• İstanbul19 °C
  • Erzincan8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Belediye Başkanlığı Adaylığına Yeni Bir İsim..
16 Aralık 2008 Salı 00:00

Kemah Belediye Başkanlığı Adaylığına Yeni Bir İsim..

Kemah ilçemizde yapılacak olan yerel seçimlerde, Kemah için hizmet yarışında bulunacak adaylar belirmeye başladı. Bu anlamda bazı kamu görevlileri de görevlerinden istifa ederek adaylık sürecine

Kemah ilçemizde yapılacak olan yerel seçimlerde, Kemah için hizmet yarışında bulunacak adaylar belirmeye başladı. Bu anlamda bazı kamu görevlileri de görevlerinden istifa ederek adaylık sürecine girdiler. Bunlardan biri de Kemah’ın yetiştirdiği değerli isimlerden Erdal Nas.

Erdal Nas uzun yıllardır görev yaptığı Kemah Ziraat Bankası Şefliğinden Kemah ve Kemahlılara hizmet için geçtiğimiz günlerde istifa ederek adaylık sürecine başlangıç yaptı. Erdal Nas kimdir ve Kemah için düşünceleri nelerdir sizin için araştırdık.

ERDAL NAS

ÖZGEÇMİŞİ

1976 yılında, tarihi zenginliği nedeniyle açık hava müzesi diye tabir ettiğim Kemahımızın yalçın kayaları ve büyük kanyonları ile meşhur olan Şahintepe Köyünde doğdum.

1983 yılında ailece Kemah ilçe merkezine  taşındık.

İlk, orta ve lise eğitimimi Kemahta tamamladım. Halen iktisat Fakültesi 2.sınıfta eğitimime devam etmekteyim.

1998 yılında eşim Songül ile evlendim. Bu evliliğimizden Berfin adında 9 yaşında bir kızımız var.

1998 yılında T.C.ziraat Bankası A.Ş Kemah Şubesinde göreve başladım.  Başarılı bir iş hayatımın olduğunu ve çalıştığım süre içerisinde insanımıza en iyi hizmeti verebilme adına özveri ile çalıştığımı  düşünüyorum. 

Bu süreç içerisinde Yöneticilik, İnsan ilişkileri, Etkili İletişim,  Ekonomi, Hukuk ve mesleki alanda sayısız seminerlere ve eğitimlere katıldım.

T.C.Ziraat Bankasında Servis Yetkilisi göreviyle çalışmaya devam ederken;  çocukluğumun ve tüm yaşamamın geçtiği ve her metre karesinde anılarımın, hatıralarımın olduğu, tüm sorunlarını bildiğimi ve tüm insanlarını tanıdığımı düşündüğüm Sancak Şehri Kemahımıza daha etkili hizmetler verebilmek için  30 Kasım 2008 tarihi itibariyle istifa ederek Kemah Belediye başkanlığına aday oldum.

 

ERDAL NAS NEDEN ADAY OLDU

 Ve

NE  YAPMAK İSTİYOR

 

KEMAH BELEDİYE BAŞKANININ SİYASET YAPMA HAKKI YOKTUR, HİZMET AŞKIYLA YANMALIDIR.

ÇÜNKÜ

BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

 

Kemah herkesin bir birini tanıdığı ve birbiriyle yakın ilişki içerisinde yaşadığı küçük bir ilçe. Kimimiz hısım/akraba kimimiz eş dost ve yakın arkadaşız. Yani ben Kemahı 2.500 kişilik büyük bir aile olarak görüyorum. Bir ailenin içerisinde ki tüm bireyler her zaman  bir birleri ile aynı şeyleri düşünmezler  ama ayrı şeyleri düşünmeleri de ayrılık sebebi değildir. Kemahta yaşayan insanlarda bu manada bir aileden farksızdır.

 İnsanlarımız günlük hayatlarında her ortamda beraberler. Cenazelerimizde  bir birimizin tabutunun ucundan tutarız, düğünlerimizde beraber halaya kalkarız, kahvehanede, parkta, sokakta bir arada oturur bir arada gezeriz. Kemah spor maçlarında çalınan ilk düdükle başlarız hep bir ağızdan bağırmaya “En Büyük Kemah Spor” diye.  ÇÜNKÜ O HEPİMİZİN KEMAH SPORUDUR. Yani bir kader birlikteliğimiz vardır. 

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Kemahta yaşayan insanlar arasında da değişik siyasi görüşlere ve düşüncelere sahip insanlarımız vardır. Ve olmalıdır. Bu bizim zenginliğimizdir. Bir yerde farklı fikirler  yoksa ve hata yaptığımızda uyarılmıyorsak yanlış yaptığımız bir çok şeyi bile doğru yaptığımızı zannederiz.

Bugüne kadar Kemah ilçemizin günlük yaşamda kimse bir birine siyasi gözlükle bakmadığı gibi arkadaşlarını seçerken de illa da benim siyasi görüşümden olsun diye seçmiyor.

 O halde 5 yılda bir yapılan Yerel seçimlerde neden bir birimizden ayrılalım.? Genel seçimlerde kimse siyasi görüşünü, fikrini değiştirmesin. Benimsediği düşünceyi  savunan siyasi oluşumları desteklemekten vazgeçmesin.  Çünkü genel seçimler neticesinde seçilen partiler TBMM‘den ülkeyi yönetecek kararlar çıkartıyorlar.

                Fakat yerel seçimlerin bir farkı var. Ben yıllardır şunu savunuyorum;  Kemahı sadece Erdal NAS’ın siyasi görüşündeki kişiler yönetmesin. Kemahı ortak bir akılla yönetelim. Bizler  Kemah Belediye Meclisinden ülkeyi yönetecek kararlar çıkartmayacağız, Cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz, Bakanlar Kurulunu oluşturmayacağız, Anayasa Mahkemesine üye atamayacağız. Kemahımızı daha güzel hale nasıl getiririz, esnafımızı nasıl canlandırırız, gençlerimize nasıl istihdam yaratırız, suyumuzu nasıl akıtırız, yolumuzu nasıl daha iyi yaparız ve vatandaşlarımızı nasıl huzur içerisinde yaşatırız diye uğraşacağız.

O halde Kemahı siyasetten uzak olarak neden ortak bir akılla yönetmeyelim .?

Ben Kemah’ı tüm siyasi çevrelerle, Kemahımızın Kanaat önderleriyle, esnafımızla, gençlerimizle, muhtarlarımızla ve tüm vatandaşlarımızın ortak aklıyla yönetmeye talibim. Bu nedenle oluşturacağım Belediye Meclisinde farklı  siyasi görüşten insanlara yer vereceğim.

Amaç hizmet olmalı. Vatandaşımız bizi denetlesin. Ayağımızı yan basarsak yakamıza yapışsın. Siyaseten eleştirinin önünü keser ve tüm siyasi görüşlerin uzlaşısıyla Kemah’ı yönetirsek bundan en çok hepimizin sevgilisi olan Kemah kazançlı çıkar.

Türkiye’nin her yerini altın kaplama yapsalar, benim ilçeme bir çivi çakılmıyorsa siyaset beni hiç ilgilendirmez.

Bizler genel seçimlerde siyasi tercihlerimize göre oy vererek partileri mükâfatlandırıyoruz. Bırakalım siyaseti Ankara da partilerimiz yapsın. Yerel seçimlerde de onlar bizi mükâfatlandırmalı ve her siyasi partiden ilçemize bir tuğla fazla koydurma gayreti içerisinde olmalıyız.

BEN DİYORUM Kİ; MEMLEKET SEVGİSİNİN PARTİSİ OLMAZ, MEMLEKET SEVGİSİ PARTİLER ÜSTÜ BİR SEVGİDİR.

Bu düşünceler içerisinde ve “Halka Hizmet, Hakka Hizmettir” anlayışıyla Kemah’ı yönetmeye talibim.

        

KARAR VERİRKEN

Ben Kemahlının gözü önünde büyüdüm. Kemahlı beni yakinen tanır ve sever. Kiminin çocuğuyum, kiminin kardeşi, kiminin abisi, kiminin de arkadaşıyım.  Hiçbir zaman kavganın, gürültünün ve olumsuz bir olayın içerisinde olmadım.

Kemah halkı yaşamım boyunca beni sınamıştır. Ayrıca 10 yıldır çalıştığım T.C.Ziraat Bankası A.Ş’ de vatandaşlarımıza nasıl hizmet verdiğimi görmüş ve test etmiştir. Hizmet verirken bu Kererli, bu Herdifli, bu Koçkarlı, bu Kömürlü, bu Bozoğlaklı diye farklı  bir hizmet anlayışı içerisinde olup olmadığımı Kemah’ta yaşayan vatandaşlarımız muhakkak ki takdir ediyordur. Yani Kemah halkı benim etkili hizmet verip veremeyeceğimi yakinen bilir.

Benim için karar verirken bu özelliklerimi dikkate alarak karar vermenizi istiyorum. Erdal NAS’’ın bilgisi becerisi bu işe yeter mi yetmez mi.? Bu işi yapabilir mi yapamaz mı.? Bilgisi, becerisi bu işi yapmaya  yetmez ve bu işi yapamaz derseniz  buna saygı duyarım. Fakat onun haricinde siyasi ve farklı etkileşimle beni kendinizden ayrı düşünürseniz buna çok üzülürüm. Hayatı boyunca bu memlekette yaşayan ve şimdiye kadar tüm ortamlarda bizim Erdal diye anılan Erdal, bugün sırf siyasi nedenlerden, şu veya bu sebepten dolayı birden bire başka bir Erdal olmasın isterim. Çünkü Bizler  “Yaratılmışı Severim, Yaratandan Ötürü” felsefesiyle büyümüş ve yoğrulmuş bir toplumuz.

Beni kendinizden farklı görmeyin. Yoktur bir birimizden farkımız. Aramızdaki tek fark üzerimizdeki kıyafetlerin rengidir.

BEN KEMAH HALKIYLA GÖNÜL BAĞI KURMUŞ BİRİYİM. HALKIYLA GÖNÜL BAĞI KURAMAMIŞ OLAN HİÇ BİR LİDER BAŞARILI OLAMAZ.

Yapacağım propaganda çalışmalarında hiçbir aday arkadaşımız hakkında olumsuz bir davranış içerisinde olmadan ilkeli bir çalışma süreci yürüteceğim gibi nezaket kurallarını konusunda hassas olacağım.

Seçim propagandam için hiçbir kişi, kurum ve kuruluştan maddi destek almadan mütevazi bir bütçe ile imkanlarımın ölçüsünde çalışma yürüteceğim.

Kemahımızın yetiştirdiği iş adamları, bürokratlar, mimarlar, mühendisler ve birçok değerli hemşerimizle  görüşeceğim ve seçildikten sonra  yapmayı planladığım projeler için maddi ve manevi  destek talep edeceğim.

Aslında siyaset  hizmet üretmek için bir araçtır. Bu bilinçle görevimi yapacağım.

 

Ben Kemah Belediyesini gelir üretip kendi gelirleri ile sorunlarını çözebilir hale getirmeyi, girişimci insanlarımızı/iş adamlarımızı destekleyerek gençlerimize istihdam yaratacak ortamı sağlamayı, İlçemizin tarihini ve kültürel zenginliğini dünyaya tanıtarak, doğa sporlarının yoğun yapıldığı bir kent haline getirerek, kültür ve doğa sporları turizmine açmayı hedefliyorum. Tüm enerjimi bu yönde harcayacağım.

Ben Kemah’ta yaşayan bir çok insan gibi Ayazma Deresi, Tanasur, Kelem Yakup, Haydar Hane, Keşiş Bağı, Nihatın Taşı nerdedir bilirim. Hepsiyle ayrı anılarım ve hatıralarım vardır. Kemah’ta kim kiminle dargın, kiminle barışık, falanca kişi neye üzülür, neye sevinir, neye kızar, derdi ve sorunu nedir, ben bunları da bilirim. Yani ben Kemah’taki kaldırım taşının dahi derdini bilirim.

Kemah’ın sorunları çok ve gerçekten yapılacak çok işimiz var. O nedenle lütfen bu işi daha önceden hizmetini bildiğiniz, tanıdığınız,  güven duyduğunuz, sorunları ve çözümleri bilen  ehil ellere verin.

Vatandaşının derdini kendi derdi gibi gören bir Belediyecilik anlayışı içerisinde çalışacağım.

Bu işi yaparken gücümü iki yerden alacağım.

HAK TAN ve HALKTAN 

Kamuoyuna  Saygılarımla

Erdal NAS

Kemah Belediye Başkanı Adayı 

NOTLAR :

1. Aday olacağım partiyi Aralık ayının sonuna kadar resmi bir törenle açıklamayı planlıyorum.

2. Projelerimi ve Kemah için yapılmasını planladığım çalışmaları resmi adaylık ilanından sonra sizlerle paylaşacağım.

 İRTİBAT :

GSM: 0532 601 96 02 0505 243 58 01

E-MAİL : erdal.nas@hotmail.com


Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA