• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karadağlılar Dayanışma Gecesinde Buluştu
29 Mart 2010 Pazartesi 00:00

Karadağlılar Dayanışma Gecesinde Buluştu

Haber: Erdal Kaya Kemah’ın Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği “Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” büyük katılım ve coşkuyla yapıldı.Karadağ


Haber: Erdal Kaya

 

Kemah’ın Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği’nin organize ettiği “Birlik Beraberlik ve Dayanışma Gecesi” büyük katılım ve coşkuyla yapıldı.

Karadağ köylülerinin büyük ilgi gösterdiği ve salonu hınca hınç doldurduğu gecede, köy görüntülerinden oluşan slayt gösterisi sırasında hüzün ve coşku aynı anda yaşandı.
Ümraniye’de bulunan salon Zigana’da organize edilen geceye, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan, Başkan Yardımcısı Orhan Şanver, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Babacan, Kemah Turnuvası Başkanı Şerafettin Ulutürk, Fıs fıs İsmail olarak tanınan oyuncu Süleyman Yağcı, Kemahlılar Derneği eski Yöneticileri Cafer Bektaş, Haluk Taşkın, Mehmet Oral, Mustafa Uyan, Sedat Sevim, Mesut Delican, Abdullah Tarhan, Kemah Turnuvası eski Başkanı İbrahim Akçakaya ve Aziz Kondur, Kemahspor eski Başkanı Yasin Keskin, Kemah Belediye Başkan Adayı Erdal Nas ile çok sayıda Karadağlı katıldı.Karadağ Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Adem Yakut yaptığı konuşmada, Dernek olarak bir ilki gerçekleştirerek ilk kez gece organize ettiklerini belirterek, “Bugün ilkini organize ettiğimiz dayanışma gecemizi geleneksel hale getirerek her yıl organize etmeyi düşünmekteyiz. Tek amacımız, birlik ve beraberliğimizi tesis ederek, toplumsal ihtiyaçlarımızı birlikte çözüme ulaştırmaktır.

Hep birlikte el ele vererek, çok güzel hizmetlere imza atacağız. Bizlerdeki hizmet inancı, sizlerdeki destek ve katılımcılık üst seviyelere çıktıkça hedeflerimiz artacaktık” dedi.Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara da konuşmasında, Karadağ köylüleri ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim Erzincanlılar ile tanışmam 1985 yılına dayanıyor, öğrencilik dönemimde İliçli Yusuf Sezgin’i tanıdım. Daha sonra Kemahlıları, Refahiyelileri tanıdım ve Erzincanlılarla Kemahlılarla tanışmış olmaktan büyük onur ve mutluluk duydum.

Kemah Yüksek Okulu’nun açılışında Kemah’taydım, Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın daha önceden verdiği talimatla kardeş Belediye olduğumuz Kemah Belediyesi ile o gün protokol imzalayarak kardeşliğimizi resmileştirdik” dedi.ERSİAD Başkan Yardımcısı İhsan Payalan, Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan ve Kemah Turnuvası Başkanı Şerafettin Ulutürk de yaptıkları konuşmalarda, birlik beraberlik mesajları vererek, geceyi düzenleyen Karadağ köyü Dernek Yöneticilerini tebrik ettiler.Geceye katılan davetliler ve Karadağ köylüleri, Türk Halk Müziği Sanatçıları İlhami Taşkın ve Çiğdem Akman’ın söylediği türkülerle doyasıya eğlenirken, davul-zurna eşiğinde bol bol halaylar çektiler.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA