• İstanbul29 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Hizmet Birliği Dönem Sonu Toplantısı Yapıldı
09 Kasım 2012 Cuma 00:00

Kemah Hizmet Birliği Dönem Sonu Toplantısı Yapıldı

 Kemah Hizmet Birliği’nin yıllık olağan meclis toplantısı ile Kemah Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın muhtar üyeliği seçim toplantısı 05.11.2012 Pazartesi günü 09:30’da

 

Kemah Hizmet Birliği’nin yıllık olağan meclis toplantısı ile Kemah Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın muhtar üyeliği seçim toplantısı 05.11.2012 Pazartesi günü 09:30’da İlçe Kaymakamı Hasan ONGU başkanlığında Kemah Lisesi toplantı salonunda İl Genel Meclis üyelerimiz, Köy Muhtarları, Mahalle Muhtarları ve iki sivil toplum kuruluşunun yöneticilerinin katılımı ile yapıldı.

 

         Kaymakamımız Hasan ONGU Meclis toplantısına iştirak eden Muhtarlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında toplantının amacının Birliğin 2013 mâli yılı bütçesinin görüşülerek karara bağlanması ve Kemah Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2013 yılı faaliyet dönemi için muhtarların ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin kendi aralarından seçecekleri birer üyenin belirlenmesi olduğunu ifade etti. 2013 mâli yılı bütçesi ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler veren Kaymakamımız, Köydes programının başlangıcından bu güne kadar Kemah İlçemize bağlı köy yollarının %95’inin asfalt yapıldığını ve köy yolları açısından çok iyi bir noktada olduğumuzu belirterek 2013 yılında da Köydes programının devam etmesi halinde Köylerimizin altyapı sorunlarının giderileceğini belirtti. Konuşmasının devamında çeşitli hususlarda muhtarlardan beklentilerini anlatan Kaymakamımız, muhtarlardan devletin köydeki temsilcileri olduklarını unutmamalarını ve köyün tüm meselelerini yakından takip etmelerini talep etti. 

 

            Kemah Hizmet Birliğinin 2013 Mâli Yılı Bütçesi, Birlik tüzüğünün 24. maddesi gereği ekonomik sınıflandırmanın 2’inci düzeyinde görüşülerek toplam 1.530.000,00 -TL ( Birmilyonbeşyüzotuzbin  Türk Lirası ) olarak  öngörülmüş ve Birlik Meclisince kabul edilerek karara bağlanmıştır.

 

         Kemah Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının 2013 faaliyet dönemi için Mahalle ve Köy Muhtarları ile Sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin kendi aralarında yaptıkları seçimde Mermerli Köyü Muhtarı Hürriyet KARAKOÇ, Aşağıgedik Mahallesi Muhtarı Cemal ÇAMBELİ ve Kemah İlçesini Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet PALAZ seçilmişlerdir.

 

           Toplantının son bölümünde ise ilçemizde göreve yeni başlayan Jandarma Komutanı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü kendi görev alanlarıyla ilgili konularda muhtarlarımıza hatırlatmalarda bulundular.

 

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 


 


  


  

Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA