman'a teşekkür ediyoruz. Dar günde dost olanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bize her maçta moral destek olan Kemah Kaymakamı Sayın Gökmen Çiçek ve Kemah Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Şanal'a  teşekkür ediyoruz. Kasımpaşa Spor kulübü camiasına,  TFF. İst. İl Başkanlıgına, Üsküdar Kulüpler Birligine, Hakem ve Gözlemcilerimize, bizlere hizmet eden stad görevlilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. Teşekkür etmeyi unuttugumuz herkesten özür diliyor, beni unutmuşlar diye aklından geçiren gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz.  

İşte işin güzel yönlerinden biride bu tarafı bakınız, ne kadar çok teşekkür edecek dostumuz var. Bu kadar teşekkür edilecek dostu olan bir kurum olarak,  İst. Kemah Spor Kulübü bütün bu dostlarının teveccühünü kazanmış ve ne kadarda çok gönülde yer etmiş megerse. Hani nerdeyse yukardaki ifadelerimizi yalanlamak durumunda kalacagız. Ama her zaman oldugu gibi burdada madalyonun ne yazıkki iki yüzü var.

Şimdi  apayrı bir paragraf açarak  bizlere destek olan, cesaret veren, yürdügümüz yola ışık tutan, çok degerli bir şahsiyete teşekkür etmek istiyoruz. Göklerin altın bürokratı, Kemah'ın yigit evladı, İst. Kemah Spor'un Onursal Başkanı, DHMİ Genel Müdürü Sayın Orhan Birdal'a teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Bavulumuz hazır, biletimiz cebimizde,  aldıgımız emaneti, yüzakıyla sahiplerine teslim etmenin vaktindeyiz. İçimiz rahat, gönlümüz huzurlu, gelecekte güzel şeyler olacagına umudumuz büyük, bize kalan bu çorbada tuzu olanlardan birileri olabilmenin mutlulugu ve Kemah'a hizmet edebilmenin onurudur. Adam olana yeterde artar bile.

Bavulumuz hazır olsada gitmeden önce, bütün Kemah gönüllüsü, Kemah sevdalısı, Kemah Spor üyesi, Kemah Köyleri, Kemahlılar Dernegi üyeleri, Başkanlarımız, yöneticilerimiz, yani bir uçtan öbür uca Kemah'lyım diyen kim varsa, herkesi İst. Kemah Spor Genel kuruluna davet ediyoruz. Başkanlıktan malzemeciligine kadar her basamakta görev almaya davet ediyoruz. Dahada önemlisi kıymetini bilemedigimiz bu kulübe sahip çıkmaya davet ediyoruz. Buyrun dostlar, İst. Kemah Spor  sizi bekliyor. 

Görevimiz süresince kusurumuz olduysa ve  yazımız içinde sürçü lisan ettiysek affola. Yazıyı ben yazdıysamda ekip ruhu içersinde hep biz diye ifade ettim, çünkü ekip olarak, sporcularımızla, kavli karar ettigimiz gibi bitirmek istedim.

 ''Hepimiz Birimiz İçin, Birimiz Hepimiz için,

HERŞEY KEMAH İÇİN'' 

                          İst. Kemah Spor Yöntim Kurulu Adına

                                      Hüseyin Çakmaktaş

 

GENEL KURUL

TOLANTISI

 E R T E L E N D İ

 

 

 28 Kasım 2010 tarihinde yapılması gerken

İst. Kemah Spor Kulübü

Genel Kurul Toplantısı yeterli yasal çogunluk

saglanamadıgı için ertelenmiştir.

  Toplantının  yetkili makamlardan ek süre almak  suretiyle

 ileri bir tarihte yapılacagını bildirmiştir.

  Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başkan Hüseyin Çakmaktaş '' Genel Kurul Toplantımız yeterli salt çogunluk saglanamadıgı için yapılamamıştır. Bir pazar günü olmasına ragmen yeterli çogunlugun olmaması bizleri ziyadesiyle üzmüş olsada sonuçta bu birçok dernekte yaşanabilen bir durumdur. Dernekler İl Müdürlügünden alacagımız yeni  Genel Kurul tarihi üylerimize duyurulacak ve bu genel kurul öyle yada böyle yapılacaktır. Biz bu emaneti Kemah'lılardan aldık ve sahiplerine teslim edecegimiz güne kadar emanete sahip çıkacagız. Göreve devam etmek şu andan sonra birhayli zor, çünkü şevkimizde gönlümüzde kırılmıştır. Biz  geçen sezon   yogun bakım ünitesinde solum cihazına baglı olan Kemah Spor'u hayata döndürdük. Unutulmuş bir türküyü yeniden söyledik,  solmuş bir bahçeyi yeniden yeşerttik. Elbetteki Kemah'lılar bu kulübü yeniden yogun bakım ünitesine bağlamayacak ve hayatiyeti için üzerlerine düşeni yaparak Kemah Spor'a sahip çıkacaklardır, bundan bir kuşkumuz yok. Bu bir yol kazası oldu ve en kısa sürede araba yeniden yola koyulacaktır.  Dilerim bu işe gönül verenler ekipleriyle kaptanlarıyla gelir emaneti bizden teslim alırlar, bizde kendilerine her konuda yardımcı oluruz ve Kemah Spor yoluna devam eder şimdilik bir sıkıntı yok'' dedi.

Kaynak: www.kemahspor.com

Bu haber toplam 1403 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA