• İstanbul26 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaymakam Ongu'nun Köy Ziyaretleri Devam Ediyor
20 Mayıs 2013 Pazartesi 09:25

Kaymakam Ongu'nun Köy Ziyaretleri Devam Ediyor

Kemah Kaymakamı Hasan Ongu'nun Köy Ziyaretleri Devam Ediyor..

Kaymakamımız Hasan ONGU, beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Ali OKTAY ve Vakıf Müdürü Turhan YAKUT ile birlikte Kardere, Bozoğlak, Dikyamaç ve Seringöze köylerini ziyaret etti. Kardere köyünden başlanan ziyarette köy sakinlerinin de hazır olduğu köy odasında içme suyu, sulama suyu ve köye ait ceviz bahçesi ile ilgili bir takım sıkıntılar istişare edildi ve çözüm yolları değerlendirildi.

 

        2013 yılı Köydes programı çerçevesinde artık ihtiyaca cevap veremeyen köy içme suyu deposunun yenileneceğini ifade eden Kaymakamımız, köy tüzel kişiliğine ait ceviz bahçesinin sulanmasıyla ilgili sorunun da halen çalışmaları devam eden Sivas-Erzincan Kalkınma Projesi dahilinde çözümlenebileceğini belirtti. Köylülerin önemli şikayet konuları olan küçükbaş hayvan sürüleri ve bahçe sulaması konularının da çözüm yollarını köylülerle değerlendiren Kaymakamımız daha sonra Bozoğlak Köyüne geçti. Burada öncelikle dokuz öğrencinin eğitim gördüğü ilkokul ziyaret edildi, daha sonra Bozoğlak köy odasında bu sene programda yer alan Bozoğlak köyü yatırımları köylülerle paylaşıldı. Hasbihalden sonra Dikyamaç köyüne geçildi ve burada sulama kanalı, köy içi yollar ve parsel ihtilafları köydeki vatandaşlarla değerlendirildi. Son olarak Seringöze köyünü ziyaret eden Kaymakamımız burada da vatandaşlarla yatırım programında yer alan işleri paylaştı ve sorunları dinledi.

 

         Kaymakamımız ve beraberindekiler bu köylerimizde bulunan bazı yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı da hanelerinde ziyaret ederek Sosyal Yardımlaşma Vakfımız tarafından verilen gıda yardımlarını da ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırdılar ve ziyaretlerini tamamlamış oldular.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1404 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA