• İstanbul16 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul'da, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Kuruldu
07 Mayıs 2014 Çarşamba 11:45

İstanbul'da, Erzincanlı Gazeteciler Birliği Kuruldu

İstanbul’da çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan Erzincanlı Gazeteciler, aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek için bir araya gelerek kısa adı ERGAB olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği’ni kurdu.

İstanbul’da çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan Erzincanlı Gazeteciler, aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek için bir araya gelerek kısa adı ERGAB olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği’ni kurdu.

İstanbul merkezli olan Erzincanlı Gazeteciler Birliği Ülke genelinde, Gazete, Dergi, Radyo-Televizyon ve İnternet Haber Siteleri sahipleri, yöneticileri, çalışanları, imzalı yazı yazan ve yazarlık yapan Erzincanlıları bir çatı altında toplayacak.

Erzincanlı Gazeteciler Birliği kurucuları, EKEV Başkan yardımcısı Faruk Sezgin’in sahibi olduğu Meyan Otantik Restaurant da düzenlenen kahvaltıda bir araya gelerek, çalışmalarını başlattı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ERGAB Kurucu Başkanı Sedat Sevim, Erzincanlı gazetecileri bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini ifade ederek, “Öncelikle bugün bizlere ev sahipliği yapan, bu güzel mekânda bizi ağırlayan SayınFaruk Sezgin’e şahsım ve sizler adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde gazetecilik yapan hemşehrilerimiz arasındaki dayanışmayı sağlamak için bu oluşuma karar verdik. ERGAB, Erzincanlı gazetecilerin birlik ve beraberliğini sağlayacak, mesleğin toplum içindeki değerini artırıcı faaliyet ve tedbirleri almanın yanı sıra, toplantı, konferans, seminer ve buna benzer organizasyonlar gerçekleştirecek ve İl, İlçe, Belde ve Köyleri temsil eden Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu Kurumları ve Belediyeler arasında güçlü bir köprü olacaktır” dedi.

Üye kayıtlarını başlattıklarını belirten Sedat Sevim, “Tüzüğümüzü hazırladık, üye kayıtlarına başladık. İstanbul’da 42 gazeteci hemşehrimizi tespit ettik. Haziran ayı içerisinde genel kurulumuzu yaparak Yönetim Kurulumuzu oluşturacağız. Tüm gazeteci hemşehrilerimizi birliğimize üye olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

ERGAB Kurucuları;

Sedat Sevim

Şener Kara

Osman Köse

Ercan Babacan

Recep Babacan

Ayhan Kara

Mehmet Gülnahar

Zennur Karslı

Aydın Çobanoğlu

Adnan Öksüz

Hasan Fikri Bilgiç

Veysel Sarıboğa

Selim Payalan

Hüseyin Fikret Bilgiç

Turgay Arslan

Bu haber toplam 1683 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA