• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KARDERE VE BOZOĞLAK’TA KAYMAKAM ÇALIŞIR’DAN MÜJDE
15 Temmuz 2008 Salı 00:00

KARDERE VE BOZOĞLAK’TA KAYMAKAM ÇALIŞIR’DAN MÜJDE

Kemah Şenlikleri öncesinde, Kardere ve Bozoğlak Köylerinde yemek organizasyonları düzenlendi. Her iki Köyde konuşan Kaymakam Eyüp Çalışır, Şikar yolunun asfaltlama çalışmasının kısa

Kemah Şenlikleri öncesinde, Kardere ve Bozoğlak Köylerinde yemek organizasyonları düzenlendi. Her iki Köyde konuşan Kaymakam Eyüp Çalışır, Şikar yolunun asfaltlama çalışmasının kısa zamanda başlayacağını söyledi.

Kemahlılar Derneği Başkan Yardımcısı, Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel’in himayelerinde, Kardere Köyü Derneği ve Muhtarlığının organize ettiği yemek, Kardere Köyünde büyük katılım ve coşkuyla yapıldı.

Yemekte konuşan Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Kardere Köyü Dernek Başkanı Yusuf Gündüz, Kardere Köyü Muhtarı Nevzat Çakar, köylerinde geçen yıl başlattıkları bu yemek organizasyonunu geleneksel hale getirerek, her yıl yapacaklarını, amaçlarının köyde yaşayanlarla gurbette yaşayan köylülerini sılada buluşturmak olduğunu söylediler.

Yemekten sonra, Kardere Köyüne büyük hizmetleri bulunan ve yarım asıra yakın Dernek Başkanlığı yapan merhum Orhan Bozdemir’in adı verilen fidanlık ziyaret edildi. Davul-zurna eşliğinde halaylar çekildi.

Daha sonra buradan Bozoğlak Nahiyesine gelen davetliler, büyük coşkuyla karşılandı. Davetlilere çay ve börek ikramında bulunuldu.

Bozoğlak Nahiyesi Dernek Başkanı Hüseyin Çakmaktaş ve Muhtar Cemil Çakmaktaş yaptıkları konuşmalarda, davetlileri köylerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, herkese teşekkür ettiler.

Her iki Köydeki organizasyonda büyük katkısı bulunan Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan da yaptığı konuşmada, Bu tür etkinliklerin önemine değinerek, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır her iki köyde de yaptığı konuşmada, bu 2 köyle birlikte 6 köyün Batıya açılan çile dolu kapısı olan Şikar yolunun genişletildiğini, asfaltlanmasının da yakın zamanda yapılacağını belirtti.

Kaymakam Çalışır, yaklaşık 5 Km.lik yolun asfaltlanması için toplam 900 Bin YTL gerektiğini ve 450 Bin YTL’nin hazır olduğunu belirterek, diğer yarısının ödeneğinin de yakın zamanda çıkarılacağını ve Bozoğlak grup Köylerinin rüyasının bu yıl içerisinde gerçekleşeceğini söyledi.

Kardere ve Bozoğlak Köyünde ki organizasyonlara; Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner,  Kemah Belediye Başkanı Şükrü Balcı, Erzincan Telekom İl Müdürü Timur Sevim, TEDAŞ Erzincan İl Müdürü Mustafa Taşdemir, Kemahlılar Dernek Başkanı İhsan Payalan ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Kemah Turnuvası Başkanı Aziz Kondur, Kemahspor Başkanı Yasin Keskin, Erzincan İl ve Kemah İlçe Daire Müdürleri ve komşu köylerden davetliler katıldı.

Haber: Hasan Fikri Bilgiç

Kaynak: www.sedatsevim.com   


 

Bu haber toplam 955 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA