• İstanbul17 °C
  • Erzincan11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Kapalı Spor Salonuna Yeniden Kavuşuyor
12 Nisan 2011 Salı 00:00

Kemah Kapalı Spor Salonuna Yeniden Kavuşuyor

Kemah Kapalı Spor Salonuna Yeniden Kavuşuyor  1997 yılında Kemah’lı hayırseverlerimizden Cevdet Kolak Eğitim ve Okul Yaptırma Vakfı tarafından yaptırılarak ilçemize kazandırılan

Kemah Kapalı Spor Salonuna

Yeniden Kavuşuyor

 

 

1997 yılında Kemah’lı hayırseverlerimizden Cevdet Kolak Eğitim ve Okul Yaptırma Vakfı tarafından yaptırılarak ilçemize kazandırılan kapalı spor salonumuz maalesef devirle ilgili bürokratik işlerin halledilmemiş olması nedeniyle inşa edilerek bırakılmış, hangi kurumda olduğu belli olmadan günümüze kadar gelmiştir. Ancak bu belirsizlik hem kapalı spor salonundan gençlerimizin verimli bir şekilde faydalanamamasına, hem de atıl duruma düşerek virane bir görünüm almasına sebep olmuştur.

 

       Kaymakamlığımız tarafından kapalı spor salonunun bu atıl durumdan kurtarılarak gençlerimizin ve halkımızın hizmetine sunulması için 2010 yılı başında çalışmalar başlatılmıştır. Kapalı spor salonumuzu yapan hayırseverimizle görüşülerek binayı Özel İdareye bağışlaması için kendisinden dilekçe alınmış, Özel İdare tarafından kabulü yapılmış ve binayla ilgili diğer tüm bürokratik işlemler gerçekleştirilerek binanın hukuki alt yapısı oluşturulmuştur. Bu aşamadan sonra binayı yeniden modernize ederek atıl durumdan kurtarmak için konu Sayın Valimize iletilmiştir. Sayın Valimizin destekleriyle İl Özel İdaresinden ödenek temin edilmiş, aktarılan kaynakla Kaymakamlığımız tarafından ihalesi yapılmıştır.

 

       İl Genel Meclis Üyesi Mahmut CANTEKİN ile beraber çalışmaları yerinde inceleyen Kaymakamımız Sayın Gökmen ÇİÇEK, bittiğinde çok önemli bir ihtiyacı karşılayacak, son derece modern olarak revize edilmiş olan salonumuzun ilçemize yeniden kazandırılmasında en büyük katkıya sahip olan Sayın Valimiz Abdulkadir DEMİR’e İl Genel Meclis Başkanı Sayın Ünal TUYGUN’a ve özellikle bu eseri hem yapım aşamasında hem de devir aşamasında ilçemize kazandıran Cevdet Kolak Vakfı yöneticilerine teşekkür ederek, ilçemize hayırlı olmasını diledi. 

Kaynak: www.kemah.gov.tr

 

Cevdet Kolak Vakfı ve Tarihsel Süreci Yakında

Sitemiz Kemahlim.com’da

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA