• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam Ongu; Dikyamaç ve Şahintepe Köylerini Ziyaret Etti
01 Temmuz 2013 Pazartesi 11:00

Kaymakam Ongu; Dikyamaç ve Şahintepe Köylerini Ziyaret Etti

Kaymakam Ongu; Dikyamaç ve Şahintepe Köylerini Ziyaret Etti

Kemah Kaymakamı Hasan ONGU, 25 ve 26 Haziran tarihlerinde Dikyamaç ve Şahintepe köylerinde vatandaşlarımızla bir araya geldi.

 Uzun zaman önceden planlanan köy ziyaretlerinde ilk olarak 25 Haziran tarihinde Dikyamaç köyüne gidildi.

İl Genel Meclis Üyesi ve Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı Mahmut CANTEKİN, İstanbul Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin ULUTÜRK, Dikyamaç Köyü Dernek Başkanı Mülayim SEVÜK ve Dikyamaçlı İşadamımız Fahri GÜRKAN’ın da bulunduğu ziyarette, köyde uzun zamandır çözüm bekleyen parsel ihtilafı meselesi, yeni yerleşim alanı, köyün içme ve sulama suyu ihtiyacı ile önümüzdeki yıl yatırım programında değerlendirilecek diğer hususlar vatandaşlarla istişare edildi. Bu çerçevede 2005 yılına kadar kullanılan Dikyamaç köyü eski yerleşim alanı da ziyaret edildi.

           26 Haziran tarihinde ise Kaymakamımız, beraberinde Kemah Hizmet Birliği Müdürü Turhan YAKUT ile birlikte Şahintepe köyünde vatandaşlarla buluştu. Bir nevi sılayla gurbetin buluşması niteliğinde olan etkinlikte, köyde ve İstanbul’da yaşayan pek çok Şahintepeli hemşehrimiz, talep ve sorunlarını Kaymakamımıza aktardılar. Bu minvalde kısmen yıpranmış durumda olan asma köprünün onarım ihtiyacı, Oğuz-Şahintepe arasındaki yolun bakımı, köyün artık ihtiyaca cevap veremeyen içme suyu şebekesinin yenilenmesi hususları istişare edildi ve bu sene içinde hepsinin halledilebileceği vatandaşlarımıza aktarıldı. Köy için diğer bir önemli mesele olan kanalizasyon şebekesinin de önümüzdeki yıl programında değerlendirilebileceğini ifade eden Kaymakamımız, köylülerle hasbihal ettikten ve ferdî sorunları dinledikten sonra Şahintepe’den ayrıldı.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 2126 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA