• İstanbul24 °C
  • Erzincan21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemah Kız Öğrenci Yurduna Kavuşuyor
31 Ağustos 2007 Cuma 00:00

Kemah Kız Öğrenci Yurduna Kavuşuyor

Kemah Kız Öğrenci Yurduna Kavuşuyor                Sağlık Bakanlığının Entegre Sağlık Merkezleri uygulaması kapsamında,

Kemah Kız Öğrenci Yurduna Kavuşuyor

 

 

 

             Sağlık Bakanlığının Entegre Sağlık Merkezleri uygulaması kapsamında, İlçemiz Sağlık Ocağı, Devlet Hastanesi bünyesine taşınmış bulunmaktadır. Bu birleşmeden dolayı boşalan Sağlık Ocağı binasının bodrum zemin ve birinci katı ortaöğretim kız yurduna dönüştürülmesi çalışmalarına başlanılmıştır.

 

            Finansmanını İlçemizin Kayabaşı Köyünden Baki YILDIZAYDIN’ın üstlendiği ve 3 kattan oluşan yurdun bodrum katı yemekhane, zemin katı idari bölümler, 2 bilgisayara bağlı bilgi merkezi ve dijital kütüphane, hobi odası, dinlenme ve televizyon odası, birinci kat ise yatakhanelerden oluşmaktadır.

 

            Yapımı tamamlandığında 40 öğrenciye hizmet verecek olan bina yeniden onarımdan geçirilerek, pencereler PVC, ıslak zeminler fayans ve kalebodur, diğer tüm zeminler granit kaplama yapılmaktadır.

 

            Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin barınma ihtiyaçlarında evlerindeki güveni ve layık olduklarına inandığımız konfor ve rahatlığı farklı ve daha modern bir anlayışla onlara sunabilmek için İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyüp ÇALIŞIR’ın özel gayretleri ve hayırsever iş adamımız Sayın Baki YILDIZAYDIN’ın sağladığı finansmanla yapılan yurdun, Öğrencilerimizin barındığı yerin temiz, düzenli , rahat ve ihtiyaçlara cevap verebilecek nitelikte olmasının yanında sosyal ve kültürel gelişmelerine de destek olabilecek ortamın bulunması gerektiği bilinciyle böyle bir yaşam olanağının , gençlerimizin üniversite eğitimindeki başarılarında büyük rol oynayacağı inancıyla öğrencilerimize hayırlı olmasını diler emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.

 

Kaynak :

www.kemah.gov.tr

 

Bu haber toplam 2184 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Kemahlilar | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : kemahlilar@gmail.com | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA