• İstanbul28 °C
  • Erzincan24 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAH BELEDİYE BŞK. 2005 YILI FAALİYET RAPORU
00 0000 Salı 00:00

KEMAH BELEDİYE BŞK. 2005 YILI FAALİYET RAPORU

BELEDİYE BAŞKANLIĞININ 2005 YILI FAALİYET RAPORU1. Sultan melik Türbesi çevresinde peyzaj işleri ile ağaçlandırma çalışmaları yapılmış olup devam etmektedir. Sultan melik türbesi aile

BELEDİYE BAŞKANLIĞININ 2005 YILI FAALİYET RAPORU

1. Sultan melik Türbesi çevresinde peyzaj işleri ile ağaçlandırma çalışmaları yapılmış olup devam etmektedir. Sultan melik türbesi aile çay bahçesine oturma yerleri ile ahşap kamelya ve süs havuzu ile yürüme yolları yapılmıştır. İlçemizin simgesi durumunda olan Sultan melik Türbesi ve çevresine Mescid. Abdesthane. umumı wc ler ile şadırvan, kurban kesim yerleri ve yemekhane ile Çay bahçesine Büfe yapımı işleri ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

2. İlçemizin alt yapı sorunlarının başında gelen içme su şebekesi yapım işi 2005 yılında planlanmış olup, planlama neticesinde İller Bankasınca yapılan protol gereği ilçemizin içme su şebeke ve isale hattı projelerinin yapım işi İller Bankasına verilmiş İsale hattı ve Şebeke planlarının yapım işi ihalesi 2006 yılında yapılmıştır. Projelerinin yapımı işi tamamlandığında İçme suyu ve isale hattı derin kuyu şebekeleri ile abone bağlantı yapım işi 2006 yılında İller Bankası tarafından 2006 yılında ihale edilerek yapılması planlanmaktadır.

3. İlçemizin kanalizasyon yapım işi çerçevesinde Belediyemizce 7000 Mt muhtelif çaplarda Koruge kanalizasyon boruları 2005 yılında Belediyemizce ihalesi yapılarak alınmış olup, Kanalizasyon yapım işinin alt yapı projeleri ihalesi 2006 yılında yapılarak proje çalışmalarına başlanılmıştır.

4. Uygulama İmar Planı dâhilinde bulunan imar yollarının alt yapı çalışmalarından sonra kaplama işlerinin yapılması için 2005 yılında ihalesi yapılarak 72000 Adet kilitli beton parke taşı alımı yapılmıştır.2006 yılında kaplama malzemelerinin alımına devam edilerek yolların kaplamalarının yapılması planlanmaktadır.

5. Konut sıkıntısının önüne geçmek ve modern yaşanabilir mekânların ilçemizde yapılması için Toplu konut İdaresine konut yapımı için müracaat edilmiş olumlu cevap alınmıştır.2006 yılında Toplu konut idaresince yapılacak olan konutlar için havale arkasında mera kütüğünde kayıtlı 310 hektarlık mera alanının içinde bulunan 6 hektarlık imarlı bölgenin mera vasfının kaldırılarak hazine adına tescili ve Toplu konut idaresine konut yapımı için devir işlemleri yapılmaktadır. Bu çerçevede İmarlı bölgenin imar uygulama ve ifraz işleri yapılarak gerekli müracaatlarda bulunulmuştur. Konut yapımı için 2006 yılında bu bölgenin alt yapımı çalışmaları devam etmektedir.

6. 2005 yılında 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu gereği başta mülkiyeti Belediyemize ait olan binaların kat mülkiyeti tapuları çıkartılmıştır. İlçe sakinlerine bu konuda bilgiler verilmiş Kat Mülkiyetine geçişleri temin edilmiştir

7. İlçe imar planı dâhilinde bulunan Terminal alanının imar uygulama işleri Belediyemizce yapılmıştır. Terminal binası yapımı için 2006 yılında proje ihalesinin yapımı planlanmaktadır.

8. Belediyemiz mülkiyetinde bulunan imar planı dâhilindeki taşınmazların imar uygulama işleri yapılarak konut yapımı için arsa üretimi planlanmaktadır.

9. Kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi için 2005 yılında ruhsatsız yapılan binalar İmara uygun hale getirilmesi sağlanmıştır.

10. İlçemiz imar planı dâhilinde bulunan ve karayolları genel müdürlüğü adına kayıtlı 42000 m2 lik taşınmazın Belediyemiz adına tescili için hukuki süreç başlatılmış olup belediyemiz adına tescilinden sonra bölgenin piknik ve mesire alanı olarak düzenlenmesi planlanmaktadır.

11. Belediyemizce yapılan binaların halka arzı için kamulaştırmadan doğan sorunların giderilmesi için hukuki süreç başlatılmış. Davaların sonuçlanmasına müteakip 9 daireli Belediye lojmanları ile sultan kent konutlarının kat mülkiyeti ve imar uygulama işlemlerinin tamamlanmasının ardından satışları planlanmaktadır.

12. İlçemizdeki imar yollarının açılması ve düzenlenmesi için 3194 sayılı imar kanununun ilgili maddeleri gereğince imar uygulama işlerinin yapılması parselasyon planlarının hazırlanması planlanmaktadır.

13. İmar planında Sosyal tesis alanı olarak planlanan çarşı mahallesinde bulunan park alanının düzenlemesi yazlık aile çay bahçesi olarak yapılmış halkımızın istifadesine sunulmuştur. Sosyal tesis alanı içinde yapılan aile çay bahçesine ilave olarak 2006 yılında kapalı mekânlardan oluşan düğün salonu, pastane, oyun salonları gibi mekânların yapımı planlanmaktadır.

14. İlçemizde konut yapmak isteyen kişilerin sorunlu olan arsaların imar uygulama işleri ferdi olarak yapılmış gerekli plan tadilat değişikliğine gidilerek konut alanı olarak planlanması, kat artırımı vasıf değişikliği işleri Belediye meclisimizce yapılmıştır. İlçemizde yatırım yapmak isteyenlerin plandan dolayı karşılaşacağı sıkıntıların giderilmesi için mevzuat gereği her türlü plan tadilatlarının yapılması için gerekli çalışmaların talep halinde yapılmasına devam edilecektir.

15. Şehir planlarının pc ortamında bilgi sistemine geçilmesine 2005 yılında başlanılmış olup halen imar paftaları ve kadastro paftalarında oluşan şehir planlarının pc ortamında hizmet verilebilmesi için Teknik çalışmalar devam etmektedir.

16. İstasyon mevkiinde bulunan DDY alt geçitten trafik sorununun giderilmesi ve ilçeye ikinci alternatif yol olarak DDY alt geçit ile Halk eğitimi merkezi altında bulunan DDY makas başından gögüsbağı, Beklimçay yoluna bağlantılı yol yapımı planlanmakta olup İmar planında 10mt lik İmar yolu Tadilatının yapılarak DDY Genel Müdürlüğü ile organizeli olarak yolun açılması, imar uygulama. ve kamulaştırma işlerinin yapılması için çalışmalar devam etmektedir.

17. İlçe girişi Tanasur deresi üzerinde bulunan tek açıklıklı kemer köprünün genişletilerek trafiği açılması için proje etüt çalışmaları yapılması için planlamaya alınarak çalışma başlatılmıştır.

18. Sultan melik mezarlığında mezarlık bilgi sisteminin oluşturulması için gerekli hâlihazır harita ve parselasyon planları ile mezarlık içi düzenleme projelerinin yapılması projelerin tamamlanarak PC ortamında hizmet verilmesi mezarlık kütüklerinin tutulması için çalışmalar planlanmaktır.

19. İlçemizin katı atık, tıbbı atık ile kanalizasyon atıklarının çevre mevzuatı gereğince katı atık ve tıbbı atık depolama tesisleri ile kanalizasyon deşarj yerlerinin tespit edilerek arıtma tesisleri ile katı ve tıbbı atık depolama sahaları ile tesislerinin yapılması için ön çalışmalar başlatılmış ilgili kurumlar ile birlikte projelerinin yapılması için gerekli adımlar atılmıştır.

20. Belediyemiz bünyesinde oluşturulacak bilgi sistemi ile Elektronik ortamda halkımızın Belediye hizmetlerinden ve çalışmalarından yararlanmaları işlerini elektronik ortamda yapmaları sorgulamaları vb işlerden yararlanmaları Belediyemiz çalışma ve faaliyetlerinin herkes tarafından izlenebilmesi amacıyla Kemah belediyesi web sitesi hazırlama çalışmaları planlanmaktadır.


Kaynak:
www.Kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1091 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA