• İstanbul25 °C
  • Erzincan27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah için atan yürekler Kemahlılar Derneğinde istişarede buluştu.
16 Şubat 2010 Salı 00:00

Kemah için atan yürekler Kemahlılar Derneğinde istişarede buluştu.

Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek ile Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis üyesi Mahmut Cantekin’in katılımları ile İstanbul Kemahlılar Derneğinde Kemah ve Kemahlılar

Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek ile Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal ve Erzincan İl Genel Meclis üyesi Mahmut Cantekin’in katılımları ile İstanbul Kemahlılar Derneğinde Kemah ve Kemahlılar ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.

 

Yoğun bir katılım görüldüğü ve dikkatle ilgi gösterilen toplantıya çok sayıda misafir ve eski yeni Kemahlılar Dernek yöneticilerinin yanı sıra köy dernek başkanları ile yönetim kurulları katıldılar.

   

Toplantının takdimini yapan Kemahlılar Dernek Genel Koordinatörü Hüseyin Çakmaktaş’ın açılış konuşmasını müteakip Kemahlılar Dernek Başkanı Ekrem Türkan; Kemahlılar derneği olarak Kemah’ın ve Kemahlıların yanında olduklarını, çeşitli organizasyonlar ile Kemah’a hizmet eden kurum ve kuruluşlar ile bir bütün olduklarını belirtti.

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Şerafeddin Ulutürk, yaptığı konuşma ile Erzincan’da gerçekleştirilen 13 Şubat Erzincan’ın kurtuluş günü programında Kemahlıları temsilen hazır bulunduklarını, turnuva hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini ve 4 Nisan 2010 günü de turnuva startını vereceklerini belirtti.

Erzincan Kemahlılar Dernek Başkanı ve Erzincan İl Genel Meclisi Üyesi Mahmut Cantekin ise yaptığı konuşmada 2001 yılında kurulan Erzincan Kemahlılar Derneğinin Kemahlıların Erzincan’daki yüz akı olduğunu, bu gün örnek gösterilen bir mekâna sahip olduklarını ve bununla da hemşerilerimiz adına gurur duyduklarını belirtti. Ayrıca İl genel meclisinde Kemah’a oldukça geniş yatırım ve desteklerin yapılmasına gayret ettiklerini ekleyen Cantekin; il genel meclisi 2009 programındaki yatırımların yüzde 95’ini tamamladıklarını belirtti.

 

Kemahlılar Derneği Eski Başkanlarından İhsan Payalan; konuşmasında Kemah’a ve Kemahlılara kim ne kadar gücü yettiği kadar hizmet ve gayret göstermişse hepsine saygılarımı sunuyorum dedi. Kemah ve Kemahlılar için geleceğin önemli olduğunun altını çizerek; hedefimizin başarılı bir gelecek olması açısından herkesin azami gayret göstermesi gerektiğini belirtti.

İstişare toplantısına çok sayıda Kemahlı yanı sıra Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Erzincan Kemahlılar Dernek Bşk. Ve İl genel meclis üyesi Mahmut Cantekin, Kemahlılar derneği eski başkanı ve Ersiad Bşk.Yardımcılarından İhsan Payalan, Kemahlılar derneği eski yöneticisi ve Ersiad Bşk.Yardımcılarından Mustafa Kaçmaz, Ekev Bşk.Yrd. A.Turan Akkaya, İş adamlarımızdan Mehmet Torun, Kemahspor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş, Kemahspor Eski Başkanlarından Yusuf Gündüz, Yusuf Sevimli, Mustafa Uyan, Eski Turnuva Başkanlarımızdan Aziz Kondur, İbrahim Akçakaya, Kemahlılar Derneği eski yöneticilerinden Âdem Yakut, Haluk Taşkın, Abdullah Tarhan, K.K.D.Turnuvası Başkanlarından Şükrü Ünal, M.H. P. Beyoğlu İlçe Bşk.Yrd. İbrahim Göktürk, Ankara Koçkar Dernek Bşk. Abdullah Balcı, Kemah belediye seçimleri adaylarından Erdal Nas, Erzincan Yücebelen Derneği Bşk. Osman Keleş, Kemah Lisesi Müdürü Sıtkı Küçüktaş, Tedaş Kemah Md. Şevket Karakoç, Kemah Özel İdare Md. Uğur Sevim, Kemah Halk Eğitim Md. Bülent Tahmas, Kemah Sosyal Yrd. Md. Turhan Yakut ve Köy Dernek Başkanları katıldılar.

Daha sonra kürsüye gelen Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal; Kemah’ın kültür, tarih ve turizm merkezi haline getirilmesine gayret ettiklerini, bu anlamda da göreve seçildikleri ilk günlerin sıkıntılarına rağmen esnafı ve halkı ile bütünleşerek her zorluğu aştıklarını belirtti. Kemah’a bir çivi dahi olsa emeği geçen ve hizmette bulunan tüm hemşerilerine saygı duyduğunu belirten Şanal; kurumlarımız ile eskiden olduğu gibi bu gün de bir olarak hizmete devam edeceğiz dedi.

Kemahlıların yoğun teveccühü ile kürsüye davet edilen Kemah Kaymakamımız Gökmen Çiçek; kendisine gösterilen ilgiden dolayı çok etkilendiğini, bu kadar sıcak kanlı bir insanların oluşturduğu memlekette görev yapmaktan memnun olduğunu belirtti. Kemah’ta tarih boyunca bir çok uygarlığın yaşadığını ve çok önemli bir kent olduğunu vurgulayan Kaymakam Gökmen Çiçek görev süresince yapılan ve öncesinden bu güne Kemah’taki yatırım ve projeler ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi.

 

İstişare toplantısına katılan Kemahlı değerli iş adamlarımızdan Mehmet Torun bey de Kemahlılar ile bir arada bulunmaktan gurur duyduğunu ve Kemah’a yatırım noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz dedi.

İstişare toplantısına son dakikalarında yetişen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara; Üsküdar ilçesinin de Anadolu’nun sancak ilçesi olduğunu belirterek Kemah İlçesi ile olan kardeşliğimizin ortak özelliği de bu olsa gerek dedi. Kardeş ilçe ilan ettiğimiz Kemah için her zaman yardım ve desteğe hazırız diyen Kara; turnuva finalleri için de Kemah’a gidiş geliş için 4 otobüs tahsis etme sözü verdi.

Kemah spor oyuncularından oluşan müzik grubunun dinletisi eşliğinde tulum peyniri, ve yöremiz kuruyemişleri ikram edildi.

Ve gecenin finali her zaman olduğu gibi sevgi ve dostluk halayları ile yapıldı. Davul zurna eşliğinde kol kola giren hemşerilerimiz çekilen halaylar ile bir kez daha Kemah için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.

Bu haber toplam 1258 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA