• İstanbul26 °C
  • Erzincan19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kemahlılarla İstişarede Buluştu
07 Aralık 2016 Çarşamba 09:34

Kemah Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kemahlılarla İstişarede Buluştu

Kemah Kaymakamı ve Belediye Başkanı Kemahlılarla İstişarede Buluştu

İlçemizin uyum içerisinde çalışan , taraflı tarafsız herkesin övgüsüne mazhar olan kıymetli Kaymakamımız Cuma Çotu ve Belediye Başkanımız Osman Kemal Aslan bir dizi ziyaret için geçtiğimiz hafta sonunu İstanbul’da geçirdiler. İlçemizde başarılı işlere imza atan değerli mülki amirlerimiz çok zor şartlar altında hava muhalefeti olmasına rağmen Cuma günü akşam İstanbul’a geldiler. Kasım ayı içerisinde derneğimizin Olağan Genel Kurulu sonrasında Kemahlıların büyük teveccühü ile tekrar seçilen Mehmet Oral ve yönetimi ile akşam yemeğinde bir araya gelen Cuma Çotu ve Osman Kemal Aslan tekrar yönetime seçilen Mehmet Oral ve ekibini tebrik ettiler. Uyum içerisinde çalışarak önümüzdeki dönemde daha faydalı işler yapacaklarını ifade ettiler.


Anthill Residence da gerçekleşen akşam yemeğine Kemah Spor Başkanı Hüseyin Çakmaktaş,İBB İl Genel Meclis Üyesi Cevdet Bayram, Zeytinburnu Belediyesi Fen İşleri Müdürü Engin Köklü,Ekev Mütevelli Üyesi Ahmet Akkaya, CHP Avcılar İlçe Başkan Yardımcısı Erdal Nas, İş Adamlarımız Mustafa Kaçmaz, Cafer Bektaş, Ercan Karacan,Yılmaz Manav ve Mutlu Gürses de katıldılar. 


Cumartesi günü akşam Salon Grand Vziyon’da düzenlenen Yahşiler Köyü Birlik ve Beraberlik gecesine katılan sayın kaymakam ve belediye başkanımız Pazar sabahı kahvaltı da Kemahlılar Derneği merkezinde dernek yönetimi ve hemşehrilerimiz ile bir araya geldi. 03 Aralık Dünya Engelliler Günü olması sebebiyle 


Kemah Spor U-11 takım sorumlusu Fikri Civil ve sporcu kardeşlerimizin de katıldığı kahvaltı da söz alan Fikri Civil : ’’Dünya Engelliler Gününde şahsım başta olmak üzere bizleri unutmayan siz değerli yöneticilerimize teşekkür ediyorum’’ diyerek düşüncelerini ifade etti. Pazar günü saat 15:00’de Selimiye Stadında oynanan ve İst.Kemah Sporun 3-2’lik galibiyeti ile sonuçlanan İst.Kemah Spor-Gülensuspor maçını tribünden takip eden misafirlerimiz maç sonrasında Süleyman Payalan beyin ev sahipliğinde gerçekleşen yemek ardından istişare ve değerlendirme toplantısı için dernek merkezinde köy dernek başkanları ile bir araya geldiler. 


Sunumunu dernek genel sekreteri Harun Yücedal’ın gerçekleştirdiği toplantıya Üsküdar Başkanı Hilmi Türkmen, , Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşaviri Ömer Faruk Terzi, Kemahlılar Derneği Kurucu Başkanı ve Kemah Eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Kemahlılar Derneği Eski Başkanı Şerafettin Ulutürk, Next Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Ergab Başkanı Sedat Sevim, Turnuva Kurucularımızdan Şükrü Ünal, MHP Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Kaymakçı ve Ağaçsaray, Akça, Alp, Atma, Ayranpınar, Beşikli, Boğaziçi,Bozoğlak,Çalgı,Çiğdemli,Dikyamaç,Doğanköy,Doğanbeyli,Eskibağlar,Gediktepe, Gökkaya,Gölkaynak, Gülbahçe,Hakbilir,Ilgarlı,Karaca,Karadağ,Kardere,Kayabaşı,Kemeryaka, Kerer,Kömür,Maksutuşağı,Mezra,Muratboynu,Serizgöze,Şahintepe,Tan,Tandırbaşı,Taşbulak, Uluçınar,Yağca ve Yahşiler köy dernek başkanları katıldılar. Kemahlılar Derneği Başkanı Mehmet Oral yaptığı konuşmada : ‘’ Genel Kurulumuz sonrası planladığımız köy dernek başkanları ile olan toplantımızı ilçemiz mülki amirlerinin de İstanbul’da bulunmasını fırsat bilerek mini bir istişare olarak yapmak istedik. Sayın Kaymakam ve Belediye Başkanımızın uyumlu çalışmaları sonucunu vermiş Kemah’ta küslük olmadan bir çok proje hayata geçmiştir. Dernek yönetimi olarak her zaman ilçemiz için destek anlamında ne varsa yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.
 
 

Yoğun programlarına rağmen toplantımıza katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ise konuşmalarında : ‘’Gıpta ile izlediğimiz, dernek ve dernekçilik nasıl yapılırı gösteren Kemah’lı hemşehrilerimi böylesi bir istişare de bir araya geldikleri için kutluyorum. İnşallah geçtiğimiz yıl bir seneliğine emaneten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ağabeyimize verdiğimiz Kemah Köyleri Dostluk Turnuvasının 40.yılını Üsküdar’da yapacağız’’ müjdesi ile sonlandırdı.


Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan yaptığı konuşmada : ‘’İçinizden biri olarak seçilmiş olduğum günden beri şahsıma göstermiş olduğunuz destek için teşekkür ediyorum. Mevlam birlik beraberlimizi daim etsin. Sayın Kaymakamım ile beraber el birliği içerisinde projeler üretip Kemah’a katma değer katma gayesindeyiz. ‘’ diyerek başta TOKİ konusu olmak üzere genel bilgilendirme yaparak konuşmalarını tamamladılar. Kemah Kaymakamı Cuma Çotu ise : ‘’Bir buçuk yıla yaklaşan görev süremde gördüm ki devlet millet işbirliği ile bir çok işin üstesinden gelinebiliyor. Sizlerin ve bizlerin gayreti ile bir çok projeyi tamamladık bir çoğunu da tamamlama arefesindeyiz. Memleketine sahip çıkan sizlere bir kez daha teşekkür ediyorum’’ diyerek çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Katılımcılar yeni açılan devlet hastanesi, Jandarma Komando Bölüğünün faaliyete geçmesi, Öğrenci Yurdu, Yaşlı Bakım Evi gibi konular başta olmak üzere Kaymakam beyin ilçe ve köyler bazında yapmış olduğu bilgilendirmeyi ilgi ile takip ettiler. Toplantı da 2015 yılında yapılan 16.İstişare Toplantısında iletilen taleplere istinaden Kemah Kaymakamımız Sayın Cuma Çotu’nun hazırlamış olduğu bir yıllık faaliyet raporu büyük beğeni topladı
 

İlçemizin belki de çözüm bekleyen en önemli sorunu olan otel ve konaklama sorunu için ise ciddi mesafe kat edildi. Katılımcıların bir çoğunun istek noktasında ifade ettiği, mülki amirlerimizin de acilen çözüm bulunması gerektiği noktasında görüşlerini beyan ettiği otel inşaatı için ilk kıvılcımı Next Next Star Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel bey yaktılar. Yapılması planlanan otel inşaatı için ikiyüz elli bin TL taahhüt eden değerli iş adamımıza bizlerde çok teşekkür ediyoruz. Katılımcı köy dernek başkanlarının köylerine ait sorunları yazılı olarak teslim etmesi ile toplantı sona erdi.

 


 
Bu haber toplam 1360 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA