• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Adliyesi Kemahta Kalıyor
23 Haziran 2012 Cumartesi 00:00

Kemah Adliyesi Kemah'ta Kalıyor

ADALET YERİNİ BULDU KEMAH ADLİYEMİZ KAPANMADI. TALEPLERİMİZE HAYAT VERENLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER  Türkiye genelinde kaldırılacak olan 200 Adliyeden birinin de Kemah olduğu yönündeki haberler

ADALET YERİNİ BULDU KEMAH ADLİYEMİZ KAPANMADI. TALEPLERİMİZE HAYAT VERENLERE SONSUZ TEŞEKKÜRLER

 

Türkiye genelinde kaldırılacak olan 200 Adliyeden birinin de Kemah olduğu yönündeki haberler üzerine bir araya gelen Kemahlıların, hep bir ağızdan: ADLİYEM KAPANMASIN dediğini belirten Kemah Belediye Başkanımız Hüsamettin Şanal;"Özellikle kış ayları düşünüldüğünde, köylerimizin Erzincan iline olan uzaklıkları hesap edildiğinde vatandaşımıza çile çektirecek olan uygulamanın iptal edilmesini hep bir ağızdan talep ettik. Bu sese kulak veren Değerli Bakanımız Binali Yıldırım başta olmak üzere, Adalet Bakanımız Sadullah Ergin'e, Erzincanlı milletvekillerimize, birlikte uğraş verdiğimiz Kemaliye Belediye Başkanımız Mustafa Haznedar'a, Kemahlılara bu süreçte önderlik eden Esnaf Odası Başkanımız Mehmet Küçüktaş'a, sesimizi daha gür duyuran kemahlim.com ve erzincanlilarinsesi.com internet sitelerine, tüm siyasi parti temsilcilerimize ve Kemah'ın gelişimi için gayret gösteren değerli Kemahlılara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum." dedi

 

Yılların unutulmuşluğunu bir yana bırakıp, yeniden sosyal hayatı canlanan, köklü tarihi ve eşsiz doğal güzelliklerini dünyaya tanıtan, balına, cevizine, tulum peynirine yaptığı yatırımla ekonomisini canlandıran, eğitim de marka olan bir Kemah var. Ve Kemahlı devletimizden, hızlı ve kaliteli hizmetlerin artarak devam etmesini istiyor. Geriye gitmek değil gelişmek istiyor.

 

Kemahlılar bu nedenle, Türkiye genelinde kaldırılacak olan 200 Adliyeden birinin de Kemah ilçemiz olduğu yönündeki haberler üzerine, büyük hassasiyet gösterdiler.

 

Hedefi hizmet kalitesini ve hızını artırmak olarak belirleyen Adalet Bakanlığından bu uygulamanın iptalini talep ettiler.

 

Neden mi? Erzincan'ın yüz ölçümü en büyük olan ilçesi konumunda olan Kemah'ın, 73 de köyü bulunuyor. İlçe merkezimizin Erzincan İli'ne mesafesi 60km olsa da bazı köylerimiz il merkezine 120 km'den fazla uzaklıkta. Özellikle kış aylarında köylerden Erzincan'a ulaşım, nüfus yapısı ve fiziki şartlar nedeniyle çok zor yapılmaktadır.

 

Sonuçta haklı talebimiz değerlendirildi ve bu uygulamanın iptaline karar verildi.

 

Sivil insiyatifin önemine değinen Kemah Belediye Başkanımız Hüsamettin Şanal; " Biz Kemah'ı geliştirmek için sizlerle el ele gönül gönüle gece gündüz çalışıyoruz. Unutmayınız bu sadece var olan hizmetlerin gitmemesi için değil, yeni hizmetlere kavuşmamız için de çok önemli. Hassasiyetleri için tüm Kemahlılara yeniden teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: Kemah Belediyesi

 

Bu haber toplam 1661 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA