• İstanbul19 °C
  • Erzincan13 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah K.D.Turnuvası 2009 Sezonu Coşku ile Açıldı.
07 Nisan 2009 Salı 00:00

Kemah K.D.Turnuvası 2009 Sezonu Coşku ile Açıldı.

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği, 32. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2009 sezonu Açılış Şöleni maçların oynanacağı Selimiye Stadında büyük

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği, 32. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2009 sezonu Açılış Şöleni maçların oynanacağı Selimiye Stadında büyük coşkuyla yapıldı.

 

Açılış Şölenine; Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, Erzincan Üniversitesi Vakfı Başkanı Hacı Ali Akın, Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar eski Belediye Başkanı Yılmaz Bayat, MHP Beyoğlu İlçe Bşk.Yrd. İbrahim Göktürk, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bayram, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, ERSİAD Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Koçyiğit, Mustafa Kaçmaz ve İbrahim Güner, Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Köy Dernek ve Kulüp Başkanları ile çok sayıda Kemahlı katıldı.

 

 

Açılış Şöleninin açış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ekrem Türkan, Kemah Turnuvasının 32 yıldır aralıksız olarak ilk günkü coşku ve heyecanıyla yapıldığını söyledi.

Kemah Turnuvası’nın gurbette yaşayan Kemahlıların birlik beraberliğini sağladığını belirten Başkan Türkan, “Turnuvamızda futbol araç, amaç gençlerimizin ve gurbette yaşayan insanlarımızın birbirleriyle tanışıp kaynaşmasıdır. Kemah Turnuvası üstlendiği bu misyonu en güzel şekilde devam ettirmektedir. Bu yıl turnuvamızın ayrı bir özelliği ve de güzelliği var, bu güne kadar Haydarpaşa sahasında toprak zeminde oynanan maçlarımız bu yıl çim sahada oynanacak” dedi.

 

 

Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Fahri Bozpınar da konuşmasında, bu sezon turnuvada 20 takımın 2 grupta mücadele edeceğini, grup ve Çeyrek Final maçlarının Selimiye Stadında, Yarı Final ve Final maçının sılaya taşınarak Kemah ve Erzincan da oynanacağını belirterek, tüm takımlara başarı dileğinde bulundu.

Kemah Turnuvası Onursal Başkanı Yılmaz Bayat, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Kemah Kaymakamı Eyüp Çalışır da yaptıkları konuşmalarda, Kemah Turnuvasının, gurbette yaşayan Kemahlıları buluşturduğunu, final maçlarının Kemah ve Erzincan da yapılmasının da gurbet ile sılayı buluşturduğuna vurgu yaparak, bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

 

 

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, Kemah Turnuvasının artık Olimpiyat olduğunu söyleyerek, “Kemah Turnuvası 32 yıldır aralıksız olarak düzenlenmekte, Kemahlıların haklı gururu olmaktadır. Bu turnuvaya olimpiyat diyebiliriz.

Sivil toplum kuruluşları içinde Kemah hep örnek olmuştur, katkısı bulunan herkesi kutluyorum” dedi.

 

Kemah’ta yaptıkları hizmetleri ve çalışmaları da anlatan Bakan Yıldırım, “Kemah şaha kalktı, Erzincan Üniversitesi ile birlikte Fakülteye kavuştu. Bu yapılanlar Kemah’a yetmez daha yapacak çokta işimiz var. Yeni Belediye Başkanı seçilen Hüsamettin Şanal’ın Kemah’a çok güzel hizmetler yapacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Üsküdar’ın yeni Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın turnuvaya büyük katkı sunduğunu öğrendiğini belirten Bakan Binali Yıldırım, Mustafa Kara’da sizden biri o da artık bir Kemahlı, ben bugün burada İstanbul'un Sancağı olan Üsküdar ile Erzincan'ın Sancağı olan Kemah Belediyelerinin Kardeş Belediye olmasını istiyorum ve bu iki ilçe Belediyesinin Kardeş Belediyeliğini ilan ediyorum” dedi.

 

 

Açılış Şölenine katılan davetliler Türk Halk Müziği Sanatçısı Fırat ve Nazlıcan’ın söylediği türkülerle doyumsuz bir gün yaşadılar.

 

32.Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2009 sezonunda 20 takım 2 grupta mücadele edecek ve her gruptan 4 takım çeyrek finale yükselecek.

11 Nisan Cumartesi günü Selimiye Stadında maçların başlayacağı Kemah Turnuvasında, grup maçları 21 Haziran Pazar günü sona erecek. Çeyrek Final müsabakaları 28 Haziran Pazar günü oynanacak ve Turnuvanın İstanbul ayağı sonuçlanacak.

Yarı Final maçları Kemah sahasında, Final maçı ise Erzincan 13 Şubat Şehir Stadında oynanacak ve Kemah Turnuvasının 2009 sezonu sonuçlanacak.

 

Haber: Hüseyin Fikret Bilgiç

www.erzincanlilarinsesi.com

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA