• İstanbul20 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Derneği Gençlik Komisyonu Kefken Kampı
04 Haziran 2010 Cuma 00:00

Kemah Derneği Gençlik Komisyonu Kefken Kampı

Kemah Gençliğinin birlik, beraberlik ve dayanışmasının amaçlandığı bu kamp programına 33. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına  ve 1. Bilgi, Kültür ve Yetenek Yarışmasına katılan köylerimizden

Kemah Gençliğinin birlik, beraberlik ve dayanışmasının amaçlandığı bu kamp programına 33. Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasına  ve 1. Bilgi, Kültür ve Yetenek Yarışmasına katılan köylerimizden orta ve lise çağında bulunan genç kardeşlerimiz katıldılar.

 

 

Beyoğlu Belediyesi7ne ait İzmit/Kefken'de bulunan bu  doğa harikası yerde, Kemah'lı gençlerimiz çok keyifli, eğlenceli 2 gün geçirdiler. Çoğu ilk dea birbirlerini görüyor ve bu vesileyle orada tanışma fırsatı buldular.

Futbol, basketbol, voleybol, yüzme, masa tenisi, badminton, kros faaliyetleri ve bol bol muhabbet etme fırsatı bulan Kemah'lı genç kardeşlerimiz, Eğitim ve Öğretim yılının son günlerinde stres atarak, moral ve motivasyon depoladılar.
Spor ve grup aktiviteleri sayesinde yeni beceriler kazanarak gençlerimizin sosyalleşmesinin amaçlandığı bu gezide geziye katılanların diğer köylerin gençleriyle iletişime geçmesi kendini daha iyi hissetmesi ve kendilerine olan güvenlerinin artması da hedeflediğimiz birliktelik olgusunun yansımalarını oluşturuyordu.

Gençlerimiz sosyal aktiviteler sayesinde, birbirlerine saygı duymalarını, aldıkları sorumlulukları yerine getirmeyi ve birlikte bir şeyler yapanın da bilinine varmaları açısından bu tip kamp programları gençlerimize çok faydalı olmaktadır.

Gençlerimizin ailelerinden de ayrı oldukları için kendi ayakları üzerinde durabilmeyi, kendilerini ifade edebilmeyi ve kişiliklerini kazanmayı da bu proğramlarda başarabilmektedir.

Kamp programımızda Kemah'ımız hakkında da Gençlik Komisyon Başkanımız Cengiz TOKSÖZ, gençlerimize küçük bir sunum gerçekleştirdi. Kemah İlçemizin tarihi, Kemah Kalesi, ilçemizin tarihi dokusu, adının nereden geldiği, sancak şehir olmaözelliği, köylerimiz ve manevi değerlerimizin anlatıldığı bu sunumun ardından bütün  bu bilgilerin yer aldığı KEMAH TARİHİ adlı kitapcık Kemahlı gençlerimize dağıtıldı.

Kemah Hakkında yaptığımız Kemah Tarihi adlı bu sunum ve dağıttığımız  kitapcık sayesinde gençlerimiz kampımızda sosyal ve sportif faaliyetlerin yanı sıra Kemah'ımızın tarihi ve kültürel özellikleri hakkında bilgi sahibi olmuşlardır.

Katılan tüm Kemah'lı genç kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu kamp programının gerçekleşmesine vesile olan Kemahlılar Derneği Yönetim Kurulumuza, Gençlik Komisyonumuza ve tabiki hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Beyoğlu Belediyesi Kefken Yaz Kampının kapılarını bize açan Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah DEMİRCAN'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu haber toplam 2069 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA