• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN
08 Ekim 2007 Pazartesi 00:00

KADİR GECENİZ MÜBAREK OLSUN

Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik.Kadir gecesinin bereketi ile nihayete ermek üzere olan Ramazan ayı içinde yaptığımız Hatim porgramımızda nihayet bulmuştur.Hatim programımız  okunan

Mübarek Ramazan ayının sonuna geldik.Kadir gecesinin bereketi ile nihayete ermek üzere olan Ramazan ayı içinde yaptığımız Hatim porgramımızda nihayet bulmuştur.

Hatim programımız  okunan 6 Hatim ile bitmiştir.

Hatim programımıza aldıkları cüzler ile katılan tüm hemşehrilerimize teşekkür eder.Okudukları Kuran-ı Kerim cüzlerinden dolayı Allah razı olsun deriz.İnşallah kabul olur ve hayırlara vesile olur.

 

DUA…

            Ne yerler de Ne gökler de;Mümin kulunun kalbine huzur veren RABBİMİZ, hakkımızda hayırlar nasip eyle... Dualarımızın çoşkunlukla semalara ulaşmasını, secdelerimizin kabe duvarlarında yer bulmasını, kelamının geçtiği her dalda her damlada Seni ana bılmeyı, anlayabılmeyi ve huzurla kapında bekçilerin olabılmeyı nasip eyle...

            Duamız,, Cemalini kalbımızden hiç ayırma Sen ki! dünyaya gözlerimizi açtığımızda berraklık ve saflıkla gözlerimizin pınarındaydın; ahirete ulaşırken de berrak ve saflık nazarından bır yudumda gözlerimize nasip eyle...

            Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemalinle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.
Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.


            Acziyetimi sana bildiriyoruz; RABBİMİZ... Senden şefaat diliyoruz; YARADANIMIZ... Lutfundan yüreklerimize ihsan serinliği vermen için duacıyız...Duaların, tek niyeti tek ümidi, bizleri koru, Aşkınla; sevdan kalbimize sevgililer nasip eyle...

            Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun.

            Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur. İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

            Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et. İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur. Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et. Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl. Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap.
            Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle

            Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.
Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

            YA RAB; RABBİNİN adıyla oku dileğinin adımı Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafanın gül kokulu avuçlarıyla Sana yöneldiği dualarında bizleri haberdar eylediğin gibi bizlerinde dualarından Güllerin Peygamberi Efendimiz Ahmedi haberdar eyle...

            Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz
            Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve gönül zenginliği istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle .

            Ey rabbimiz ; Aşk ile yanmayanlar öleceğin sanmayanlar sözlerini dile getiren kulların arasında yüreğimi ve yüreklerimizi dualarla süslemeni ümit ediyoruz... Ölümün bakiliği gökyüzüne ulaştığı an ki! O an Sen hep varolacaksın, Af kapında dizilirken sonsuz merhametinden bizleri de gül kokularıyla sevindir...

 

Ey Rabbimiz senin rızan için okuduğumuz Kuran-ı Kerim’in ayetlerini kabulu ahsen ile kabul buyur.Bu güzel ayın bu nadide gecesi hatırına tilavetimizin bereketine ve rahmetine eriştir bizi.

 

Ey Rabbimiz ; okunan cüzleri evvela tüm peygamberlere ve özellikle Son peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.)’e,Hulafayi raşidin’e,Sahabeyi Kirama,Tabiin ve Etbauttabiin ve Alimlere ,evliyalara senin razı olduğun kullarına hediye eyledik sen vasıl eyle.

 

Ey Rabbimiz ; okunan cüzleri ve hatimleri,okuyanların geçmişlerine,Kemah’da şehit olan Şehidlerimize,Kemahlı şehidlerimize , senin rızana uygun ilim ve irfan ile şehrimizi ve insanlığı aydınlatan alimlerimize,hizmet ehli, emeği geçen yaşamını yitirmiş devlet adamı,amiri,memuru,işçisi,kısacası hayırlı hizmette bulunmuş her sevgili kuluna hediye eyledik sen kabul buyur.

Ey Rabbimiz ; Okunan hatimleri dergahı izzetinde kabulu ahsen ile kabul buyur.Ve okunan hatimleri; vatanına,toprağına,birlik ve beraberliğine sahip,ülkesi ve milleti için hayırlı bir ömür geçirmemize sebeb kıl.

 

Rabbimiz Hatim Programımız ile Kuran-ı Kerim cüzlerini okuyan tüm hemşehrilerimizden razı olsun.Kadir Gecesi hürmetine onları ,yakınlarını ve tüm insanımızı rahmetine kavuştursun,bereketi ile bereketlendirsin.

 

Amiiiiin...

           
Tüm Müslüman aleminin ve Hemşerilerimizin MÜBAREK KADİR gecesinin hayır ve bereketle yaşaması ve hayırlara vesile olması dileklerimlerimizle…

 

Hatim programına katılan veya katılmayan tüm ziyaretçilerimiz yorum ekle bölümüne dualarını ve sevabını bağışlamak istediklerini ekleyebilirler.
 

Bu haber toplam 1045 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA