• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Belediyesi Yayınları 89-98
09 Ocak 2008 Çarşamba 00:00

Kemah Belediyesi Yayınları 89-98

KEMAH BELEDİYESİ 89-98 YILLARI ARASIBELEDİYE YAYINLARIDÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANICEVDET BAYRAM BEY TARADINDAN HAZIRLANARAK BASTIRILMIŞTIR.Muhterem Hemşerilerim,  "HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR"

KEMAH BELEDİYESİ 89-98 YILLARI ARASI

BELEDİYE YAYINLARI

DÖNEMİN BELEDİYE BAŞKANI

CEVDET BAYRAM BEY TARADINDAN HAZIRLANARAK BASTIRILMIŞTIR.

Muhterem Hemşerilerim,  "HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR" düsturu ile yola çıktık. Bu düsturdan aldığımız feyz ile Kemah'ımıza en iyi şekilde hizmeti vermeye çalışıyoruz. Şimdiye kadar yapılmayan hatta düşünülmeyen hizmetleri mega projeler üreterek gerçekleştiriyoruz. Kemah'a 50 yılda yapılmayan hizmetleri getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Çünkü, hizmette sınır tanımıyoruz. Çünkü Kemah ve Kemahlılar buna layıktır. Biz Kemah'ımızı seviyoruz. Hizmet etmeye de mecburuz. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da hizmete devam edeceğiz.

Kemah'ımızı geleceğe hazırlıyoruz. Köy görünümünden kurtarıp modern bir şehir haline getiriyoruz. Kemah’ımızı 2000'Ii yıllara hazırlıyoruz.

Kemah'ımızı her zaman bir bütün olarak addettik. 'Sadece Belediye sınırları olarak sınırlamadık; köylere ve köyde yaşayan insanımıza sahip çıktık. Onların dertlerine deva olmaya çalıştık. Bunları yaparken hiçbir zaman parti farkı gözetmedik. İnsanımıza Mevlana'nın, Hacı Bektaşı Veli'nin, Ahmet Yesevi'nin, Yunus Emre'nin baktığı sevgiyle baktık. Kemah’ta yaşayan hiç kimse "Cevdet Bayram parti ayırımı yaptı. Ayrıcalık yaptı, ikilik yaptı, Alevi-Sünni ayırımı" yaptı" diyemez. Ve diyemeyecektir. ÇÜNKÜ, insanımızı seviyoruz. Hiçbir zaman o hesabı yapmadım. Sadece Kemah ve Kemahlılara hizmete mecbur olan bizler, günün 24 saatini Kemah'a adadık. Yerel yöneticilik kolay değildir. Yıllardan beri ihmal edilen ilçemizi ayağa kaldırmanın zamanı gelmişti. Kısır çekişmeler, partizanlık, ayrıcalık Kemah'ı mahvetmişti. Yapılan tek şey, dedikodu ve hayal ile uğraşılmış, yapacağız, edeceğiz gibi süslü sözler Üreterek zaman geçirilmiş.

Ben bu kitabı hazırlarken hemşerilerime süslü laflar, güzel hayallerden uzak belgelerle yaklaşıyor ve dünü ve bugünü ile Kemah'a beş yılda yapmış olduğum yatırımların büyük bir bölümünü sunuyorum. Dün ne idi, ne oldu? Bugün ne, yarın ne olacak? Kararı siz verin ... Beş yıl gibi zamanda Kemah’ta inanılmaz denilen, yapılamaz denilen yatırımların belgelerini inceleyin. Bir traktör ve 1976 model makam aracı ile teslim aldığım Belediye, şimdi .. ne durumda? Devam eden tek bir inşaatın olmadığı Belediye, şimdi ne durumda? Öğrenmek istiyorsanız bu kitabın sayfalarını dikkatle çeviriniz. Mutlaka hayrete düşeceksiniz. Bundan eminim. Gelişen modernleşen bir belediye ve Kemah'ı bulacaksınız. Bizler sadece devletin verdikleri ile yetinmedik, projeler üreterek, devletten almasını bildik. Devletin vermiş olduğu her imkanı kullandık. Devletin kapısından ayrılmadık. İster iktidar partisinden olalım, ister olmayalım, bizi hiçbir zaman etkilememiştir. Çünkü devlet istemesini bilene akılcı proje üreten, akılcı yatırım yapan belediyelerin yanındadır.


Muhterem hemşerilerim,

Bu kitapta daha yapmış olduğumuz hizmetlerin bütününü anlatmadık. Sadece bizim ve sizin için daha önemli ve öncelikli olanları sıraladım.

Ben Kemah'a hizmet etmenin gururunu ve mutluluğunu tattım. Hizmete doymadım. Çünkü, bizim insanımız hizmete açtır. Bekliyor ... Hiçbir zaman şahsi bir beklentim olmadı, olmayacak da ...

HİZMET BİZDEN, TAKDİR SİZİNDİR ...

SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM ...

Cevdet BAYRAM

Belediye Başkanı

 


 

MUHTEREM HEMŞEHRİLERİM. 


Bu kitapçığın sahibelerindeki yapılan işleri dikkatle inceleyiniz. Kemah Belediyesi bir yılda neler yapmıştır onu göreceksiniz imkansız ve yapılamaz denilen yatırımların nasıl bir abide gibi yükseldiğini göre­ceksiniz bugün duyuyoruz ve görüyoruz. Belediyelerin büyük bir kısmı maaş ödeyemez, yatırım yapamaz durumdadır. Kemah Belediyesi modem Belediyecilik anlayışı ile akılcı yatırım, akılcı proje üreterek akılcı planlama ve "Halka Hizmet Hakka Hizmettir." düsturu ile çalışan Belediye meclis üyeleri ve Belediye perso­neli ile birlikte bu zor olan başarılmıştır.

Belediyemizin hiç bir Kamu Kurum ve Kuruluşlarına tek kuruş borcu yoktur. Tüm Memur ve İşçilerimi­zin sosyal güvencesi sağlanmaktadır. Bunun yanın da Belediye Bütçesinin %50 'si yatırıma %33 personel ve cari giderlere %17'si kamulaştırma ve transferlere ayrılmış ve gerçekleşmiştir. Bu Türkiye'de pek rastlanma­yan bir hadisedir. Biz bunu başardık.

 Belediyemizin yapmış olduğu yatırımların boyutu diğer belediyeler ile kıyasladığımız zaman nüfusu 50 bine kadar ulaşan Belediyelerin bile hayal edemeyeceği yatırımlar ger­çekleştirmiştir. Size bu sahifelerde hangi birini anlatayım Dev İş merkezlerini mi, Konutlarımızı mı, asfaltları­mızı mı, Trotuarlarımızı mı, parkları mızı mı, çevre düzenlemelerini mi, vs. tüm bu yatırımların yapılmasını nasıl mı başardık! Birlik ve beraberlikle, Belediye meclis üyelerimizin ve personelimizin canla başla çalışma­ları neticesinde başarılmıştır. Kendilerine minnet ve şükran duyuyor teşekkür ediyorum.

Muhterem Hemşerilerim 1989 yılında bu güne bu şirin İlçemizde Belediye Başkanı olarak görev yapıyo­rum yerel yöneticilik kolay değildir. Yıllardan beri ihmal edilen İlçeye hizmet etmek zorundur biz zoru ola­nı başarmak zorundaydık ve başardık 1989 dan bu güne kadar sayısız hizmetler sunduk Kemah'a ve Ke­mah 'lı ya hizmete mecbur olan bizler günün 24 saatini Kemah 'a adadık çalıştık, çalıştık hep Kemah için.

Muhterem Hemşerilerim hu kitapta yaptığımız hizmetlerin tümünü anlatmadık sadece sizin için daha önemli ve öncelikli olanları sıraladım hizmet etmek bizden takdir sizindir. Cenab-ı Allah yardımcınız olsun saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Cevdet BAYRAM

Kemah Belediye Başkanı

 

  


Değerli Hemşerilerim

              21 Yıldan beri devam eden geleneksel Kemah köyleri dostluk turnuvası dünyada hiç kimsenin yapa­madığı organizeyi başarmış daima; dostluğu kardeşliği centilmenliği ön planda tutmuş İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin birbirleri ile tanışmaları kaynaşmalarını sağlamış Kemah'ı her zaman her yerde en iyi şekilde tanıtmıştır.

1978 yılında bugüne cefakar, vefakar hemşerilerimiz isimsiz kahramanlarımız futbol sahalarında bu organizenin başarılı olması için gece gündüz demeden çalıştılar. Bir araya gelen demek başkanlarımız spor başkanlarımız idarecilerimiz Kemah sevgisi ile dolu yürekleriyle hiç bir karşılık beklemeden koşuşturdular. Bu koşuşturma halen ilk günkü gibi heyecanla devam etmektedir. 21 yıldan bugüne başkanlık eden turnuva başkanlarımız ve onların yönetim kurulu üyeleri bugün bir güzellik yaşanıyorsa bu onların eseridir. 21 yıldan beri turnuvada yer alan köy derneklerimizin ve sporcu kardeşlerimizin onları finanse eden hemşerilerimizin gayretli çalışmaları heyecan getirmiş tüm Kemahlıları mutlu etmiş onure etmiştir.

Bu turnuva beraberinde KEMAH SULTANMELK TARİH, KÜLTÜR ve SPOR ŞENLİKLERİ’Nİ meydana getir­miş, İstanbul’da yaşanan heyecanı, sevgiyi kardeşliği hoşgörüyü güzelliği Kemah'a taşımıştır. ı 997 ve 98 yıllarında dostluk turnuvası başkanı Şerafettin ULUTÜRK ve arkadaşlarının gayretleri ile i1çemizde bu şenlikler tertip edilmiştir. Bir ilke başlattıkları için kendilerini kutluyor, alınlarından öpüyorum ve teşekkür ediyorum. Şu an bakmakta olduğunuz bu kitapçığı 2 ı yıldan beri futbol sahalarında emek veren, başkanlarıma, yönetici arkadaşlarıma, köy demek ve spor başkanlarına bütün sporcu kardeşlerime bu turnuvaya emeği geçen İsimsiz kahramanların anısına hazırladım, elbette ki eksikliklerimiz vardır. Bunlar için şimdiden özür diliyorum.

Hatıralarınızda yaşayan bir turnuvayı resimleştirmek evlerinizin bir köşesinde boş vaktinizde elinize aldığınızda size eskiye götürmektir amacımız. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Cevdet BAYRAM

Kemah Belediye Başkanı

Değerli çalışmalarını bizimle paylaşma nezaketinde bulunan ve arşivinden istifade etmemizi sağlayan Sn.Cevdet Bayram (Şişli Belediye Bşk.Yrd.) 'a teşekkürlerimizi sunarız.

Bu haber toplam 1777 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA