• İstanbul25 °C
  • Erzincan18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Hizmet Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı
29 Nisan 2013 Pazartesi 10:39

Kemah Hizmet Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

Kemah Hizmet Birliği Meclis Toplantısı Yapıldı

       Kemah Hizmet Birliği’nin kesin hesabının görüşüldüğü ve Birlik encümen seçiminin yapıldığı dönem başı olağan meclis toplantısı 22/04/2013 Pazartesi günü saat 09:30’da Kaymakamımız Hasan ONGU başkanlığında, İl Genel Meclis üyeleri Mahmut CANTEKİN ve Ali OKTAY, Birlik Müdürü Turhan YAKUT ile 72 Köy muhtarının katılımıyla Kemah Lisesi toplantı salonunda yapıldı.

 

            İlçe Kaymakamımız Hasan ONGU Birlik meclis toplantısına iştirak eden Köy Muhtarlarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında 2012 yılı Köydes programı kapsamında yapılan yatırımlar ile sosyal tesis anlamında köylerimize yapılmış olan yatırımlardan bahsederek 2013 yılı Köydes ödeneklerinin netleşmediğini, Köydes ödenek tahsisatı yapıldıktan sonra Köydes çalışmalarına hızlıca başlanacağını belirtti. Aile Hekimlerinin köy ziyaretleri, yayla yollarının açılması, köy bütçesi ile harcamalarda dikkat edilecek hususlar çerçevesinde muhtarlarımıza hatırlatmalarda bulunan Kaymakamımızdan sonra ilçe jandarma komutanımız köy muhtarlarıyla, asayişle alakalı önemli hususları paylaştı. Daha sonra toplantı gündemi gereği kesin hesap görüşmeleri ile Birlik encümen seçimine geçildi.

 

            5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu ve Birlik tüzüğü gereği Birlik Başkanınca hazırlanan ve Birlik Encümenince incelenerek Birlik Meclisine sunulmuş olan Kemah Hizmet Birliği’nin 2012 mali yılı kesin hesabı Birlik Meclisince kabul edilerek onaylanmıştır. Yapılan Birlik Encümen üyeliği seçiminde Sürek Köyü Muhtarı Abuzer DİNÇER ile Karadağ Köyü Muhtarı Fahri ERMURAT bir faaliyet dönemi için seçildiler

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1332 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA