• İstanbul17 °C
  • Erzincan9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Kaymakamı Dereköy'ü Ziyaret Etti
28 Ocak 2013 Pazartesi 00:00

Kemah Kaymakamı Dereköy'ü Ziyaret Etti

       Kaymakamımız Hasan ONGU ve Erzincan İl Jandarma Komutanı Albay Nuh KÖROĞLU Dereköy’ü ve Dereköy’e bağlı Yuvacık (Dereşoran) Mezrasını birlikte ziyaret

       Kaymakamımız Hasan ONGU ve Erzincan İl Jandarma Komutanı Albay Nuh KÖROĞLU Dereköy’ü ve Dereköy’e bağlı Yuvacık (Dereşoran) Mezrasını birlikte ziyaret ettiler.

 

            Erzincan İl Jandarma Komutanı Albay Nuh KÖROĞLU 15 Ocak 2013 tarihinde Kaymakamımızı makamında ziyaret etti. Görüşme çerçevesinde genelde Erzincan’da ve özelde Kemah ilçemizde 2012 yılı içerisinde vuku bulan asayiş ve terör olayları ile bu olaylarla alakalı 2013 yılı içerisinde alınabilecek önleyici tedbirler değerlendirildi. Bu kapsamda İlçe Jandarma Komutanlığı ile karakollarımızın personel ve teçhizat durumu, eksiklikler ve önümüzdeki dönemde kolluk güçlerimizin hareket tarzı gözden geçirildi.  

 

            Bu görüşmenin sonrasında Kaymakamımız ve Komutanımız birlikte Munzur Dağlarının eteklerinde, Kemah ilçe merkezine yaklaşık 30 km. mesafede olan ve mevsim şartlarına bağlı olarak ulaşımda zaman zaman güçlükler yaşanan Yuvacık Mezrasını ziyaret ettiler. Yuvacık Mezrasında köy muhtarı Ahmet CÖNE’nin evine misafir olan Kaymakamımız ve Komutanımız, köyü ilgilendiren asayiş olayları, yaylacılık faaliyetleri, dışarıdan köye gelen yabancılar ve kanuna aykırı şekilde avcılık yapan kişilerle ilgili köylülerden bilgi aldılar. Köylülerle hasbihal edildikten ve sıkıntıları dinlendikten sonra Alp Jandarma Karakolu’na geçen Kaymakamımız ve Komutanımız karakolda devam etmekte olan tamirat çalışmalarını yerinde inceledikten sonra ziyaretlerini tamamladılar.

Kaynak: Kemah Kaymakamlığı

 

 

 

  

 

  

 

  

Bu haber toplam 3046 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA