• İstanbul24 °C
  • Erzincan22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah; Emitt Fuarına Katılıyor..
05 Şubat 2009 Perşembe 00:00

Kemah; Emitt Fuarına Katılıyor..

         10 salonda, 50 ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 3000 katılımcıyla her geçen yıl daha büyük bir kitleye ulaşan ve 12-13 Şubatta turizm

        

 

10 salonda, 50 ülke ve yüzlerce turizm merkezinden 3000 katılımcıyla her geçen yıl daha büyük bir kitleye ulaşan ve 12-13 Şubatta turizm profesyonellerine, 14-15 Şubatta ise tatilcilere hitaben TÜYAP Beylikdüzünde gerçekleşecek, dünyanın en önemli 5 turizm etkinliğinden biri olan Doğu Akdeniz Uluslar arası Seyahat ve Turizm Fuarı EMITT’e , önceki yıllarda olduğu gibi Erzincan Valiliği ile birlikte Kemah ve Kemaliye Kaymakamlığı da katılacak.

 

             Akdeniz, Ortadoğu, Avrupa ile Asyayı da içine alan geniş bir coğrafyayı kapsayan ve 13 üncüsü gerçekleşecek olan Fuara, Erzincan Valiliği ile birlikte 5. kez katılacak olan ve bu yıl profesyonel tasarımcıların hazırlayacağı 5. Salondaki stantta Erzincan’ımızın bakır işlemeleri ve leblebisi ile İlçemizin el sanatları, tulum peyniri, ceviz, bal gibi yöresel ürünler , tarihi eşyalar ve doğal güzelliklerimizi yansıtan resimler sergilenecek.

             Paleolitik çağ’a kadar, Hitit, Asur, Bizans ve Urartu medeniyetlerine, sonrasında pek çok beyliğe ev sahipliği yapmış , Roma, Selçuklu ve Osmanlı Devleti himayesinde stratejik bir öneme sahip yörenin, M.Ö 2000 yıllarından günümüze kadar ulaşan tarihi zenginlikleri, organik tarım ve tarımsal ürünleri, el değmemiş doğal güzellikleri EMITT 2009 fuarına taşınacak. Fuara görülmemiş yerleri keşfetmek, tadılmamış lezzetleri tatmak sloganıyla katılan ilçemiz, tarih boyunca günümüze kadar taşıdığı önemi de konuklara anlatmayı hedefliyor.

Kaynak : www.kemah.gov.tr

Bu haber toplam 912 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA