• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karadağlılar Birlik Beraberlik Gecesinde Buluştu
10 Nisan 2013 Çarşamba 09:07

Karadağlılar Birlik Beraberlik Gecesinde Buluştu

Karadağlılar Birlik Beraberlik Gecesinde Buluştu
Kemah’ın Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin Geleneksel Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi büyük coşkuyla yapıldı. Geceye, 1973 yılında Karadağ köyünde öğretmenlik yapan Sema Uğurcan ve eşi Mevlüt Uğurcan damgasını vurdu.

Emekli öğretmen Sema Uğurcan eşi Mevlüt Uğurcan ile birlikte katıldığı gecede, 1973 yılında Karadağ Köyü İlkokulunda okuyan öğrencileriyle birlikte sahneye davet edildi. Öğrencisi olan Halk Müziği Sanatçısı İlhami Taşkın ile düet yapan Uğurcan, “Eğin dedikleri küçük bir şehir” türküsünü okudu ve büyük alkış aldı.

Ümraniye’de bulunan salon Zigana’da organize edilen geceye, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan PayalanMustafa Kaçmaz ve Erol Yüksel, Anadolu Yakası Erzincanlılar Dernek Başkanı Gürsel Sarımaden, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Başkan Vekili Recep Babacan, Yönetim Kurulu Üyeleri Harun YücedalFikret KekeçAbdullah Tarhan ve Hasan Akkaya, Kemah Turnuvası Başkanı Ali Karahan, Kemahspor Başkan Vekili Fuat Sevim, Kemahlılar Derneği eski Başkanı Ekrem Türkan, komşu Köy Dernek Başkanları ile çok sayıda Karadağlı katıldı.

Gecede konuşan Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem YakutKöylüler arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla gece düzenlediklerini ifade ederek, “Geleneksel hale getirerek her yıl organize ettiğimiz bu gecelerde, amacımız tüm köylülerimizle bir araya gelerek kaynaşmaktır. Tüm köylülerimizle el ele vererek, gerek gurbette gerekse de sılada çok güzel hizmetlere imza atıyoruz. Bizlerdeki hizmet inancı, sizlerdeki destek ve katılımcılık üst seviyelere çıktıkça hizmetlerimiz devam edecektir” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan ile Erol Yüksel, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Kemahspor Başkan Vekili Fuat Sevim ve Kemah Turnuvası Başkanı Ali Karahan da yaptıkları konuşmalarda, Karadağ köylüleriyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, birlik beraberlik mesajları verdiler ve geceyi düzenleyen Karadağ köyü Dernek Yöneticilerini tebrik ettiler.

Bir arada bulunmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşayan Karadağ Köylüleri, bol bol sohbet ederek, kaynaşma imkanı bulurken, bu tür organizasyonların devam etmesi temennisinde bulundular ve geceyi organize eden Dernek Yöneticilerine teşekkür ettiler.

Geceye katılan davetliler ve Karadağ köylüleri, Türk Halk Müziği Sanatçıları İlhami Taşkın ve Filiz’in söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken, davul-zurna eşiğinde bol bol halaylar çektiler.

Bu haber toplam 2317 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA