• İstanbul18 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah K.D.Turnuvası Açılışı Yapıldı
05 Nisan 2010 Pazartesi 00:00

Kemah K.D.Turnuvası Açılışı Yapıldı

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği, 33. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2010 sezonu Açılış Şöleni Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın

Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin organize ettiği, 33. Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2010 sezonu Açılış Şöleni Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın da katılımıyla Selimiye Stadında büyük coşkuyla yapıldı.
Açılış Şölenine, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın yanı sıra, TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, EKEV Başkanı Sadık Ağca, Erzincan İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Cantekin, ERSİAD Başkan Vekili Mehmet Koçyiğit, Başkan Yardımcısı İhsan Payalan ve Yavuz Canikli, EKEV Mütevelli Heyeti Üyesi Ahmet Turan Akkaya, Köy Dernek ve Kulüp Başkanları ile çok sayıda Kemahlı katıldı. 
 
 
Açılış Şöleninin açış konuşmasını yapan Kemahlılar Sosyal Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Ekrem Türkan, yıllar önce sılayı terk edip gurbete göçen ve gurbette yaşayan Kemahlıları, o günlerden bugüne taşıyanın Kemah sevdası olduğunu söyledi.
Kemahlılar Derneğinin, gurbet ile sıla arasında bir köprü olduğunu ifade eden Başkan Türkan, “Kemahlılar arasındaki dostluğu ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla birçok etkinlik düzenliyoruz.

Bunlardan biri ve en önemlisi de bugün 33’sünü başlattığımız turnuvamız. Turnuvayı başlatan ve bu günlere getiren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası Başkanı Şerafettin Ulutürk de konuşmasında, turnuvada 16 takımın mücadele edeceğini, grup maçlarının Selimiye Stadında yarı final ve final maçının 10-11 Temmuz tarihlerinde Kemah’ta yapılacağını söyledi.

Başkan Ulutürk, Turnuvanın Kemahlılar için bir güzellik olduğunu belirterek, tüm takımlara başarı dileğinde bulundu.


Kemah Kaymakamı Gökmen Çiçek, Kemah Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin ve EKEV Başkanı Sadık Ağca da yaptıkları konuşmalarda, Kemah Turnuvasının, gurbette yaşayan Kemahlıları buluşturduğunu, final maçlarının Kemah’ta yapılmasının da gurbet ile sılayı buluşturduğuna vurgu yaparak, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.


 
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, 33 yıldır büyük bir coşkuyla yapılan Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası’nın artık bir marka haline geldiğini belirterek, “birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kemah’ın 73 köyünün kalbi bu turnuvada atıyor. Hiç bir yerde Kemah Turnuvası gibi etkinlikler uzun süreli olmadı ve başka örneği de yok. Burada esas olan  dostluk ve kardeşliktir. Gençlerimizin ve Kemahlıların kaynaşmasıdır” dedi.
Kemah ve Refahiye Turnuvalarını şampiyon olarak tamamlayan takımların Erzincan’da maç yapmaları teklifinde bulunan Bakan Yıldırım, bunun dostluk ve kardeşliği daha da pekiştireceğini ifade etti.Kemah’ta yaptıkları hizmetlere değinen ve Kemahlılara müjdeler veren Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, “Kemah şaha kalktı, Yüksek Okul ile birlikte çok güzel gelişmeler oldu, 12 tane yeni işyeri açıldı. Kemahlılar Derneği, kız öğrenciler için çok güzel bir kültür merkezi açtı.Önümüzdeki yıl öğrenci sayısı 500’lere ulaşacak, yurtlar yetersiz, bizde 300 kişilik yurt yapacağız.

Kemah’ın konut sorunu çözülüyor, arsa tahsisi yapıldı ve Kemah TOKİ konutlarına kavuşacak. Bu yapılanlar Kemah’a yetmez daha yapacak çokta işimiz var” dedi.


Açılış Şölenine katılan davetliler, Türk Halk Müziği Sanatçısı Sevcan Orhan ve Gülesin ile Ahmet Ece’nin söylediği türkülerle doyumsuz bir gün yaşadılar.33.Geleneksel Kemah Köyleri Dostluk Turnuvası 2010 sezonunda 16 takım 2 grupta mücadele edecek ve her gruptan 4 takım çeyrek finale yükselecek.


17 Nisan Cumartesi günü Selimiye Stadında maçların başlayacağı Kemah Turnuvasında, grup maçları 31 Mayıs Pazar günü, Çeyrek Final müsabakaları ise 6 Haziran Pazar günü oynanacak ve Turnuvanın İstanbul ayağı sonuçlanacak.Kemah Turnuvası’nın Yarı Final maçları 10 Temmuz Cumartesi, Final müsabakası 11 Temmuz Pazar günü Kemah Stadında oynanacak ve Kemah Turnuvasının 2010 sezonu sonuçlanacak.


Bu haber toplam 1213 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA