• İstanbul24 °C
  • Erzincan25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
K.K.D.T. 38. YIL AÇILIŞ ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİ
05 Mart 2015 Perşembe 15:11

K.K.D.T. 38. YIL AÇILIŞ ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİ

38. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası açılış şöleni Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

38. YIL AÇILIŞ ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

38. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası açılış şöleni Üsküdar Belediyesi Boğaziçi Yaşam Merkezinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Kemahlıların büyük ilgi gösterdiği, sunumunu Kemahlılar Derneği Genel Sekreteri Fahrettin Arslan ve Etkinlik Yöneticisi Selim Payalan’ın gerçekleştirdiği açılış şöleninde 800 kişi kapasiteli salon tamamıyla dolu idi.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri katılımcılara tanıtıldı.

1978’den bu güne Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına katılan takımların resimlerden oluşan bir sinevizyon gösteriminin ardından şölenin açılış konuşmasını Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral yaptı.

Oral konuşmasında “Kurulduğu günden 38. Yılına kadar Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına emek veren, destek olan herkese teşekkür ederim. Ebedi âleme göç edenlere Allahtan rahmet dilerim. Birliktelik ve beraberliğin en önemli örneği olan ve 38. Yıldır aralıksız gerçekleştirmiş olduğumuz bu güzide organizasyon Kemahlıların büyük bir başarısıdır. Bu başarı payesi hepimizindir. İnşallah bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun kapanış şölenini Ramazan Bayramında Kemah ilçemizde yapacağız. Orada da bu coşkunuzu görmek istiyor hepinizi Kemah ilçemize davet ediyorum” dedi.

Dernek Başkan Yardımcımız ve Turnuva Başkanımız Aziz Kondur ise Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının bir marka olduğununun altını çizdiği konuşmasında “ 38 yıldır bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 900 sporcu ile mücadele eden bir ilçeyiz. Turnuva takımlarımızın yanısıra amatör kümede mücadele eden Kemah sporumuz var. Ancak bu işin bu kadar içinde olmamıza rağmen bir sahamızın olmaması bizi üzmektedir. Bu sorunu el birliği ile çözmemiz gerekir” dedi. Kondur Turnuva süresince bu organizasyona destek verecek ekip arkadaşlarını tek tek tanıtarak onlar isimsiz kahramanlardır onlara teşekkür ediyorum dedi.

 
Açılış Şölenimize Kemah Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Gençlik ve Spor Bakanı Müşaviri Ömer Faruk Terzi,  Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılınç, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Cevdet Bayram Ekev Başkanı Sadık Ağca, Ersiad Başkan Vekili Sinan Beyazıd, Kemah Eski Belediye Başkanı ve Dernek Eski BaşkanlarındanHüsamettin Şanal, Cevdet Kolak Vakfı Müdürü Hamit Erim, Ekev Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, Simtaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Bektaş, Mutlusan Holding Yönetim Kurulu BaşkanıMustafa Kaçmaz, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş Turnuva Kurucularından Şükrü Ünal, Ilıç Dernekler Federasyonu Başkanı Cahit Tatar, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar, Ergab Başkanı Sedat Sevim çok sayıda Dernek Başkanı katıldılar.

Turnuvamızda bu sene mücadele edecek olan 18 takımımızın ve İstanbul Kemahspor’un da  katıldığı seremonide takımlarımızı Dernek Başkanları, kulüp başkanı ve takım kaptanları temsil etti.

Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, Kemah KaymakamıHayrettin Çiçek, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılınç, DHMİ eski Genel Müdürü ve Kemah spor Onursal Başkanı Orhan Birdal, Ersiad Başkan Vekili Sinan Beyazıt ve Ekev Başkanı Sadık Ağca birer selamlama konuşması yaparak 38. Yılın hayırlara vesile olması temennilerinde bulundular. Kemah spor tarafından Sayın Orhan Birdal'a bir teşekkür plaketi Başkan Vekili Fuat Sevim tarafından taktim edildi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise konuşmasında Kemahlıları ağırlamaktan oldukça memnun olduklarını dile getirdiği konuşmasında “Kemah Köyleri Dostluk Turnuvaları, Bilgi Yarışmaları, Kutlu Doğum etkinlikleri, Yöresel Tatlar Yarışması tüm bunlar göstermektedir ki, Kemahlılar birbirleri ile bir araya gelmek için birçok proje hazırlıyorlar. Yurtdışından yeni geldim. Nüfusunun yoğun olduğu yerleri ziyaret ettim. Ancak ben oralarda on tane adamın yan yana gelip bir etkinlikte bulunmadığını tespit ettim. O yüzden sizleri tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Üsküdar Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız” dedi. Konuşmalarının ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Oral tarafından Kemahlı hanımların el emeği göz nuru ile bezenmiş bir vazo tüm yönetim kurulunun katılımı ile taktim edildi.

Konuşmaların ardından Halk Müziği sanatçıları Aynur Güneş, Arif Kurt, Özden Irmak ve Sinan ile Saniye’nin sahne alarak şölenin en renkli atmosferini katılımcılara yaşattılar. Sanatcılarımıza Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından birer anı plaketi takdim edildi.  Şölen hep birlikte çekilen halaylar ile son buldu.
38. yıl açılış şölenimize katılan, telgraf ve çiçekleri ile destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımıza bir kere daha teşekkür ederiz.


Bu haber toplam 1847 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA