• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Bilgi ve Yetenek Yarışması Nefes Kesti
04 Mayıs 2010 Salı 00:00

Kemah Bilgi ve Yetenek Yarışması Nefes Kesti

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Eğitim Kültür Komisyonu tarafından organize edilen 1.Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması Altunizade Kültür Merkezinde
Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin Eğitim Kültür Komisyonu tarafından organize edilen 1.Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

9 yıl önce Gediktepe Köyü Derneğinin başlattığı ve 7 yıl organize ettiği Bilgi Yarışması, geçen yıl Kemahlılar Derneği tarafından 8’ncisi olarak organize edilmişti.Bu yıl formatında değişiklik yapılarak, yetenek yarışması ve Resim Sergisi de eklenerek, 1.Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması adı altında düzenlen program, Radyo Gurbet24’ten canlı olarak yayınlandı.

Kemahlıların büyük ilgi gösterdiği, 1.Kemah Köyleri Bilgi Kültür ve Yetenek Yarışması, “Resim Sergisi” açılışıyla başladı. Kutluova köyünden Ressam Şükran Karakurt’un resimlerinden oluşan sergi göz kamaştırdı.


      


Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ekrem Türkan yaptığı konuşmada, Gediktepe Köyü Derneğinin başlattığı ve 7 yıl başarılı bir şekilde organize ettiği bilgi yarışmasını, geçen yıl Kemahlılar Derneği olarak köyler arasında organize ettiklerini söyledi.

Bu yıl bilgi yarışmasına, yetenek ve sergiyi de eklediklerini ifade eden Başkan Türkan, “Futbol Turnuvası ile gençlerimizi, bu yarışmalar ile de minik yavrularımızın tanışıp kaynaşmasını sağlıyoruz. Köylerimizin gösterdiği büyük ilgi bizleri mutlu etmekte, geçen yıl bilgi yarışmasına 10 köyümüz katılmıştı, bu yıl 15 köyümüz katıldı, önümüzde ki yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyorum.

Yetenek Yarışması ve Resim Sergisi ile programın daha da renklendiğini görüyoruz. Bu programımıza sponsorluk yapan Sayın Adil Hançer’e, Resimleriyle programa ayrı bir zenginlik katan Şükran Karakurt hanımefendiye, Köy Dernek Başkanlarımıza, Eğitim Kültür Komisyonu Başkanı Sayın Mevlüt Karakurt’a ve Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyor, yarışmacı yavrularımıza başarılar diliyorum” dedi.Kemahlılar Derneği Eğitim Kültür Komisyon Başkanı Mevlüt Karakurt da, yarışmaya katılan minikleri medeni cesaretlerinden dolayı kutlayarak, burada kaybeden yok herkes şampiyon dedi ve yarışmacılara başarı dileğinde bulundu.15 köyün katıldığı Bilgi Yarışmasında, son iki yılda olduğu gibi bu yılda yine Gediktepe köyü minikleri şampiyon olurken, 7 köyün katıldığı Yetenek Yarışmasında ise, Eriç köyü minikleri şampiyon oldu.


       


Alp, Gediktepe, Bozoğlak, Cevizlik, Dedeoğlu, Kerer, Tan, Muratboynu, Hakbilir, Eriç, Karadağ, Akça, Doğanbeyli, Ağaçsaray ve Boğaziçi Köyü minik öğrencilerinin katıldığı Bilgi Yarışmasında heyecanlı anlar yaşandı.

Toplam 20 sorudan oluşan Bilgi Yarışmasında; 1.Gediktepe Köyü, 2. Alp Köyü, 3. Tan Köyü minikleri oldu.Yetenek Yarışmasında ise; 1.Eriç Köyü, 2.Kerer Köyü, 3.Kutluova Köyü oldu.

Kemahlılar Derneği tarafından, dereceye giren miniklere ödül olarak Cumhuriyet Altını verilirken, yarışan tüm miniklere çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi takdim edildi. Zeytinburnu Belediyesi tarafından da yarışmacı miniklere çeşitli hediyeler verildi.


   


Kemahlılar Derneği tarafından, Programa sponsorluk yapan Adil Hançer’e, Ressam Şükran Karakurt’un yaptığı babasının yağlı boya resmi hediye edildi ve bir teşekkür plaketi verildi.

Ayrıca, programa katkılarından dolayı Ressam Şükran Karakurt’a ve Jüri Üyelerine birer teşekkür plaketi verildi.


      
Bilgi yarışmasında 1.olan Gediktepe Köyü Minikleri; Meryem Ünal, Fatma Nur Uyan ve Zeynep Uyan.2.olan Alp Köyü Minikleri; Bekir Alp Küçükkaya, Hasan Özkurt ve Halil İbrahim Özkurt.3.olan Tan Köyü Minikleri; Esma Tanuğur, Sena Aksu ve Enes Karakaş.


       


Yetenek Yarışmasında ise Kolbastı oyunuyla, Eriç Köyü Minikleri; Melike Beyza Bülbül, Hilal Güngör ve Seval Koca 1. olurken, Tiyatro gösterisiyle, Kerer Köyünden Elif Gülsüm Manav 2., İstiklal Marşını okuyan Kutluova Köyünden Abdullah Hançer ise 3. oldu.


   


       


   


     
Bu haber toplam 1351 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA