• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kardere Piknikte Hasret Giderdi
01 Haziran 2011 Çarşamba 00:00

Kardere Piknikte Hasret Giderdi

Kardere Piknikte Hasret Giderdi...Geçen  yıl  çok başarılı bir organizasyonla Kardere’lilere unutulmaz bir piknik günü yaşatan Dernek yönetimimiz yine bu yılda çok başarılı ve

Kardere Piknikte Hasret Giderdi...

Geçen  yıl  çok başarılı bir organizasyonla Kardere’lilere unutulmaz bir piknik günü yaşatan Dernek yönetimimiz yine bu yılda çok başarılı ve güzel bir organizasyona imza atarak İstanbul’daki Kardere’lileri ve Kardere dostlarını Beykoz Akkaya piknik alanında buluşturdu.
 

Çok yoğun bir programa sahne olan piknik organizasyonunun bu seneki süprizi  “Erzincan’dan Geliyorum” türküsüyle herkesin gönlünü fetheden Kemah’ın ve bölgemizin güçlü sesi Fırat oldu. Gün boyu orkestrasıyla Kardere’lilerle birlikte olan değerli sanatçımız Fırat, organizasyona verdiği katkıyla ve birbirinden güzel repertuvarıyla Kardere’lilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Dernek Başkanımız Yusuf Gündüz’ün açılış konuşmasıyla başlayan piknik organizasyonunda Ferudun ve Servet Bilgiç kardeşlerin çaldığı davul -zurna  ile coşan Kardere’liler,  Tülay Yazar’ın türküleriyle halay çektiler.  Sevgili Fıratın sahne aldığı dakikalardaki çoşku ve keyif ise; günün özeti şeklindeydi.

Günün  en renkli ve eğlenceli anları ise  gençlerin ve çocukların kıyasıya yarıştığı Kardere star , yoğurt yeme,  çuval ve yumurta taşıma animasyonları oldu. Hem kendileri hemde izleyenlere hoş ve keyifli anlar yaşatan yarışmacıların mücadeleleri ve çoşkuları görülmeğe değerdi.

Birbirinden kıymetli hediyelerin olduğu çekilişler ise günün sonucu merakla beklenen aktivitesiydi. Özellikle hediyeler arasında bulunan Kardere’li hünerli ellerin üretimlerinden oluşan bakır hediyelik eşyalar, Kardere’lilerin haklı gururu olarak kazanan talihlilere anlamlı birer hediye oldular.

Kemah Kaymakamımız Gökmen Çiçek ve Muhtarımız Sezai Hiçdönmez mesajlarıyla,
Kemahlılar Derneği adına Dernek başkan yardımcısı Recep Babacan ve Bozoğlak Dernek Başkanı Ercan Babacan ve Yönetim Kurulu ise bizzat pikniğimize katılarak bu güzel günde Kardere’lilerle birlikte oldular, yönetimlerinin ve camialarının selamlarını ilettiler.

Maddi ve manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak günlerdir bu organizasyona hazırlanan Yusuf Gündüz Başkanlığındaki Dernek Yönetimi ise; gerçekleştirmiş oldukları başarılı organizyon sonucunda tebrikleri kabul ederken söyledikleri  “Kardere herşeyin en iyisine layık” argümanı ile dayanışmanın ve toplumu bir arada tutmanın referansını vermiş oldular.

Kardere.com olarak bizde, Yusuf Gündüz Başkan ve Yönetimine, yönetime katkı verenlere, ‘ piknik bahane, amaç bir araya gelerek toplumsal dayanışma ve kültürü yaşatmak’ düşüncesiyle hareket eden sevgili Kardere'lilere, sanatı ve duruşuyla pikniğe anlam ve değer katan sevgili Fırat kardeşimize, Kemah Kaymakamımız Sayın Gökmen Çiçek’e,  Muhtarımıza ve pikniğe katılan değerli misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Kaynak: www.kardere.com


Bu haber toplam 1133 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA