• İstanbul27 °C
  • Erzincan26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Belediyesi ile Üsküdar Belediyesinin Nikahını Bakan Yıldırım Kıydı.
23 Haziran 2009 Salı 00:00

Kemah Belediyesi ile Üsküdar Belediyesinin Nikahını Bakan Yıldırım Kıydı.

Kemah Meslek Yüksekokulu açılışı için Kemah’a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha önce Kardeş Belediye olmaları talimatı verdiği, Kemah Belediyesi ile Üsküdar Belediyesinin

Kemah Meslek Yüksekokulu açılışı için Kemah’a gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, daha önce Kardeş Belediye olmaları talimatı verdiği, Kemah Belediyesi ile Üsküdar Belediyesinin Kardeş Belediyeliğini bir protokol ile resmileştirdi.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Açılış töreninde yaptığı konuşmanın ardından, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’yı kürsüye davet ederek, iki Belediyenin Kardeş Belediye olduklarını açıkladı ve protokol imzalattı.

Bakan Yıldırım imza töreninde yaptığı konuşmada, “Erzincan’ın sancağı Kemah ile İstanbul’un sancağı Üsküdar ilçelerimizin Belediyeleri Kardeş Belediye oldular, bugün de nikâhlarını kıyıyoruz. Allah mesut etsin, ömür boyu mutlu olun inşallah. Artık başınız sıkışınca, bir ihtiyacınız olunca bana gelmeyin, ikiniz kardeş oldunuz birbirinizi arayıp sorunlarınızı çözün. Umuyorum ki birlik olarak birçok sorunu çözeceksiniz” dedi.

Kemah’ta ki açılışın ardından havayolu ile İliç ilçesine gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, burada da İliç Belediyesi ile İstanbul-Sultanbeyli Belediyesinin kardeş belediye olmaları talimatını verdi.

İliç Belediye Başkanı Ramazan Buran ve Erzincanlı olan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i kürsüye davet eden Bakan Yıldırım, “Kemah Belediyesi ile Üsküdar Belediyesi Kardeş Belediye oldu. Şimdi de İliç Belediyesi ile Sultanbeyli Belediyesinin Kardeş Belediye olduklarını açıklıyorum. Birbirinize yardımcı olun, sorunlarınızı paylaşarak çözün” dedi.

 

 

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA