• İstanbul26 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAH DA 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI
24 Nisan 2007 Salı 00:00

KEMAH 'DA 23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI

İLÇEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VEÇOCUK BAYRAMI KUTLAMALARI"Küçük hanımlar, küçük beyler!Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!Memleketi asıl

İLÇEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE

ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMALARI"Küçük hanımlar, küçük beyler!
Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!
Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.

Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."


Mustafa Kemal ATATÜRK

Kurtuluş Savaşının milli irade ile kazanılmasının ardından 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, böylelikle de ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur.


Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Ulu Önder, bu bilinçle Yüce Meclisin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayram 23 Nisan, Hükümet Konağı önündeki alanda İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Savcısı, Kurum Amirleri, Memurlar ve Halkın katılımıyla kutlandı. Kaymakamlık riyaseti Necatibey İlköğretim Okulu öğrencilerinden Esra AVCI, Kübra TANYILDIZ, Fatma UĞUR ve Alperen TELLİ tarafından yapıldı. Sembolik olarak Kaymakamlık görevini devralan öğrenciler, bilgisayar odasının yenilenmesi, spor salonu yapılması ve okul bahçesinin düzenlenmesi gibi isteklerde bulundular.Tören, Necatibey İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlayıp sundukları ponpon ve kurdele gösterisi, anasınıfının hazırlayıp sunduğu kedi fare ve Kafkas oyunları gösterisi ile Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin ponpon gösterisi, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Necatibey İlköğretim Okulunun birlikte hazırladığı folklor oyunlarını sundular. Öğrencilerimizin okudukları şiirlerden sonra Kaymakamlıkça düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girenlerin ödülleri verildi.

Kaynak:
www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 925 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA