• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
14 Ağustos 2012 Salı 00:00

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

Bin aydan daha hayırlı olan, mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başladığı, ibadetlerin her zamankinden daha çok sevaplandırıldığı bir Kadir Gecesi’ne daha erişmiş bulunuyoruz.

Bin aydan daha hayırlı olan, mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başladığı, ibadetlerin her zamankinden daha çok sevaplandırıldığı bir Kadir Gecesi’ne daha erişmiş bulunuyoruz. Bu gece her zamankinden daha fazla ibadet etmeli, küslükler, dargınlıklar sonlandırılmalı, birlik ve beraberlik artırılmalı, gecenin feyz ve bereketinden Kuran-ı Kerim okuyarak istifade edilmelidir.

 

Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam “O gecede (Kadir Gecesinde) melekler ve Cebrail Rablerinin izniyle her iş için arka arkaya iner. O gece, tan yerinin aydınlanmasına kadar bir selâmettir.“ buyurmuşlardır. Cenab-ı Allah’ın biz insanlara vermiş olduğu bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve tan yerinin aydınlanmasına kadar taat ve ibadetle meşgul olunmalıdır.

 

Tekrarına erişme şerefine nail olduğumuz bu mübarek gecenin milletimizin ve ümmetin bütün sıkıntılarından kurtulmasına bir vesile olmasını ve bizlerin, ailelerimizin ve bütün Müslümanların dert ve kederlerinin yerini güzellikler, hayırlar ve nice bereketlere bırakılmasını temenni ediyoruz.

 

Bütün Erzincan Kemahlı hemşerilerimizin, Aziz Türk Milletinin ve Bütün İslam Âleminin mübarek Kadir Gecelerini kutluyor ve bu gecenin hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Kemahlim.com Ailesi

 

 

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA