• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul şölene hazırlanıyor
10 Ocak 2012 Salı 00:00

İstanbul şölene hazırlanıyor

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşun 94. yıldönümü İstanbul’da düzenlenecek şölenle kutlanacak.Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) ve Erzincan Kültür Eğitim

Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşun 94. yıldönümü İstanbul’da düzenlenecek şölenle kutlanacak.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, (EKEV) Erzincan’ın düşman işgalinden kurtuluşun 94. yıldönümü kutlamak amacıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 12 Şabat’ta şölen düzenleyecek.

Kurtuluş şöleni ile ilgili yapılacak çalışmaları değerlendirmek amacıyla Erzincan Kültür Merkezi’nde ilçe ve köy dernek başkanlarının katıldığı bir toplantı yapıldı.

Hazırlıklar sürüyor

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şölen Komitesi Başkanı Yavuz Canikli, İstanbul’da yapılacak şölenin Erzincan’a yakışır bir şekilde olması için ilçe ve köy dernek başkanlarıyla birlikte yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

İstanbul’da yaşayan tüm Erzincanlıları şölene katılmaya davet eden Canikli, İstanbul’un her noktasından şölen alanına otobüs seferleri koyacaklarını da sözlerine ekledi.

Erzincanlılar coşkuyla kutlayacak

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca da konuşmasında, “birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Erzincanlılar, kendilerine yakışır bir şölenle kurtuluş yıldönümünü coşkuyla kutlayacaktır” dedi.

Yöresel ürünler tanıtılacak

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin ise yaptığı konuşmasında, kurtuluş günlerinin önemine dikkat çekerek, İstanbul’da daha önceleri yapılan kutlamaların spor salonlarında yapıldığını, bu sene ise Halit Kongre Merkezi’nde yapılacağını söyledi.

Başkan Sezgin, kurtuluş şöleni kutlamaları kapsamında Erzincan’ın yöresel ürünlerinin kurulacak stantlarda tanıtılmasını planladıklarını da sözlerine ekledi.

Toplantı görüş alış-verişinin ardından son buldu.

Kurtuluş Şöleni Komitesi tarafından düzenlenen toplantıya, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şerafettin Ulutürk, İliç Dernek Başkanı Oktay Ertuğrul, köy dernek başkanları ve yöneticileri katıldı.

Kaynak: www.erzincangazetesi.com

 

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA