• İstanbul22 °C
  • Erzincan20 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Belediyesi Kültür Elçileri Eğitimine Ev Sahipliği Yapıyor
14 Mayıs 2010 Cuma 00:00

Kemah Belediyesi Kültür Elçileri Eğitimine Ev Sahipliği Yapıyor

KEMAH BELEDİYESİ “KÜLTÜR ELÇİLERİ EĞİTİMİ”NE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR2007 yılından bu yana Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyelerle işbirliği içinde yürütülen “Kültür Elçileri”

KEMAH BELEDİYESİ “KÜLTÜR ELÇİLERİ EĞİTİMİ”NE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

2007 yılından bu yana Tarihi Kentler Birliği üyesi belediyelerle işbirliği içinde yürütülen “Kültür Elçileri” eğitim programı, 2009–2010 eğitim-öğretim yılında 17 kentte uygulanıyor. Bu kentlerden bir tanesi de Sancak Şehrimiz Kemah. Kemah Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Kemah Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle 3 gün sürecek " Kültür Elçileri " eğitiminde ilk gün neşeli ve verimli geçti.


Kısa sürede ÇEKÜL Vakfı'ndan gelen eğitimciler Duygu Sayar ve Gökçe Çağatayalp, Kemah Lisesi Müdürümüz Sıtkı Küçüktaş, Kemah Halk Kütüpanesi Müdürü Hüseyin Telli, Kemah Lisesi Müdür Yardımcısı M.Abide Küçükyılmaz ve Necatibey İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni İlknur Tahmaz'la birlikte eğitim mekanını hazırladılar. Eğitimcilerimiz Kemahlı miniklerimizle tanışıp, kaynaştılar. Eğitim sürecinin daha verimli olabilmesi için  nelere dikkat edilmeliyi hep beraber konuşup, kağıda döktüler. Bu kurallara imzalayan çocuklarımız, " Kültür Elçiliğine" ilk adımı attılar. 


  


Doğa - insan - kültür; kavramlarını biraz oyun biraz görsel ögelerle besleyip, hiç farketmediğimiz yönleriyle öğrendiler.

Heykel Oluyoruz; oyunuyla hem hayal dünyalarını yansıttılar hem de doyasıya güldüler.

  

Kemah Lisesi Coğrafya Öğretmenimiz Adem Kum; " Kültür Elçilerimize " Doğal Yaşam ve Kentin Coğrafi Özellikleri konulu bir sunum yaptı. Daha sonra Kemah Kalesi ve Tanasur Vadisi gezilip, bilgiler yerinde pekiştirildi.

Yaşadıkları çevreye hiç bu gözlerle bakmadıklarını ifade eden çocuklarımız, günün değerlendirmesinin yapılmasından sonra hep beraber resim çizdiler.

    

Dört guruba ayrılan " Kültür Elçileri "; Kemah'ın meşhur Cevizini, Tulum Peynirini, Tuzunu ve Balını resmettiler.

 

" Kültür Elçileri " mutlu bir şekilde, ertesi gün tekrar buluşmak üzere evlerinin yolunu tuttular.

Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA