• İstanbul17 °C
  • Erzincan10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KEMAH KAYMAKAMI EYÜP ÇALIŞIR YILIN İDARECİSİ SEÇİLDİ
09 Ocak 2008 Çarşamba 00:00

KEMAH KAYMAKAMI EYÜP ÇALIŞIR YILIN İDARECİSİ SEÇİLDİ

İLÇEMİZ KAYMAKAMIEYÜP ÇALIŞIRYILIN İDARECİSİ SEÇİLDİErzincan Valimiz Sayın Ali GÜNGÖR’ün, başarılı çalışmalarından dolayı aday gösterdiği İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyup ÇALIŞIR,


İLÇEMİZ KAYMAKAMI

EYÜP ÇALIŞIR

YILIN İDARECİSİ SEÇİLDİ

Erzincan Valimiz Sayın Ali GÜNGÖR’ün, başarılı çalışmalarından dolayı aday gösterdiği İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyup ÇALIŞIR, Türk İdareciler Derneği tarafından “Yılın İdarecisi” seçildi. Ödülü 10 Ocak’ta Ankara’da törenle verilecek.

Çalışmaların ana eksenini “devlet-vatandaş” İşbirliğiyle gerçekleştirilen projeler oluşturmuştur. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan bazıları şunlardır.  Yatılı İlköğretim Bölge Okuluna ait 256 öğrenci kapasiteli Pansiyon binası, Öğretmen Evi, Ortaöğrenim Kız Öğrenci Pansiyonu , Halk Kütüphanesi ve Etüt Salonu, Her Okula Bir Teknoloji Sınıfı, Toprak Yüzeyli Futbol Sahası ve Soyunma-Giyinme Odaları ile İnternet Evi olup, 2007 yılında Devlet-Vatandaş işbirliğiyle gerçekleştirilen çalışmalarımızın tutarı 2.188.400,00 YTL, taahhüt altına alınan meblağ ise 1.198.725,00 YTL olmak üzere TOPLAMDA 3.387.125,00 YTL’lik hizmet ilçemize kazandırılmıştır.

            Devlet-vatandaş işbirliğinin en güzel örneklerinden birisi de Kaymakamlığımız başkanlığında, Belediye Başkanlığı, Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Esnaf ve Sakinlerinin ortak çalışması ve ayrıca Erzincan Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Sayın Erdoğan BÜYÜKKASAP’ın katkı ve destekleriyle 2007 yılında ilçemize kazandırılan Meslek Yüksek Okulu olmuştur.

            İlçemizdeki Sultan Melik Türbesi ve çevresinin, Tugay Hatun Kümbeti ile İskender Baba ve Ali Baba Türbelerinin restorasyon çalışmaları bitmiştir. Sancaktar Türbesi, Kemah Kalesi ve Merkez Gülabibey cami ile ilgili projelendirme çalışmaları ise devam etmektedir.

 

 

2007 KÖYDES kapsamında 6 köyümüze 29,02 km stabilize, 18 köyümüze 84,25 km. I. kat asfalt ve 8 köyümüze 39,60 km. II. kat asfalt olmak üzere toplam 32 köyümüzün yolları ile 8 köyümüzün içme suları yapılmış olup toplamda 649.740,99 YTL tasarruf edilmiştir.

            İlçemize bağlı 73 köyümüzden toplam 43 köyümüze, köy ihtiyaçları doğrultusunda; köy içi yollarından, menfez borusu alımına, köy konağı bakım-onarımından, köy camisine, içme suyu şebekesinden, sulama suyu kanal ve göletine , gasilhaneden morga kadar çok farklı konularda Köylere Hizmet Götürme Birliğimizce toplam 169.532,56.YTL harcanarak köylerimizin birçok sorunu çözüme kavuşturulmuştur.

            Gediktepe, Kardere, Bozoğlak, Dikyamaç ve Seringöze köylerimizin ortak kullandığı, insanlarımızın en çok mağdur olduğu ve 30 yıldır çözüme kavuşturulamayan şikâr grup yolu yapılmış ayrıca Acemoğlu-Kemah arasındaki 13 km’lik yolun kışın buzlanma, yazın da güvenlik nedeniyle vatandaşlarımızın en çok sıkıntı çektiği yol sorunu, alternatif bir yol yapılarak çözülmüştür.

            Erzincan Valiliği, Kemah Kaymakamlığı, Kemah Belediyesi ve İstanbul Kemahlılar Derneğinin işbirliği ile İstanbul TÜYAP’ta düzenlenen ve yaklaşık 50 ülkenin katıldığı Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarında (Emitt) Kemah Kaymakamlığı adına açılan stand da tarihi eserlerimiz, kültürel değerlerimiz, turizm varlıklarımız ve ilçemize has ürünlerimizin tanıtımı yapılmıştır.

İlçemizde düzenlediğimiz Sultan Melik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri ile 7 den 70 e gurbet ile sıladaki tüm insanlarımız buluşarak birlik ve beraberliğimiz pekişmiştir.

Son yılların alternatif doğa sporlarından rafting, tracking ve yamaç paraşütü etkinlikleri desteklenerek ilçemizin tanıtımı ve ekonomik gelir sağlaması amaçlanmıştır.

            Kaymakamlığımızın katkılarıyla Devlet Tiyatrolarından bir ekip getirtilerek öğrencilerimize ve halkımıza tiyatro gösterileri sunulmuş, böylece insanlarımızın sanatla iç içe olmaları sağlanmıştır.

            Topraklarımızın erozyonla yok olmasını önlemek ve orman alanlarının artırılması amacıyla ağaçlandırma çalışmaları yapılmış ve yapılmaya devam edecektir.

            Kaymakamlığımızın imkânları kullanılarak ilçemiz merkez ve köylerindeki vatandaşlarımıza SYDV aracılığı ile yiyecek, yakacak, sağlık, eğitim ve iş kurma yardımları yapılmaktadır.

            İstihdama yönelik kurslar düzenlenerek halkımızın hem aile bütçesine hem de ülke ekonomisine katkısı sağlamaları amaçlanmıştır.

Anne-babalara, öğrenci ve velilerine, tüm kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevlilere yönelik, başta eğitim ve sağlık olmak üzere çeşitli konularda konferanslar düzenlenerek, toplumsal bütünlüğümüzün korunması ve insan haklarına saygı temaları işlenmiştir.

Bütün bu çalışmalara girişirken en büyük sermayenin milletimize hizmet aşkı olduğunu, bu sermaye ile güvenlikten eğitim ve sağlığa , tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkmaktan sportif etkinliklere, tarımsal projelerden bayındırlık hizmetlerine, kooperatifleşme ve kurumsallaşmayı aktif olarak desteklemekten kamu hizmetlerinin daha etkin verilmesine kadar hemen her alanda yapılan çalışmaların, büyük önderimiz ATATÜRK’ÜN “İnsanlar dünyaya mukadder oldukları kadar YAŞAMAK için gelmişlerdir. YAŞAMAK demek FAALİYET demektir.” veciz sözü temel ilkesi doğrultusunda devam edeceğini ifade eden Kaymakamımız,

            27 Ekim 2006 tarihi itibariyle göreve başladığım Kemah’ta , bir yıl gibi kısa bir süre içinde bu kadar projenin hayata geçirilmesinde ve ilçeyle ilgili her konuda yakın ilgisini, rehberliğini, maddi ve manevi desteğini bizlerden esirgemeyen Sayın Valimiz Ali GÜNGÖR Beyefendi’ye, ayrıca ilçemizle ilgili projelere cömertçe sahip çıkan ve her türlü katkıyı sağlayan hayırsever işadamlarımıza, vatandaşlarımıza sunulan kamu hizmetlerinin kalitesinin artırılmasında ve projelerin hazırlanıp hayata geçirilmesinde olağanüstü emek sarf eden tüm personelimize şahsım ve ilçe halkım adına şükranlarımı arz ediyorum dedi.

Kaynak : Kemah Kaymakamlığı

Bu haber toplam 1108 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA