• İstanbul19 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam Ongu;  El Emeği Göz Nuru Projelerini  İnceledi
13 Ocak 2012 Cuma 00:00

Kaymakam Ongu; El Emeği Göz Nuru Projelerini İnceledi

Köy gezilerini sürdüren İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU beraberinde İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Necmettin YOLDAŞ, Vakıf Müdürü Turhan YAKUT, Halk Eğitim Merkezi Müdürü

Köy gezilerini sürdüren İlçe Kaymakamımız Sayın Hasan ONGU beraberinde İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Necmettin YOLDAŞ, Vakıf Müdürü Turhan YAKUT, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin METE, Kemah İlçesini Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet PALAZ ile birlikte Kardere ve Bozoğlak Köylerini ziyaret etti.

 

Kardere Köyünde 2011 yılında uygulanan “Hünerli Eller” projesi kapsamında oluşturulan atölyeyi gezen İlçe Kaymakamımız bu projenin devamı niteliğinde olan ve komşu köy Bozoğlak ve Kemeryaka Köylerinde uygulanacak olan “El Emeği Göz Nuru” Projesi ile İlçemizin adının artık sürekli bakırcılık ile anılacağını dile getirdi. Kardere Köyü ziyaretinden sonra Bozoğlak Köyüne geçen Kaymakamımız; kursiyer adayları ile bir araya gelmiş ve bakırcılık projesinin uygulanması konusundaki ayrıntıları vatandaşlarla istişare ederek açılması planlanan kursun hayırlı olmasını dilemiştir.

 

     2011 yılında Kemah Kaymakamlığı önderliğinde Kemah İlçesini Güzelleştirme ve Yardımlaşma Derneği tarafından hazırlanan ve DPT’ye sunulan “El Emeği Göz Nuru” adlı bakır işlemeciliği konulu SODES Projesi kabul edilmiştir. 2011 yılında İlçemiz Bozoğlak ve Kemeryaka Köylerinde İş-Kur kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Bakırcılık kursu açılmış ve kursiyerler kalfalık seviyesine gelmişlerdir.

 

2012 yılında uygulamaya konulacak Bakırcılık Projesi ile Bozoğlaklı ve Mermerlili bayanların da kalfalık seviyesine ulaşmaları, mesleki eğitim sayesinde meslek sahibi olmaları ve böylece ev ekonomisine katkıda bulunmaları hedeflenmektedir.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA