• İstanbul20 °C
  • Erzincan14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah İlçemizde 23 Nisan Heyecanı
27 Nisan 2009 Pazartesi 00:00

Kemah İlçemizde 23 Nisan Heyecanı

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI "Küçük hanımlar, küçük beyler!Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!Memleketi asıl aydınlığa boğacak

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

 

"Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!

Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.

Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

 

Mustafa Kemal ATATÜRK

 

 

            Kurtuluş Savaşının milli irade ile kazanılmasının ardından 23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış, böylelikle de ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur.

 

            Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının teminatının çocuklar olduğunu her fırsatta dile getiren Büyük Önder, bu bilinçle Yüce Meclisin açıldığı böylesine önemli bir günü sevgili çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. Dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayram 23 Nisan, Hükümet Konağı önündeki alanda Erzincan Vali Yardımcısı, Garnizon Komutanı, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Cumhuriyet Savcısı, Kurum Amirleri, Memurlar ve Halkın katılımıyla kutlandı. Kaymakamlık riyaseti Necatibey İlköğretim Okulu öğrencilerinden Hüsna AKDOĞAN, Şeydanur KOLAK ve Aziz ŞENER tarafından yapıldı. Sembolik olarak Kaymakamlık görevini devralan öğrenciler, bilgisayar odasının yenilenmesi, spor salonu yapılması ve soyunma-giyinme odaları yapılması gibi isteklerde bulundular.

 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal DÜZENLİ’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra tören, Necatibey İlköğretim Okulu ile Yatılı İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırlayıp sundukları gösteriler ve okudukları şiirlerle devam etti.

 

Kaynak : Kemah.gov.tr

Bu haber toplam 1185 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA