• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kedekliler Bayramda Köylerini Şenlendirdi
05 Eylül 2011 Pazartesi 00:00

Kedekliler Bayramda Köylerini Şenlendirdi

KEDEKLİLER BAYRAMDA KEDEK KÖYÜNÜ ŞENLENDİRDİLER.29 08 2011 TARİHİNDE SAAT 16:00 DA KARTAL'DAN KEDEK KÖYÜNE HAREKET EDEN KEDEKLİLER BİR İLKİ YAŞAMANIN ÇOŞKUSUNU TATDILAR.Kedek Köyü

KEDEKLİLER BAYRAMDA KEDEK KÖYÜNÜ ŞENLENDİRDİLER.

29 08 2011 TARİHİNDE SAAT 16:00 DA KARTAL'DAN KEDEK KÖYÜNE HAREKET EDEN KEDEKLİLER BİR İLKİ YAŞAMANIN ÇOŞKUSUNU TATDILAR.

Kedek Köyü Sitesinden Gezi ile İlgili Detayları İstifadenize Sunarız..

SABAH SAAT 8:00 GİBİ KEDEK KÖYÜMÜZE VARDIGIMIZDA KEDEK KÖYÜMÜZDE YAŞAYAN KÖYLÜLERİMİZİN BİZLERİ KARŞILAMASI DUYGUSAL ANLAR YAŞATTI.SENELER ÖNCE KÖYÜMÜZDE ÇIKAN KÖYLÜLERİMİZİN ESKİ ANILARININ GÖZLERİNİN ÖNÜNE GELMESİYLE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI.TÜM KÖYLÜLERİMİZ BİRBİRLERİYLE BAYRAMLAŞARAK HEP BERABER  KÖY KONAGIMIZDA KAHVALTI YAPILDI.

KAHVALTIMIZDAN SONRA TÜM KÖYLÜLERİMİZ KÖY MEZARLIGIMIZI ZİYARET EDİP DUALAR OKUDUK.

MEZARLIGIMIZIN ZİYARETİ DÖNÜŞÜNDE KÖYÜMÜZÜN YAŞLILARI OLAN KUDRET YENGE VE İHSAN AMCA ZİYARET EDİLDİ.

MEZARLIK DÖNÜŞÜNDE KEDEK KÖYÜ KÖY KONAGI ÖNÜNE DAHA ÖNCEDEN PROGRAMLADIGIMIZ KÖYÜMÜZDE HERKESİN DİKİLİ AGACI OLSUN SLOGANIYLA KÖY KONAGIMIZIN ÖNÜNE ÇAM FİDASI DİKTİK.

ÇAM FİDASI DİKİM ÇALIŞMALARIMIZ SONRASINDA KEMAH KAYMAKAMIMIZIN KATILIMIYLA KEDEK KÖYÜ KÖY KONAGI AÇILIŞ PROGRAMIMIZ GERÇEKLEŞTİ.

AÇILIŞ PROGRAMIMIZ SONRASINDA ARAÇLARIMIZA BİNİLEREK GÜLYURDU MEZRAMIZ ZİYARET EDİLEREK ORADAKİ KÖYLÜLERİMİZLE BAYRAMLAŞILMIŞTIR.

DAHA SONRA TEKRAR KEDEK KÖYÜMÜZE DÖNÜLEREK KÖY YEMEKLERİMİZİN AGIRLIKLI OLDUGU MENÜYLE MERHUM SEFER AMCANIN ÇAYIRINDA AKŞAM YEMEGİMİZ VERİLEREK KONAKLAMA MERKEZİMİZ OLAN AKBULUT OTELİNE GİDİLMİŞTİR.

İKİNCİ GÜN SABAHINDA AKBULUT OTELİNDEN HAREKET EDEN ARAÇLARIMIZ KÖYÜMÜZE GELEREK KAHVALTIMIZ YAPILDI.

KAHVALTIMIZ SONRASINDA ARÇLARIMIZDA YERLERİNİ ALAN KÖYLÜLERİMİZ KEMAH SULTAN MELİK TÜRBESİ KEMAH KALESİ VE KEMAH SOGUK SULARINI ZİYERET İÇİN YOLA ÇIKTILAR.

ZİYARET GEZİMİZ REHAFİYE YOLU ÜZERİNDEN GİDİLİP ERZİNCAN YOLU ÜZERİNDEN DÖNÜLMÜŞTÜR.DOLAYISIYLA ECEMOGLU KÖPRÜSÜ VE ŞEHİTLİGİDE ZİYERET EDİLDİ.

KEMAH GEZİMİZ SONRASINDA KONAKLAMAK İÇİN TEKRAR AKBULUT OTELİNE DÖNÜLMÜŞTÜR.

BAYRAMIN ÜÇÜNCÜ GÜNÜ VE SON GÜN ORGİNAZASYONUMUZ OLAN BÜYÜK DÜZ PİKNİGİMİZ İÇİN OTOBÜSLERİMİZ TEKRAR AKBULUT OTELİNDEN HAREKET EDİP YOL AYRIMINA GELMİŞTİR.GÜLYURDU YOLUMUZUN BOZUK OLDUGUNDAN ARAÇLARIMIZ YOL AYRIMINDA KALMIŞTIR.KÖYLÜLERİMİZİN YÜRÜYEREK GİTTİGİ BÜYÜKDÜZ PİKNİK ALANIMIZDA DAVULLU ZURNALI KAHVALTILI YEMEKLİ PİKNİK YAPMIŞLARDIR.

İŞİN EN ÖNEMLİ BÖLÜMÜ OLAN 1969 /1974 YILLARI ARASINDA KÖYÜMÜZDE ÖGERETMENLİK YAPAN MAHMETALİ HOCAMIZI ÖGRENCİLERİYLE BULUŞTURDUK DERNEK YÖNETİMİMİZİN DAVETİ SONRASINDA BİZLERİ KIRMAYIP ÖGRECİLERİYLE BULUŞAN MEHMETALİ HOCAMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

ORGANİZASYONUMUZUN BURADA SONA ERMESİNİN ÜZÜNTÜSÜYLE OTOBÜSLERİMİZE BİNEN YOLCULARIMIZ HÜZÜNLENEREK KÖYDEN AYRILMIŞLARDIR.

BU ORGİNASYONUMUZ SONUCUNDA BAŞTA BAŞKAN SERKAN ARSEL VE EKİBİ OLAN UÇAR CANTEKİN TUFAN GÜRER ERTAN BEKTAŞ TURAN ARSEL ERDAL ÇELİK BÜLENT AYRANCIYA SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNARIZ.

AYRICA BİZİ KÖYÜMÜZDE ADETA KUCAKLAYAN KÖYLÜLERİMİZE GÜLYURDU MEZRALILARIMIZA MUHTARIMIZA VE MECLİS ÜYEMİZ MAHMUT CANTEKİNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

KÖY GEZİMZİ PROGRAMINI YURT DIŞINDAN DUYUPTA GEZİMİZE KATILAN KATKI VE DESTEKLERİNİ HİÇBİR ZAMAN ESİRGEMEYEN KÖYLÜMÜZ MEHMET GÜRER VE EKİBİNE AYRIYETEN YİNE YURT DIŞINDAN GELEN PROGRAMININ  TATİLİNİN BİTMESİNE RAGMEN KÖY GEZİMİZİ ÖGRENİP PROGRAMINI UZATAN BİZLERİ YANLIZ BIRAKMAYAN NURTEN ÇAGIL VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ.

DOSTLUGUN KARDEŞLİGİN SEVGİNİN SAYGININ PAYLAŞIMIN ÖN PLANDA OLDUGU BU GEZİMİZ TÜM KÖYLÜLERİMİZE HAYIRLI OLSUN.İNŞALLAH HER SENE TEKRARLANARAK DEVAM EDER.

Kaynak: www.kedekkoyudernegi.com

 Bu haber toplam 2019 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA